Paskelbimo data: 2019-10-23
, autorius: COMMA

Kaip parinkti neabejotinai tinkamą alyvą?

Variklio alyvų gama, kaip ir patys automobiliai, nuolat sudėtingėja, nes daugėja transporto priemonių gamintojų sukurtų unikalių specifikacijų ir taip susidaro atotrūkis tarp universalių produktų ir atitinkamų gamintojų naudojamų specialiųjų alyvų. Kaip sumažinti variklio remonto išlaidas dėl netinkamai pasirinktos alyvos?

comma.jpg

Kodėl alyva yra tokia svarbi?

Alyva variklyje atlieka tris ypač svarbias funkcijas: mažina metalo paviršių trintį (variklio tepimas), perduoda dalį šilumos (variklio aušinimas) ir valo variklį (naudojami plovikliai, dispergentai ir kiti priedai). Jei naudojama netinkama alyva, ji nekeičiama gamintojo nurodytu periodiškumu arba alyvos lygis nuo vieno keitimo iki kito periodiškai netikrinamas, kyla pavojus patirti didelių nuostolių ir smarkiai pakenkti varikliui.

Ar netinkamos alyvos naudojimas gali pakenkti garantijai?

Taip. Variklio alyva yra neatsiejama suprojektuoto variklio specifikacijos dalis. Gamintojas, atlikdamas variklio bandymus, nustato reikiamas alyvos savybes, kurios įtraukiamos į reikalavimų sąvadą (specifikaciją). Reikiamą alyvą būtina naudoti visu variklio eksploatavimo laikotarpiu, tačiau šis reikalavimas yra ypač svarbus garantijos laikotarpiu. Jei naudojama netinkama alyva, garantijos galiojimas gali nutrūkti.

Kaip žinoti, ar alyva tinkama?

Vienas saugiausių būdų surasti tinkamų specifikacijų alyvą – pasinaudoti britų alyvų gamintojo „Comma“ sukurtu paieškos įrankiu, pasiekiamu adresuhttps://lt.commaoil.com/products/index/. Gamintojas įsipareigoja ir suteikia garantiją, kad šiuo įrankiu parinkta alyva konkrečiam automobiliui visiškai atitiks automobilių gamintojų nustatytas alyvos specifikacijas konkrečiam automobiliui. Čia taip pat pateikiama rekomendacijų, kurį aušinimo sistemos, stabdžių, transmisijos ar vairo stiprintuvo skystį pasirinkti.

Kodėl taip svarbu parinkti tinkamą alyvą?

Laikas, kai vienos markės variklio alyvos užtekdavo beveik visam automobilių parkui, seniai praėjo. Parinkti tinkamą variklio alyvą tapo sudėtingiau, nes varikliai gaminami vis įmantresni. Pagrindinė pažangos priežastis – griežtėjantys teisės aktais nustatyti aplinkos apsaugos reikalavimai. Gamintojai, stengdamiesi laikytis griežtų reikalavimų, reglamentuojančių kenksmingų medžiagų koncentraciją išmetamosiose dujose, ir prisitaikyti prie konstrukcijos ir medžiagų pokyčių, turi imtis tam tikrų priemonių, pavyzdžiui, montuoti EGR (išmetamųjų dujų recirkuliacijos), išmetamųjų dujų valymo sistemas ir turbokompresorius. Išeitis – perėjimas prie specifinių produktų, pritaikytų pagal kiekvieno automobilių gamintojo reikalavimus. Šiuolaikiniams varikliams tepti reikia gamintojo nurodytomis savybėmis pasižyminčių alyvų.

Užtikrintas tinkamumas

Kad ir koks būtų variklis, ypač veiksmingos aukščiausios kokybės „Comma“ variklių alyvos, krumplinių pavarų ir transmisijų alyvos, „Xstream“® antifrizai ir aušinimo skysčiai, stabdžių skysčiai ir komercinių transporto priemonių variklių alyvos „Transflow“ yra produktai, skirti naudoti įvairiausiais atvejais – nuo modernių, naujausios kartos variklių iki senesnių, daug kilometrų jau įveikusių automobilių variklių.

Jiems taikoma „Comma“ tinkamumo garantija, todėl produkciją galite rinktis nedvejodami.

Jus taip pat gali sudominti:

Unikali pasaulyje: nauja „Shell“ „Pureplus“ technologija

Unikali pasaulyje: nauja „Shell“ „Pureplus“ technologija

Kur pradingsta variklinė alyva?

Kur pradingsta variklinė alyva?

Kas yra azoto oksidų (NOx) jutikliai?

Kas yra azoto oksidų (NOx) jutikliai?

Įkaitęs variklis – ne įkaitusi alyva

Įkaitęs variklis – ne įkaitusi alyva