„Nexen“ padangos„Nexen“ padangos  
– tai aukštos kokybės vasarinės, žieminės ir universalios padangos.


Lengvųjų automobilių vasarinės padangos „Nexen“Vasarinės padangos „Nexen“ lengviesiems automobiliams – tai aukštos kokybės padangos, skirtos vasaros sezonui ir padidinančios važiavimo saugumą bei komfortą. Jų savybės puikiai atsiskleidžia tiek ant šlapios, tiek ant sausos kelio dangos. Šios padangos pasižymi dideliu atsparumu slydimui vandens paviršiumi (aquaplaning).


Vasarinės padangos „Nexen“ SUV tipo transporto priemonėmsVasarinės padangos „Nexen“, gaminamos SUV tipo transporto priemonėms ir automobiliams su 4 varančiaisiais ratais, dėl jose naudojamos šiuolaikiškos technologijos ir unikalaus protektoriaus rašto pasižymi labai dideliu efektyvumu. Jos užtikrina stabilų vairavimą šlapia ir sausa kelio danga bei trumpesnį stabdymo kelią.


Vasarinės padangos „Nexen“ UHPPadangos „Ultra High Perfromance“ – tai specialios padangos, skirtos automobiliams su galingesniais varikliais. Šiuolaikiški gumos mišiniai, kuriuos įmonė „Nexen“ naudoja gamindama vasarines padangas UHP, užtikrina geresnį sukibimą su kelio danga net dinamiškai įveikiant posūkius.


Vasarinės padangos „Nexen“ komerciniam transportuiVasarinės padangos „Nexen“, skirtos komercinio transporto priemonėms, pasižymi dideliu patvarumu ir atsparumu dilimui. Simetriškas protektoriaus raštas ir sustiprinti šonai leidžia išlaikyti itin didelį efektyvumą net esant didelėms transporto priemonės apkrovoms.


Universalios padangos „Nexen“Universalios padangos – tai puikus sprendimas vairuotojams, kurie vertina patogumą ir taupumą. Išleistos į rinką 2017 metais, korėjiečių gamintojo padangos „Nexen N’Blue 4 Season“ pasižymi dideliu efektyvumu ir užtikrina didesnį saugumą bet kokiomis orų sąlygomis.


Lengvųjų automobilių žieminės padangos „Nexen“Žieminės padangos „Nexen“, skirtos lengviesiems automobiliams, užtikrina aukštą saugumo lygį sunkiomis žiemos sąlygomis. Inovatyvūs protektoriaus projektai užtikrina geresnį sukibimą važiuojant sniegu, taip pat puikiai pašalina vandenį ir purvą iš padangų apsaugodami nuo slydimo sniego paviršiumi (snowplaning).


Žieminės padangos „Nexen“ SUV tipo transporto priemonėmsŽieminės padangos, įmonės „Nexen“ gaminamos SUV tipo automobiliams, – tai puikus sprendimas vairuotojams, kurie ieško padangų, užtikrinančių labai gerą sukibimą su kelio danga bet kokiomis žiemos sąlygomis. Specialūs gumos mišiniai, naudojami šių padangų gamybai, užtikrina ilgiau išliekantį patvarumą ir didelį kelionių komfortą.


Žieminės padangos „Nexen“ UHPŽieminės padangos „Nexen“, skirtos automobiliams su galingesniais varikliais, turi tankų lamelių tinklą, kuris užtikrina puikų sukibimą su kelio danga žiemos sąlygomis. Padangos UHP puikiai išlaiko vairavimo stabilumą net važiuojant greitkelyje leidžiamu greičiu nepaisant orų sąlygų.


Žieminės padangos „Nexen“ komerciniam transportuiKomerciniam transportui skirtos žieminės padangos „Nexen“, kurių galima įsigyti už patrauklią kainą, išsiskiria dideliu efektyvumu. Simetriška protektoriaus konstrukcija užtikrina geresnį sukibimą su kelio danga sunkiomis žiemos sąlygomis. Tankus protektoriaus lamelių tinklas turi įtakos geresniam sukibimui su kelio danga, stabilesniam vairavimui ir tuo pačiu metu sutrumpina stabdymo kelią ant apledėjusios ir apsnigtos kelio dangos.


„Nexen“ istorijaĮmonė „Nexen Tire“ didžiuojasi beveik 80 metų istorija. Per tą laiką ji išgyveno įspūdingą evoliuciją – nuo mažos vietinės įmonės iki pasaulinio koncerno, remiančio pirmaujančią futbolo komandą ir parduodančio savo padangas didžiausiems automobilių gamintojams.

Pradžia ir svarbios kooperacijos


Įmonė buvo įsteigta 1942 metais, bet tuomet ji dar nebuvo „Nexen Tire“ – vadinosi „Heung-A Tire Company“. Pradžioje ji gamino įvairius gumos gaminius ir tik 1956 metais tapo pirmąja Pietų Korėjoje įmone, gaminančia automobilių padangas. 1985 metais koncernas pradėjo radialiųjų padangų gamybą gamykloje Jangsane, Pietų Korėjoje. Nuo 1987 metų birželio įmonė 4 metus buvo susikooperavusi su prancūzų koncernu „Michelin“.

Nauji standartai ir technologijos


1992 metų gruodį koncernas sukūrė pirmąją sportinę padangą su eglutės rašto, arba V raidės formos, protektoriumi. Nuo 1994 metų lapkritį korėjiečių įmonės produktai atitinka normos ISO 9001 reikalavimus, susijusius su paslaugų ir gamybos kokybe.

Pavadinimo pakeitimas ir sėkmė vertybinių popierių biržoje


Kad sustiprintų įvaizdį, įmonės atstovai 2000 metais nutarė pakeisti jos pavadinimą iš „Woosung Tire“ į „Nexen Tire Corporation“. Pavadinimas „Nexen“ yra sudarytas iš dviejų žodžių junginio, reiškiančio „ateinantis amžius“, – tai rodo didelį įmonės „Nexen Tire“ ryžtą siekti geresnio rytojaus. Dar tų pačių metų rugpjūtį įmonė prisijungė prie Korėjos vertybinių popierių biržos indekso KOSPI 200, kuris apima 200 didžiausių šios šalies įmonių, o vos po dviejų mėnesių „Nexen Tire“ prisijungė prie koncerno „Chrysler“ išorinių tiekėjų. Nuo tada  įmonė atitinka QS 9000 kokybės normų reikalavimus, o nuo 2001 metų gruodžio – ISO 14001 sistemos normų reikalavimus. Pagrindinė šio normų sąrašo užduotis – aplinkos apsauga ir teršalų mažinimas. 2004 metais įmonė į asortimentą įtraukė net 24 colių dydžio padangas, taip pat pradėjo naują gumos nanodalelių gamybos technologiją.

Nauja gamykla Pietų Korėjoje ir debiutas Europoje


2008 metais korėjiečiai pradėjo savo plėtrą Europos rinkoje. 2009 metų rugsėjį koncernas Pietų Korėjoje atidarė dar vieną gamyklą, šį kartą Pietų Hamgjongo provincijoje. Į jos statybą buvo investuota net 1,1 milijardo dolerių. Koncerno tvirtinimu, tai yra pažangiausia ir moderniausia padangų gamykla ne tik Azijoje, bet ir visame pasaulyje. O jau 2010 metų lapkritį įmonės eksportas pasiekė dar vieną aukštą pakopą – šį kartą 500 milijonų dolerių vertę. Gamyba minėtoje gamykloje buvo pradėta 2012 metų sausio mėnesį, o birželį  koncernas gavo geriausios Pietų Korėjos įmonės apdovanojimą. 2017 metų liepą „Nexen Tire“ pelnė geriausios įmonės vardą per pasaulinį klientų tyrimą, kurį atliko viena Japonijos konsultacijų kompanijų. 2018 metais įmonė jau gamino 20 milijonų padangų.

Sporto palaikymas


2010 metų vasarį koncernas pradėjo remti Pietų Korėjos sostinės Seulo beisbolo aukščiausios lygos KBO komandą „Nexen Heroes“. 2014 metų balandį koncernas tapo amerikietiškų motokroso lenktynių serijos rėmėju. Šios lenktynės vyko Teksaso, Nevados, Kalifornijos, Kolorado, Džordžijos, Vašingtono bei Aidaho valstijose. Tuo pat metu įmonė priėmė sprendimą remti ir du amerikietiškus beisbolo lygos klubus 2014 metų sezone – Teksaso „Rangers“ bei Los Anželo „Angels“. Dar po metų korėjiečių koncernas tapo vienu iš „Manchester City“ futbolo komandos rėmėjų.

Gamykla Čekijoje ir teigiami rezultatai „Autobild“ testuose


Tų pačių metų birželio mėnesį įvyko naujos europietiškos „Nexen Tires“ prekių ženklo gamyklos statybos Čekijoje, Žatece, sutarties pasirašymo ceremonija. 2015 metų spalį prasidėjo šio objekto statyba. Padangos „Nexen Roadian HTX RH5“, skirtos SUV tipo transporto priemonėms, gavo apdovanojimą už geriausią dizainą, kasmet teikiamą architektūros ir dizaino muziejaus „Chicago Athenaeum“ (JAV) kartu su Europos architektūros, meno, dizaino ir urbanistikos centru, o padangos „N’Fera Ru 5“ – korėjietišką apdovanojimą „Good Design Award“. 2015 metų balandžio mėnesį vienas populiariausių vokiečių automobilių žurnalas „Autobild“ atliko 53 padangų komplektų, kurių matmenys –  185/60 R15, testus, taip pat padangų „Nexen N’Blue HD“, kurios parodė labai gerus rezultatus. Vokiečių žurnalistai atliko bandymus tokiose kategorijose kaip manevravimas, stabdymo kelias, atsparumas slydimui vandens paviršiumi (aquaplaning), taip pat triukšmo lygis važiuojant sausa ir šlapia kelio danga. Korėjiečių padangos labiausiai pasižymėjo trumpiausiu stabdymo keliu (apie 37 metrus). Visi padangų komplektai buvo testuojami „Volkswagen Polo“ automobiliais.

Naujausi pasiekimai ir ateities planai


2016 metų balandį prekių ženklas „Nexen Tire“ pirmavo po pirmojo lenktynių „Formula Drift“, kurios vyko Long Bičo gatvėse, Kalifornijoje, etapo. Jei kalbėsime apie pastarąjį dešimtmetį, įmonė „Nexen Tire“ gali pasigirti dideliu pardavimo augimu – pastaruoju metu prekybos rezultatai viršija 2 milijardus dolerių per metus. Koncernas skelbia, kad pagrindiniai jo plėtros tikslai ateinančiais metais – nuolat kelti gaminamų padangų inovatyvumo lygį, tobulinti jas saugumo, kelionių komforto bei ekologiškumo atžvilgiu. Šiuo metu padangos „Nexen Tire“ naudojamos ne tik daugelio populiarių markių, tokių kaip „Škoda“, „Volkswagen“, „Renault“, „Dacia“, „Chrysler“ ar „Seat“, modeliuose, bet ir prabangiuose automobiliuose „Porsche“. Įmonės produktų galima įsigyti apie 130 pasaulio šalių.