Paskelbimo data: 2020-04-05

Padangų montavimo staklės – kaip išsirinkti?

Padangų montavimo įranga yra veikiama sunkiu sąlygų, tokių kaip drėgmė, purvas ir nuolatinės didelės apkrovos, todėl pagaminimo kokybė bei aptarnavimas yra itin svarbūs. Reikšmingi ne tik atitinkami gamyklos parametrai, bet ir atskirų komponentų, tokių kaip pneumatinė sistema, kokybė. Nuo tinkamo jos veikimo priklauso ir padangų montavimo sparta.  Specialistai pataria, kokiais kriterijais vadovaujantis, tinkamai išsirinkti padangų montavimo stakles.

padangu montavimo stakles.jpg

Padangų montavimo staklės

1 parametras, kurį tikriname – montuojamų ratų dydis.

Jei teko domėtis, rinktis įrengimą, tikriausiai atkreipėte dėmesį į šiuos du parametrus:

  • ratlankio paėmimas iš išorės – pvz.: 10 " - 21 ",
  • ratlankio paėmimas iš vidaus – pvz.: 12 " - 24 ".

Ką tai reiškia? Pirmasis parametras yra ypač svarbus lengvo lydinio ratlankiams, o antrasis – plieniniams ratlankiams. Taigi, galite lengvai naudoti šį įrengimą tokiems ratlankių dydžiams:

aliuminiams – 10 " - 21 ",

plieniniams – 12 " - 24 ".

2 parametras – montavimo staklių kolonos ir montavimo galvutės valdymas.

Pagrindinis skirtumas tarp dviejų tipų montavimo staklių yra kolonos valdymo būdas:

  • automatinės ratų montavimo staklės turi pneumatinio kolonos atlenkimo funkciją, valdomą pedalu, ir montavimo galvos padėties fiksavimą, valdomą mygtuku.
  • pusiau automatinės staklės turi mechaninį fiksavimą, o kolona yra atlenkiama į šoną rankiniu būdu.

Ką tai reiškia praktikoje? Automatinis padangų įrengimas yra daug patogesnis naudojimui – didžioji dalis darbo atliekama automatiškai, tad darbuotis galima daug greičiau. Dar viena tokių staklių savybė – du montavimo stalo sukimosi greičiai. Pusiau automatinis įrengimas yra puikus sprendimas, jei ieškote papildomo įrenginio dirbtuvėms. Dėl savo darbo savybių tokį įrenginį efektyvu naudoti servisuose, kur padangų montavimo darbų nėra daug.

3 parametras – a staklės pritaikytos aptarnauti žemo profilio ir „Run on Flat“ (sutrumpintai ROF) padangas.

Žemo profilio ir ROF padangų montavimas reikalauja kruopštumo ir yra sudėtingas. Tam yra skirtas specialus priedas (vadinamas „Technoroller“), kuris labai palengvina montavimą ir apsaugo brangius ratlankius nuo įbrėžimų, o padangas nuo sugadinimo. Akivaizdu, kad įrengimas su žemo profilio padangų aptarnavimo priedu pabrangina įrangą, tačiau šiai dienai ROF padangos nebėra prabanga ar retenybė, kaip buvo prieš keletą metų, kai jos dar tik pasirodė rinkoje. Šios padangos jau įeina į standartinę komplektaciją tokiems populiariems modeliams kaip F10 versijos „BMW 5“, „Audi“ (pvz., A3 8P) ar net „Mini“, „Toyota Rav4“ ar net „Ford Mondeo IV“. Tikimybė, kad toks automobilis pateks į jūsų dirbtuves, yra tikrai nemaža. Jei esate pakankamai patyręs, greičiausiai galėsite kaip nors demontuoti ROF padangas... bet, kita vertus, pagalvokite, kiek laiko ir nervų prarasite.

Priedas žemo profilio padangoms yra derinamas tik prie konkretaus montavimo staklių modelio, nesvarbu, ar staklės automatiniu ar pusiau automatiniu valdymu. Rekomenduojame pasidomėti, ar prie pasirinktos įrangos modelio yra galimybė įsigyti šį priedą vėliau.

4 parametras – galimybė montuoti motociklų padangas.

Atitinkamam įrangos modeliui reikia įsigyti ratlankio griebtuvus, montavimo galvutę ir montiruotę.Norint užtikrinti patikimą veikimą, padangų montavimo staklėms, geriausiai prieš sezoną, būtina pakeisti susidėvėjusias dalis bei atlikti šiuos periodinius darbus:

  • oro paruošimo mazgo patikrinimą ir reguliavimą;
  • šoninio atmušimo mechanizmo patikrinimą ir aptarnavimą;
  • visų judančių montavimo staklių dalių patikrinimą ir tepimą;
  • tvirtinimo elementų ir jungčių patikrinimą ir perveržimą;
  • montavimo staklių stalo elektros variklio pavaros patikrinimą ir aptarnavimą;
  • automatinių ratų montavimo staklių montavimo galvutės atstumo reguliavimą.

Jeigu planuojate įsigyti ratų balansavimo stakles ar įsirengti autoservisą, rekomenduojame pasikonsultuoti su Įrangos skyriaus specialistais telefonu  8 5 219 3763 arba el.paštu lt.irankiai@intercars.eu

Daugiau informacijos apie „Inter Cars“ įrankių ir įrangos asortimentą rasite ČIA