Paskelbimo data: 2024-02-22

„TRUCK EXPERTS“ EGR sistemos

Įmonė „Highway Automotive“ tiekia platų išmetamųjų dujų recirkuliacijos sistemų remontinių komplektų asortimentą populiariausioms markių MAN ir SCANIA transporto priemonėms, taip pat šių markių autobusams.

Įmonė „Highway Automotive“ tiekia platų išmetamųjų dujų recirkuliacijos sistemų remontinių komplektų asortimentą populiariausioms markių MAN ir SCANIA transporto priemonėms.
Asortimente siūlomi elementai ir komponentai, kuriuos galima remontuoti nepakenkiant varikliui ir degimo procesui. Ypač įdomūs yra EGR sistemų radiatorių remontiniai komplektai. Tokį komplektą sudaro radiatoriaus šerdis ir visi sandarinimo bei tvirtinimo elementai. Vietoje išmetamųjų dujų radiatoriaus remontinio komplekto galima pasirinkti regeneruotą radiatorių.

Dar vienas EGR sistemų remonto palengvinimas – tai regeneruotų išmetamųjų dujų radiatorių su naujais arba regeneruotais EGR vožtuvais asortimentas. Išmetamųjų dujų radiatorius profesionalios regeneracijos metu gauna naują šerdį, o vožtuvo komponentas yra visiškai atstatomas, pvz., pakeičiant korpusą arba judantį vožtuvo elementą. Dalių, skirtų EGR sistemų remontui, pasirinkimas „Highway Automotive“ asortimente leidžia gerokai sumažinti gedimų šalinimo išlaidas, pagreitina remonto darbus. Šiuo metu itin aktualu ir tai, kad toks remontas turi teigiamos įtakos CO₂ emisijos į atmosferą mažinimui, nes yra naudojamos jau pagamintos dalys ir nereikia eikvoti energijos naujų gamybai.
EGR vožtuvai

EGR vožtuvas susideda iš dviejų dalių: mechaninio vožtuvo ir valdančios dalies. Dažniausiai mechaninė dalis yra grybelio formos vožtuvas, kuris uždaro išėjimą iš išmetimo kolektoriaus ir nukreipia išmetamas dujas į specialią įsiurbimo kolektoriaus jungtį. Dažnai, o ypač komercinių automobilių varikliuose, išmetamos dujos nukreiptos į įsiurbimo kolektorių yra aušinamos išmetamųjų dujų radiatoriuje. Kaip radiatoriai yra naudojami išmetamosios dujos – oras arba išmetamosios dujos – aušinimo skystis tipų šilumokaičiai. Sprendimas priklauso nuo variklio dydžio, jo parametrų ir paskirties. Į įsiurbimo kolektorių išmetamosios dujos pro vožtuvą patenka nuosavu slėgiu.

Antroji vožtuvo dalis – tai valdymo blokas, judinantis mechanines dalis. Vožtuvo valdymo blokas yra įjungiamas variklio kompiuteryje. Naudojamos dvi EGR vožtuvų valdymo sistemos: vakuuminis stiprintuvas ir sistema su žingsniniu varikliu. Vakuuminis stiprintuvas yra sujungtas su variklio įsiurbimo sistema – jis vožtuvo darbui užtikrinti naudoja vakuumą iš įsiurbimo kolektoriaus. Stiprintuvo įėjime yra elektrinis vožtuvas, valdomas variklio kompiuterio. Jei vožtuvas yra atidarytas, tai vakuumas įtraukia membraną, o ši atidaro išmetamųjų dujų vožtuvą. Vožtuvo atidarymo laikas lemia išmetamųjų dujų kiekį recirkuliacijos procedūroje. Kitas valdymo būdas yra sistema su žingsniniu varikliu. Per pavarą su vožtuvu sujungtas variklis suteikia galimybę bepakopiam vožtuvo atidarymui ir uždarymui. Signalas iš variklio kompiuterio reguliuoja žingsninio variklio darbą, kuris nustato EGR vožtuvo padėtį. EGR vožtuvų gedimų dažniausiai įvyksta dėl degėsių kaupimosi ant vožtuvo judančių arba sandarinančių dalių. Degėsiai susidaro dėl prastos kokybės degalų arba variklis stipraus susidėvėjimo, kai variklio alyva patenka į įsiurbimo sistemą. Taip pat judantys vožtuvo elementai gali užsikirsti dėl aukštos temperatūros poveikio, susijusio, pvz., su netinkama degalų-oro mišinio sudėtimi, EGR sistemos išmetamųjų dujų radiatoriaus pažeidimu arba našumo praradimu.

Mechaninė dalis turi pasižymėti dideliu atsparumu aukštai išmetamųjų dujų temperatūrai, o vožtuvo medžiagos turi būti parinktos tokiu būdu, kad apsaugotų nuo užsikirtimo ir matmenų pasikeitimo veikiant temperatūrai. Mažuose benzininiuose varikliuose naudojamų EGR vožtuvų konstrukcijos yra neremontuojami elementai. Jiems sugedus būtina pakeisti visą vožtuvą. O štai komercinio transporto varikliuose, pavyzdžiui, balniniuose vilkikuose, statybinėje technikoje ir kitame transporte yra naudojami EGR vožtuvai, kuriems gali būti naudojami remontiniai komplektai. Toks asortimentas suteikia vartotojui galimybę sutaupyti perkant atsargines dalis, o taip pat leidžia sukurti tam tikras „atsargas“, kurios gerokai sutrumpins remonto laiką ateityje.
REMONTINIS KOMPLEKTASNAUJAS EGR
REGENERUOTAS EGR

Jus taip pat gali sudominti:

Nauja „ZF [pro]Service“ koncepcija, skirta komercines transporto priemones aptarnaujančioms dirbtuvėms

Nauja „ZF [pro]Service“ koncepcija, skirta komercines transporto priemones aptarnaujančioms dirbtuvėms

„Tegrys“ sunkvežimių padangų asortimentas

„Tegrys“ sunkvežimių padangų asortimentas

Papildomas LED apšvietimas sunkvežimiams

Papildomas LED apšvietimas sunkvežimiams

„VARTA® PROMOTIVE AGM“ užtikrina kondicionieriaus ir komponentų veikimą

„VARTA® PROMOTIVE AGM“ užtikrina kondicionieriaus ir komponentų veikimą