„Nokian“ padangos

„Nokian“ – žieminės, vasarinės ir universalios padangos, sukurtos remiantis patikima suomiška technologija.


Mūsų dienomis Suomija laikoma šalimi, kurioje inovatyvios technologijos kuriamos pagal realius gyventojų poreikius. Ne be reikalo iš čia į platųjį pasaulį paplito mobilieji telefonai. Būtent Suomija buvo pirmoji valstybė, kurioje mobilieji telefonai tapo populiaresni už stacionarius. O kaip atrodo situacija padangų gamybos srityje? Sąsajų netrūksta – tai rodo ir bendra įmonių „Nokian“ ir „Nokia“ pavadinimų šaknis. Abi yra kilusios iš įmonės, kurios istorija prasidėjo 1865 metais  Tamperės ir Nokijos miestuose. Kitas bendras šių dviejų įmonių vardiklis – tai technologijų, kurios didina komfortą ir saugumą, projektavimas.

Kūrybiškas požiūris lėmė ir faktą, kad 1934 metais suomiai pirmieji pasaulyje pristatė ir išleido į rinką žiemines padangas. Tai gerokai sutrumpinta įmonės, kuri yra žinoma pasaulyje kaip „Nokian Tyres“, istorija.


„Nokian“ pozicijos rinkojeIlgus metus „Nokian“ produktai buvo priskiriami vidutinei (medium) klasei, bet šiuo metu jie vis dažniau lyginami su konkurentų aukščiausiosios (premium) klasės gaminiais. Kuo jie skiriasi? Visų pirma tuo, kad premium klasės padangos dalyvauja aukščiausios klasės lentynėse ir daugeliui pirkėjų suformuoja požiūrį, kad lėšos, išleidžiamos šios srities reklamai, rodo aukščiausią tam skirtų gaminių kokybę. Tuo metu „Nokian“ susitelkia į technologijų, pritaikytų realioms, įskaitant ir ekstremalias, eismo sąlygoms, tobulinimą ir sukuria premium kokybės padangas, kurios yra pasiekiamos už prieinamą kainą.


Žieminės padangos „Nokian“Žieminės padangos „Nokian“ ilgus metus buvo optimalus pasirinkimas, leidžiantis važinėti užsnigtais Skandinavijos keliais. Šiuo metu, klimato kaitos laikais, „Nokian“ konstruktoriai atsižvelgia į sudėtingesnius žiemos sąlygų aspektus nei vien padangų savybės, leidžiančios važiuoti puriu sniegu. Jei jums reikia žieminių padangų, kuriomis galima būtų pasitikėti tiek giliame sniege, tiek ant apledėjusios arba tirpstančiu sniegu ir purvu padengtos kelio dangos, rinkitės padangas iš įmonės „Nokian“ katalogo. Jų sukibimas su kelio danga esant žemai temperatūrai užtikrins jūsų saugumą.


Vasarinės padangos „Nokian“„Nokian“ vis drąsiau žengia į vasarinių padangų rinką. Tai, kas išskiria vasarines padangas „Nokian“ pagrindinių konkurentų fone, – ypatingas dėmesys padangos savybėms, atsiskleidžiančioms ant šlapios kelio dangos. Puikus sukibimas dinamiškai įveikiant posūkius, trumpas stabdymo kelias bei atsparumas slydimui vandens paviršiumi (aquaplaning) – tai suomių inžinierių prioritetai kuriant naujas vasarinių padangų rūšis, pritaikytas permainingiems Vidurio Rytų ir Šiaurės Europos orams.


Universalios padangos „Nokian“Universalios padangos „Nokian“ – tai akivaizdžiai pavykęs inovatyvių suomių inžinierių kompromisas siekiant sujungti priešingybes. Minkštas gumos mišinys, išlaikantis plastiškumą esant plačiam temperatūrų diapazonui, – šių padangų pagrindas. Protektoriaus raštas, užtikrinantis sukibimą su sausa kelio danga, ir plačios saugos ribos ant šlapios dangos – tai dar vienas pranašumas. Prekių ženklo „Nokian“ universalios padangos efektyviai užtikrina ne tik vandens, bet ir tirpstančio sniego bei purvo nubėgimą. Snieguota ir šalta pavasario pradžia, karšta gegužė, lietinga vasara arba tviskantis aukso spalvomis, bet kartu ir purvinas ruduo – tokiomis sąlygomis universalios padangos „Nokian“ savo funkcijas atlieka be priekaištų.


Plėtra ir vadovavimas„Nokian Tyres“ ne tik gamina savo prekių ženklo padangas, bet ir bendradarbiauja su kitomis šios šakos įmonėmis. Vertas dėmesio, pavyzdžiui, bendradarbiavimas su „Bridgestone“. Japonų gigantas yra ne tik beveik prieš 150 metų įsteigtos įmonės bendraturtis, bet ir pateikia užsakymų suomių gamyklai. Tačiau svarbu tai, kad, nepaisant kapitalo susivienijimo, „Nokian“ išlaiko savo nepriklausomybę. Be to, suomiai suteikia licencijas inovatyvioms technologijoms. Kiti svarbūs partneriai – slovakų „Matador“, kinų „Giti“.

Bendrovės plėtra paremta suomių tradicija rūpintis aplinka ir gamta. Ne be reikalo pirmoji gamykla šalia Tamperės buvo pastatyta prie hidroelektrinės. Jau tada „Nokian“ ieškojo alternatyvų iškastiniam kurui. Taip yra ir dabar, kai aplinkos apsaugos klausimai tampa vis svarbesni. Todėl nestebina, kad įmonės „Nokian“ asortimente taip pat yra padangų, skirtų hibridiniams ir elektriniams automobiliams.