Paskelbimo data: 2024-03-29

Geriausio jaunojo automechaniko titulas atiteko vilniečiui

Kompanijos „Inter Cars Lietuva“ mokymo centre vykusio vienuoliktojo nacionalinio konkurso „Geriausias jaunasis automechanikas“ finalo metu paaiškėjo nugalėtojai. Pirmąją vietą ir teisę Lietuvai atstovauti tarptautinėse varžytuvėse „Young Car Mechanic“ iškovojo Sebastijonas Benediktas Čečkauskas iš Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos.

Kompanijos „Inter Cars Lietuva“ mokymo centre vykusio vienuoliktojo nacionalinio konkurso „Geriausias jaunasis automechanikas“ finalo metu paaiškėjo nugalėtojai.
Konkurso atranka vyko mokslo įstaigose, o vėliau – atskirų regionų profesinėse mokyklose. Šiemet į finalinį konkurso etapą pateko vienuolika moksleivių, atstovavusių aštuonioms mokymo įstaigoms.

Po du dalyvius delegavo Vilniaus automechanikos ir verslo mokykla, Kauno technologijų mokymo centras bei Alytaus profesinio rengimo centras, po vieną – Klaipėdos technologijų mokymo centras, Smalininkų technologijų ir verslo mokykla, Plungės technologijų ir verslo mokykla bei pirmą kartą finaliniame etape dalyvavę Kelmės profesinio rengimo centras bei Daugų technologijų ir verslo mokykla.

Konkurso dalyviai kartu su mokytojais dvi dienas praleido sostinėje esančiame „Inter Cars Lietuva“ mokymo centre. Finalo metu pretendentams teko įveikti vienuolika užduočių, kurias pristatė konkurso partneriai: nuo alyvos keitimo ar pakabos remonto iki priekinės vaizdo kameros kalibravimo ir pan.

Susumavus gautus balus paaiškėjo, kad trečiąją vietą pelnė Nojus Pavolis (Kauno technologijų mokymo centras, mokytojas – Valdas Džiaugys), antrąją – Haroldas Barkus iš Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos, o pirmąją – jo bendramokslis S. B. Čečkauskas (abiejų mokytojas – Vitalij Kabelis).

Pirmosios vietos laimėtojas surinktų taškų skaičiumi – 507 – gerokai atsiplėšė nuo kitų, bet dėl žemesnių prizinių vietų buvo kovojama itin įnirtingai. Antrą vietą užėmęs H. Barkus surinko 464,5 taško,  o trečioji vieta N. Pavoliui su 463 taškais atiteko tik dėl geresnio laiko, pralenkus tiek pat balų gavusį varžovą.

Ne tik prizininkams, bet ir visiems dalyviams bei jų mokytojams buvo išdalytos konkursą rengusios įmonės „Inter Cars Lietuva“ bei partnerių dovanos.

Trečius metus savo mokslo įstaigoje besimokantis nugalėtojas S. B. Čečkauskas pasakojo, kad konkursui teko ruoštis kelis mėnesius. Jam padėjo V. Kabelis ir kiti mokytojai, pavyzdžiui, šiemet portalo „Lrytas.lt“ rengtuose geriausių mokytojų rinkimuose profesijos mokytojo kategorijoje laimėjęs Aurimas Spiridonovas.

„Sunkiausia buvo pirmoji užduotis – net nežinau, ar ji tikrai tokia sudėtinga, ar tiesiog pirmoji. Tai buvo dvigubas sankabos keitimas. Didelių klaidų nepadariau, bet užspaudė laikas, todėl praradau taškų. Buvau net suabejojęs savo jėgomis. Tačiau jau pirmąją dieną kitos užduotys sekėsi vis geriau ir geriau, o dabar – štai ir nugalėjau“, – po apdovanojimų ceremonijos kalbėjo S. B. Čečkauskas.

Jo mokytojas V. Kabelis prisiminė, kad praėjusiais metais dvi pirmąsias vietas užėmė jo auklėtiniai, o per visus vienuolika metų, kiek rengiamas konkursas, tik du sykius nugalėtojais tapo ne Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos atstovai.

„Tai liudija, kad mes stengiamės savo darbą dirbti gerai. Kai kurios konkurso užduotys kartojasi metai iš metų, o mes, mokytojai, stengiamės, kad su jomis susipažintų ne tik patys dalyviai, bet ir kiti moksleiviai.

Kita vertus, mūsų mokytojai taip pat pagal galimybes stengiasi dalyvauti „Inter Cars Lietuva“ rengiamuose mokymuose, kurių metu detalių gamintojai ar tiekėjai pristato naujoves. Vėliau visa tai integruojama į mokymo procesus.

Tai svarbu ne tik dalyvaujant konkurse, bet ir apskritai tolesniame mokinių gyvenime – juk būtent tokios žinios padeda tobulėti“, – pasakojo V. Kabelis.

Kaip sakė bendrovės „Inter Cars Lietuva“ direktorius Donatas Čiočys, kasmet įmonės su partneriais rengiamas jaunųjų mechanikų konkursas yra ne tik tramplinas jiems patiems siekiant karjeros – tai socialinis projektas, kuriuo siekiama kelti automobilių meistrų darbo kokybės kartelę.

„Šis konkursas yra bendras dalių gamintojų, mokymo įstaigų ir mūsų, kaip organizatoriaus, projektas, kurį įgyvendinami dalijamės patirtimi ir žiniomis. Mokiniai toli gražu ne visuomet turi galimybių susidurti su naujausiomis technologijomis, kurias gamintojai tiekia rinkai, o čia būtent tai ir demonstruojama.

Žinoma, kiekvienas tikriausiai siekia nugalėti, tačiau svarbiausia šiame konkurse yra patirtis, žinios, nauji įgūdžiai. Svarbios net ir klaidos, nes iš jų galima pasimokyti ateityje.

Savo ruožtu, mūsų įmonės pagrindiniai klientai yra autoservisai, kuriems nuolat reikia gerų automechanikų. Dėl to stengiamės, kad šios profesijos atstovų parengimas būtų kuo geresnis, o jos prestižas nuolat kiltų“, – sakė „Inter Cars Lietuva“ vadovas.

Kompanijos „Inter Cars Lietuva“ kompetencijų centre numatytas ir baigiamasis tarptautinio konkurso „Young Car Mechanic“ etapas, kuris vyks birželio 18–19 dienomis. Į jį patenka skirtingose valstybėse (jų iš viso yra 10) pirmąsias vietas užėmę moksleiviai.