Paskelbimo data: 2024-07-02

„ABE Performance“ linijos stabdžių diskai ir trinkelės

Techninių ekspertizių ir mokymo biuro (BETIS) ekspertai 50 000 km distancijoje įvairiomis sąlygomis su „Seat Leon“ automobiliu atliko testus „ABE Performance“ stabdžių diskams ir trinkelėms. Testų metu buvo vertinamas naudojimo patogumas, stabdymo efektyvumas bei susidėvėjimo lygis.

„ABE Performance“ stabdžių diskai ir trinkelės

Stabdymo efektyvumas ir eksploatacijos patogumas„ABE Performance“ linijos stabdžių diskų ir trinkelių komplektą specialistai tikrino testuodami 2018 metų gamybos „Seat Leon ST“ su varikliu 1.6 TDI automobilyje.

• Komplektas buvo intensyviai eksploatuojamas 7 mėnesius 50 000 km distancijoje.

• Pilnas stabdymo efektyvumas buvo pasiektas po 200 km, t. y. po standartinio stabdžių komplektų prisitrynimo laikotarpio.

• Stabdymo jėgos efektyvumas buvo geras visomis eksploatacijos sąlygomis – tiek su šalta, tiek su įkaitusia stabdžių sistema.

• Pastebėta, kad ant kitos ašies, kur buvo sumontuotas konkurentų stabdžių komplektas, ratlankiai buvo labiau užteršti stabdžių trinkelių dulkėmis.

• Testai bus vykdomi dar 10 000 km, jų rezultatus aprašysime kituose „IC Aktualijos“ leidiniuose.

Stabdžių komplekto būklė po testųĮveikus 50 000 km distanciją automagistralės režimu, „ABE Performance“ stabdžių komplektas neparodė per didelio susidėvėjimo. Stabdžių diskų susidėvėjimo būdas ir pobūdis, pasiekti storiai ir mušimo tolerancijos suteikia galimybę tęsti stabdžių komplekto testus dar 10 000 km. Ant trinkelių yra matomi natūralūs, adekvatūs ridai eksploatacinio susidėvėjimo pėdsakai. Nėra perkaitimo, netolygaus susidėvėjimo pėdsakų ar įtrūkimų.

Testų santraukaPo stabdžių komplektų montavimo prireikė apie 200–300 km, kad jie pasiektų visą stabdymo efektyvumą. Panaši situacija ir su konkurentų dalimis. Stabdžių diskams ir trinkelėms prisitrynus, nepastebėta reikšmingų eksploatacinių problemų.

Stabdžių sistemos efektyvumas ir eksploatacijos patogumas sulaukė puikaus įvertinimo. Nepastebėta neatitikimų eksploatacijos metu ar veikimo efektyvumo skirtumų skirtingomis sąlygomis. Tiek esant šaltai, tiek įkaitusiai stabdžių sistemai bei ant sausos ir šlapios kelio dangos. Stabdžių komplekto susidėvėjimo laipsnis taip pat yra patenkinamo lygio.

Panašius rezultatus ir eksploatacijos vertinimus gavo „ABE Performance“ stabdžių komplektas, testuotas 2008 metų gamybos „Volkswagen Tiguan“ automobilyje su 2.0 TDI varikliu, kuris miesto sąlygomis nuvažiavo 13 tūkstančių kilometrų.