Paskelbimo data: 2024-02-09

Dvigubas konkursas – nauda ir jauniesiems meistrams, ir būsimiems jų darbdaviams

Šiais metais jau vienuoliktą kartą Lietuvoje vyks konkursas „Geriausias jaunasis automechanikas“, o birželį mūsų šalyje bus surengtas tarptautinių varžytuvių „Young Car Mechanic“ finalas. Organizatoriai labai laukia ne tik pačių dalyvių, bet ir autoservisų atstovų.

Dvigubas konkursas – nauda ir jauniesiems meistrams, ir būsimiems jų darbdaviams.
Profesinėse mokyklose ir mokymo centruose automobilių mechaniko specialybės besimokantiems jaunuoliams konkursas „Geriausias jaunasis automechanikas“ yra tarsi tramplinas į aukštesnę pakopą – tarptautinį renginį „Young Car Mechanic“. Į jį patenka atskirose valstybėse (jų iš viso yra 10) pirmąsias vietas užėmę moksleiviai.

Automobilių servisams, nuolat ieškantiems gerų meistrų, tai yra gera proga užmegzti glaudesnius ryšius su mokymo įstaigomis – specialistų parengimas priklauso nuo verslo ir mokslo bendradarbiavimo.

„Mes nuolat kviečiame savo klientus, autoservisus, ne tik prisidėti rengiant šį konkursą, bet ir jame aktyviai dalyvauti, stebėti. Tai yra socialinis projektas, susijęs su būsimų mechanikų parengimu“, – pasakojo šį konkursą rengiančios įmonės „Inter Cars Lietuva“ Mokymo skyriaus vadovas Andrius Žilėnas.
Bendradarbiauti – būtina

Iki vasario vidurio bus baigti du konkurso „Geriausias jaunasis automechanikas“ etapai. Pirmasis jų vyks pačiose mokslo įstaigose, kurios išrenka po du geriausius moksleivius.

Antrasis – skirtingose profesinėse regioninėse mokyklose, kuriose varžosi atstovai iš atitinkamo regiono, o juos jau stebi ir „Inter Cars Lietuva“ specialistai. Konkurso finalas numatytas prieš pat Velykas – kovo 28-29 dienomis.

Kaip sakė A. Žilėnas, per daugiau nei dešimtmetį bendradarbiavimas su profesinėmis mokyklomis ir mokymo centrais tapo itin sklandus, ten dalyviai visuomet laukiami, o jiems sudaromos geriausios sąlygos parodyti, ką moka.

„Tačiau pats mokymų procesas turi būti kuo artimesnis rinkos poreikiams, todėl ir kviečiame savo klientus į šiuos renginius, kad jie labiau įsitrauktų į procesą.

Juk autoservisams svarbu ne tik rasti gerų meistrų: būtina žinoti, kaip jie parengiami, kokios yra jaunųjų specialistų žinios ir įgūdžiai, į kokias sritis galbūt reikia labiau įsigilinti.

Žvelgiant į ateitį, prisidėti prie meistrų parengimo jų mokymosi metu yra labai svarbu. Šiuo atveju galioja universali taisyklė, kad verslas ir mokslas turi eiti kartu, o ne atskirai. Todėl belieka sekti renginių programą ir prisijungti, kai tik yra galimybė“, – ragino „Inter Cars Lietuva“ Mokymo skyriaus vadovas.
Vyks naujame centre

Renginio „Geriausias jaunasis automechanikas“ finalas bus surengtas naujame „Inter Cars Lietuva“ mokymo centre Vilniuje. Čia taip pat numatyta surengti ir baigiamąjį tarptautinio konkurso „Young Car Mechanic“ etapą, kuris vyks birželio 18-19 dienomis.

Praėjusiųjų metų rudenį duris atvėręs mokymo centras buvo viena svarbiausių pastarųjų metų įmonės investicijų, susijusių su kvalifikacijos ir įgūdžių kėlimu. Čia įrengta nuolatinė mokymų klasė su autoserviso įranga, centre galima susipažinti su naujausiais įmonės platinamais įrenginiais ir technologijomis.

Šiame centre jau rengiamos mokymų sesijos „Inter Cars Lietuva“ klientų – autoservisų – specialistams. O tiek lietuviško, tiek tarptautinio konkursų finalų metu išbandyti čia esančias naujoves turės galimybę ir dar tik besimokantys automechanikai.

„Mums tai yra pirmieji metai, kai turime visas galimybes organizuoti šį renginį savo erdvėje, kad visiems būtų patogu ir įdomu“, – sakė A. Žilėnas.

Anksčiau tarptautinio konkurso „Young Car Mechanic“, kurį rengia daugelyje Europos šalių veikianti „Inter Cars“ grupė, vykdavo ankstesnių metų nugalėtojo valstybėje. Siekiant susipažinti su įvairių šalių praktika ir patirtimi, nuostatos buvo šiek tiek pakeistos.

O nugalėti savo šalyje Lietuvos atstovai tikrai turi galimybių. Jie ir anksčiau ne kartą įrodė, kad profesinis parengimas pas mus yra tikrai aukšto lygio.

2017-aisiais tarptautiniame konkurse triumfavo dabar jau buvęs Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos absolventas Kęstutis Mockus. 2019 metais antrąją vietą užėmė Lūkas Karlis Siksnis iš Klaipėdos paslaugų ir verslo mokyklos, dar po metų trečias liko Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos atstovas Edvinas Mortūnas. Praėjusiais metais Vengrijoje Lietuvai atstovavęs tos pačios mokyklos auklėtinis Andrej Juckevič irgi užėmė trečiąją vietą.

Jus taip pat gali sudominti:

„ABE Performance“ linijos stabdžių kokybės testai

„ABE Performance“ linijos stabdžių kokybės testai

Kodėl vertėtų atkreipti dėmesį į naudotas dalis?

Kodėl vertėtų atkreipti dėmesį į naudotas dalis?

Keičiate paskirstymo mechanizmą? Verta patikrinti dangtį (apsaugą)

Keičiate paskirstymo mechanizmą? Verta patikrinti dangtį (apsaugą)

„Delphi“ produktai stabdžiams – visada pirmieji rinkoje

„Delphi“ produktai stabdžiams – visada pirmieji rinkoje