Paskelbimo data: 2024-01-22

Kurio gamintojo akumuliatorių pasirinkti?

Nepriklausomai nuo to, kokį akumuliatorių turime mūsų transporto priemonėje, visuomet ateina toks laikas, kuomet turėsime jį pakeisti. Paprasčiausias būdas ir atsakymas į klausimą kokį akumuliatorių pasirinkti, yra: tokį, kurį rekomenduoja automobilio gamintojas. Tai reiškia, kad akumuliatorius turi būti tokių pat parametrų kaip originalus, bet ne būtinai to paties gamintojo. 

Akumuliatorius

Pradėkite nuo parametrųSvarbiau nei prekės ženklas yra akumuliatoriaus parametrai bei našumas. Todėl, ieškant naujo akumuliatoriaus automobiliui, visų pirma būtina atreipti dėmesį į:

 • Akumuliatoriaus matmenys - tai banalu, bet per aukštas arba per siauras akumuliatorius netilps po variklio gaubtu arba jam skirtoje bagažinės erdvėje.
 • Akumuliatoriaus rūšis - šiuo metu dažniausiai yra naudojami švino-rūgšties akumuliatoriai. Jei automobilis turi „Start-Stop“ sistemą – AGM arba EFB akumuliatoriai.
 • Akumuliatoriaus įtampa (V) - dauguma transporto priemonių reikalauja 12V, bet yra ir tokių, kurioms pakanka tik 6V. 
 • Paleidimo srovė (A) - gali būti pvz. 540A benzinu varomam varikliui arba 700A dyzeliniam varikliui su „Start-Stop“ sistema.
 • Akumuliatoriaus talpa (Ah) - pvz. 50Ah, 70Ah ir t.t.
 • Akumuliatoriaus poliai - daug žmonių nežino, ar jų akumuliatorius teigiamą polių (+) turi dešinėje ar kairėje pusėje. Verta tai patikrinti prieš pirkimą, nes suklydus nebus galimybės jo prijungti. 
 • Montavimo būdas – akumuliatoriai būna montuojami po variklio gaubtu, bagažinėje arba automobilio salone. Tvirtinami specialiu laikikliu arba prisegami specialiomis sagtimis ar fiksatoriais.

Ne būtina permokėti
Pradžiai turime gerą naujieną - svarstydami, kurio gamintojo akumuliatorių pasirinkti, ne būtinai privalote rinktis brangiausius produktus. Šiuo metu rinkoje turime daug gamintojų, kurie drąsiai tarpusavyje konkuruoja. Kaina priklauso ne tik nuo prekių ženklo, bet taip pat nuo akumuliatorių paskirties ir parametrų.

Pagal akumuliatoriaus kainą taip pat galime spręsti ir apie jo gamybos technologija. Ar gamyboje naudojami inovatyvūs sprendimai, kurių tikslas ne tik pagerinti patvarumą, bet taip pat rūpintis ekologija.

Iš kitos pusės yra įmonės, kurios norėdamos sumažinti kainą taupo medžiagų sąskaita bei visais kitais įmanomais būdais. Todėl pigiausio akumuliatoriaus pasirinkimas ne visada bus geru sprendimu.


Į ką atkreipti dėmesį renkantis gamintoją?Jei norime džiaugtis transporto priemonės patikimumu, reikia atsisakyti „no name“produktų arba pirkimo iš nepatikimų šaltinių. Tai ne reiškia, kad būtinai turime rinktis brangų akumuliatorių. Čia kalbama apie tai, kad turime atkreipti dėmesį į keletą svarbių veiksnių, kurie išskiria patikimus gamintojus ir platintojus:

 • Kokybė – akumuliatorius tai uždara dėžutė, bet galime patikrinti, kuriuos prekių ženklus kuria inžinieriai ir tyrimų centrai tikrinantys ir sertifikuojantys gaminamus produktus.
 • Garantija – šiuo metu rinkoje galioja minimalus 2 metų terminas ir jo privalome laikytis.
 • Aptarnavimas po pardavimo – ne tik pigus akumuliatorius gali sugesti. Todėl verta pasirinkti gamintoją, kuris turi daug atstovų, prekybos padalinių, aptarnavimą internetu arba telefonu.


Kurio gamintojo akumuliatorių pasirinkti?Labiausiai vertinami yra prekių ženklai su ilgamete patirtimi, bet taip pat galima pasirinkti ir tokius gamintojus kaip „ENRG“ arba „Cartechnic“. Tai įmonės teikiančios tikrai aukštą kokybę už vidutinę kainą. Jie rūpinasi ne tik produktų patikimumu, bet taip pat ir ekologija, kuri pasireiškia mažesne toksiškų dujų emisija, mažesniu medžiagų išnaudojimu, o po ilgo eksploatacijos laikotarpio - saugiu susidėvėjusių akumuliatorių perdirbimu. Taip pat galime rasti pardavėjų, kurie šiems akumuliatoriams taiko net 3 metų garantiją, vietoje reikalaujamos 2 metų garantijos.

Apibendrinus, renkantis naują akumuliatorių mūsų transporto priemonei, verta nusipirkti patikrintos įmonės produktą, kuri suteikia garantiją ir mąsto su ilgalaike perspektyva. Tuomet busime užtikrinti, kad gamintojo nurodyti parametrai bus tikslūs, o iškilus bet kuriai problemai ne liksime ant ledo.


Jus taip pat gali sudominti:

Užvedimo laidai

Užvedimo laidai

„Ravenol“ tapo oficialiu „Mercedes-AMG Motorsport“ tiekėju

„Ravenol“ tapo oficialiu „Mercedes-AMG Motorsport“ tiekėju

EXIDE TECHNOLOGIES S.A. – akumuliatorių rinkos lyderė

EXIDE TECHNOLOGIES S.A. – akumuliatorių rinkos lyderė

Koks akumuliatorius tiks automobiliui su sistema „Start-Stop“?

Koks akumuliatorius tiks automobiliui su sistema „Start-Stop“?