Paskelbimo data: 2023-05-03

Kuo ypatingi AGM tipo akumuliatoriai elektromobiliams?

AGM tipo VARTA akumuliatoriai pritaikyti elektromobiliams ir puikiai veikia kartu su jų aukštosios įtampos akumuliatoriais.  Tai užtikrina optimalias automobilių technines savybes.

VARTA AGM akumuliatorius

ES užsibrėžė transporto priemonių išmetamo CO 2 kiekį iki 2030 m., palyginti su 2021 m., sumažinti 40 proc. Dėl to automobilių gamintojai priversti gaminti visai netaršias arba išmetančias ne daugiau kaip 50 g/km CO2 transporto priemones. Vienoje įsikūręs išplėstinių studijų institutas (IHS) prognozuoja, kad jau 2025 m. trečdalį registruojamų naujų transporto priemonių sudarys elektromobiliai.

Iki 2030 m. jau daugiau nei pusė Europoje registruojamų naujų transporto priemonių bus hibridiniai ir akumuliatoriniai elektromobiliai. Europos automobilių parke daugėjant elektrinių transporto priemonių, rinkoje nemažą dalį užima elektromobiliams skirtos VARTA produkcijos asortimentas, papildytas naujų tipų akumuliatoriais.
Kodėl elektromobiliuose reikia naudoti 12 V AGM tipo akumuliatorių?Elektromobilių galios agregatai maitinami iš 12 V aukštosios įtampos akumuliatoriaus. Prie jo prijungta 12 V vidaus elektros sistema, kurią sudaro patogumo ir saugos įranga. Šis įrenginys užtikrina, kad elektromobilio funkcijos veiktų ne tik važiuojant, bet ir stovint, kai aukštosios įtampos akumuliatorius nenaudojamas. Pavyzdžiui, jei nebūtų 12 V akumuliatoriaus, pastatę automobilį negalėtume jo užrakinti ir atrakinti, neveiktų signalizacijos sistema ir būtų neįmanoma belaidžiu ryšiu atnaujinti automobilio programinės įrangos. Važiuojant šis akumuliatorius užtikrina, kad žibintai, stabdžiai ir vairas veiktų tinkamai, net jei aukštosios įtampos sistema staiga sugestų ir automobilį tektų saugiai sustabdyti.

Minėtoms funkcijoms atlikti elektromobiliuose turi būti patikimas ir pajėgus 12 V akumuliatorius, kurio neveiktų nuolatiniai įkrovos ir iškrovos ciklai. „Parinktas netinkamo tipo akumuliatorius gali nepajėgti patenkinti transporto priemonės energijos poreikio, todėl iškils pirmalaikių gedimų rizika, – įspėja VARTA akumuliatorius gaminančios bendrovės „Clarios“ techninės pagalbos ir klientų aptarnavimo vyr. specialistas Manuelis Hammermannas. – Dėl to gamykloje sumontuotą akumuliatorių būtina keisti tokius pat reikalavimus atitinkančiu gaminiu.“

AGM tipo VARTA elektromobilių akumuliatoriai, kurie specialiai sukurti elektrinėms transporto priemonėms, atitinka jų gamintojų keliamus reikalavimus. Bendrovė „Clarios“, kuriai priklauso prekių ženklas VARTA, yra pirmaujanti pasaulyje akumuliatorių gamintoja ir stambiausia tiekėja, aprūpinanti produkcija pagrindinius lengvųjų automobilių ir komercinių transporto priemonių gamintojus, tokius kaip „Mercedes-Benz“, „Volkswagen Group“ ir „BMW“. Europoje šešiose iš aštuonių transporto priemonių įmontuotas „Clarios“ akumuliatorius. Patvarios konstrukcijos AGM tipo VARTA elektromobilių akumuliatoriai tenkina ne tik šiandien gaminamų elektrinių ir hibridinių transporto priemonių energijos poreikį – reikalavimus jie atitiks ir ateityje. VARTA AGM tipo akumuliatoriai, skirti naudoti ypač sunkiomis sąlygomis


Be elektromobiliams skirtų AGM tipo akumuliatorių, „Clarios“ turi ir įvairų žemosios įtampos produkcijos asortimentą, įskaitant ličio jonų akumuliatorius, skirtus naudoti ypač sunkiomis sąlygomis. Šie akumuliatoriai gali tiekti energiją įvairiai galingai elektros įrangai ir tenkinti intensyvaus naudojimo poreikį. Jiems būdingos ypač geros įkraunamumo, ciklinio veikimo ir ilgaamžiškumo savybės, todėl jie efektyviau atlieka energijos tiekimo funkciją. Mūsų žemosios įtampos gaminiai tinkami naudoti pažangiose variklio automatinio išjungimo ir paleidimo sistemose, padedančiose sutaupyti iki 8 % degalų, ir hibridiniuose galios agregatuose su pagalbiniu elektros varikliu, kurie, palyginti su įprastiniais automobiliais, veikia efektyviau daugiau nei 15 %.

Itin įvairus elektromobiliams skirtų VARTA akumuliatorių asortimentas skirtas 97 % šio segmento transporto priemonių, be to, jį planuojame plėsti atsižvelgdami į rinkos poreikius ir kuriamas naujoves. „Clarios“ pasiruošusi dirbti elektromobilių rinkoje – tarp jos siūlomos produkcijos yra žemosios įtampos akumuliatorių, puikiai veikiančių kartu su aukštosios įtampos akumuliatoriais ir padedančių užtikrinti optimalias automobilių technines savybes, garantuojančių pastovų maitinimą ir tiekiančių energiją saugos funkcijoms visiškai hibridiniuose automobiliuose, įkraunamuose iš tinklo hibridiniuose automobiliuose ir elektromobiliuose su degalų elementais.