Paskelbimo data: 2023-11-07

Kodėl AGM technologija yra tokia svarbi šiuolaikiniams sunkvežimiams?

Kuo „VARTA ProMotive AGM“ akumuliatorius sunkvežimiams yra toks unikalus? Originalios įrangos gamintojai ir logistikos įmonės reikalauja patikimos aukštos kokybės įrangos. „VARTA® ProMotive AGM“ yra svarbus proveržis komercinių transporto priemonių akumuliatorių plėtroje. Naudojant naujausią AGM technologiją, buvo sukurtas novatoriškas gaminys, kuris atitinka ir viršija visus reikalavimus.

„VARTA ProMotive AGM“ akumuliatorius

Per pastaruosius metus sunkiasvorės komercinės transporto priemonės stipriai pasikeitė. Pažangūs degalų taupymo sprendimai ir patogumas atitinka naujuosius vyriausybės nutarimus, o vykstantys važiavimo profilių pokyčiai (trumpesni vairavimo ir ilgesni prastovos laikai bei ilgesnis sunkvežimyje praleidžiamas laikas, vertinant apskritai) daro įvairią įtaką akumuliatoriams, todėl būtina užtikrinti atsparumą didelei vibracijai, greitą įkrovimą, ilgą ciklo trukmę ir, žinoma, didesnį iškrovimo gylį. Štai dėl ko „VARTA ProMotive AGM“ akumuliatorius renkasi visi didieji komercinių transporto priemonių gamintojai.


Sugeriantis stiklo pluoštas ir „PowerFrame“ tinkleliaiKuo šis akumuliatorius toks ypatingas? Viskas slypi jau pačiame pavadinime – sugeriantis stiklo pluoštas arba trumpiau - AGM (angl. Absorbent Glass Mat). Ši minkšta medžiaga akumuliatoriuje esančią rūgštį sugeria tarsi kempinė, todėl užtikrinamas didžiausias ciklinis stabilumas. Kadangi nėra didžiausio tradicinių akumuliatorių priešo – rūgšties stratifikacijos, bendras pajėgumų kritimas sumažėja iki minimalaus, tad palyginti su tradiciniais akumuliatoriais, AGM tarnauja gerokai ilgiau.

Krystof Leporowski, vyr. technikas, „Elkor Transport“, Lenkija, Poznanė

Unikali VARTA AGM akumuliatorių ypatybė yra „PowerFrame®“ konstrukcija. „VARTA ProMotive AGM“ yra pirmasis akumuliatorius, kuriame tiek ant teigiamų, tiek ant neigiamų plokštelių yra naudojamas šis specialus tinklelis, skirtas užtikrinti optimalų veikimą ir puikias užvedimo charakteristikas, net jei įkrovos lygis yra žemas.

Palyginti su kitų konstrukcijų tinkleliais, „PowerFrame®“ tinklelio technologija yra beveik tris kartus* atsparesnė korozijai ir užtikrina daugiau nei 60 proc.* geresnį elektros srautą sujungimui pagerinti.


„VARTA ProMotive AGM“ akumuliatorius – įkrovimo ciklai ir ciklo gylisDidėjant elektros vartotojų skaičiui, auga iškrovos gylio (DoD) svarba. Dėl ypatingos konstrukcijos, „VARTA ProMotive AGM“ akumuliatorių galima iškrauti iki 80 proc. nepadarant jokios reikšmingos įtakos ciklo trukmei. Tai esminis reikalavimas pažangiausioms komercinėms transporto priemonėms su degalų taupymo ir pažangaus darbo funkcijomis. Tuo tarpu tradiciniams akumuliatoriams rekomenduojama ne didesnė nei 20 proc. iškrova, kad būtų užtikrinta tinkama tarnavimo trukmė.

Ten, kur svarbi energija, esminiu efektyvumo rodikliu tampa ciklo trukmė. Ji parodo, kiek kartų akumuliatorių galima iškrauti ir įkrauti iki jo tarnavimo laiko pabaigos. Palyginti su tradiciniais akumuliatoriais, „VARTA ProMotive AGM“ akumuliatoriaus ciklų skaičius yra šešis kartus didesnis. Dėl puikaus ciklų stabilumo ir iškrovimo gylio AGM yra komercinėms transporto priemonėms idealiai tinkanti technologija, elektros vartotojams puikiai tarnaujanti pertraukų metu ar net ilgesniais periodais, pavyzdžiui, nakvynės metu.

„Mūsų įmonei tai ypač naudinga. Be įprastų patogumui užtikrinti skirtų funkcijų ir degalų taupymo sistemų, mūsų sunkvežimiuose yra transporto priemonių parko telematikos sistemos. Naudodamos GPS technologiją, jutiklius ir borto diagnostikos sistemas, jos renka vertingus duomenis. Visiems šiems komponentams reikia energijos tiek sunkvežimiui važiuojant, tiek stovint“, - paaiškina Krystof Leporowski, Lenkijos logistikos įmonės „Elkor Transport“ vyr. technikas.


Krūvio priėmimas – esminis tradicinių akumuliatorių veiksnys„Naudojant AGM technologiją, akumuliatoriai geba teikti daugiau energijos, tuo pačiu metu absorbuodami daugiau krūvio. Tai reiškia, kad akumuliatorių iki galo įkrauti pavyks per kelias valandas“, - sako Thorsten Werle, inžinerinio projektavimo skyriaus vadovas „Clarios EMEA“ įmonėje, kalbėdamas apie kitą akumuliatorių funkciją – krūvio priėmimą. Tai akumuliatoriaus gebėjimas priimti ir išlaikyti energiją, atsižvelgiant į įvairius veiksnius, pavyzdžiui, temperatūrą, įkrovos būseną, įkrovos įtampą arba akumuliatoriaus istoriją. „VARTA ProMotive AGM“ užtikrina daug geresnį krūvio priėmimą nei tradiciniai akumuliatoriai. Tai reiškia, kad akumuliatorius įkraunamas greičiau, pvz., pusiau išsikrovusį AGM akumuliatorių iki 90 proc. įkrauti galima vos per vieną valandą, o iki pilnai – per trumpiau nei 3 valandas važiuojant. Palyginkime: tradiciniam akumuliatoriui įkrauti reikia 2,5 val., kad būtų pasiekta 90 proc. įkrova, ir daugiau nei 5 valandų pilnam įkrovimui.


AGM įkrovos būsena (SOC) nuo 50 iki 100 proc. gali pereiti greičiau nei tradicinių akumuliatorių.Dėl transporto priemonėse esančios žemos įkrovos įtampos, šių akumuliatorių dažnai nepavyksta pilnai įkrauti. Palyginti su tradiciniais akumuliatoriais, AGM akumuliatoriai esant žemai įkrovos įtampai yra efektyvesni bei gali būti pakartotinai pilnai įkraunami.

Pagrindinė laipsniško krūvio priėmimo prastėjimo priežastis yra rūgšties stratifikacija, t. y. sieros rūgšties nusėdimas elemento dugne. Dėl to pagreitėja plokštelių sulfacija, sumažėja pajėgumai ir akumuliatorius galiausiai sugenda. AGM akumuliatoriuose stratifikacija nevyksta ir dėl to nesikeičia įtampa. Dėl „PowerFrame®“ konstrukcijos AGM sugeneruoja daugiau galios, nei reikia sklandžiam užvedimui, net jei įkrovos lygis yra žemas, o iškrovimo gylis – aukštas.


Patikima ir ilgaamžiškaDaugelyje šiuolaikinių sunkvežimių „AdBlue“ bakai ir didesni degalų bakai akumuliatorius nustumia į rėmo galą. Šioje vietoje juos veikia didesnė vibracija ir smūgiai, o taip pat nepageidaujami virpesiai ir rezonansai. Jei naudojama tradicinė technologija, nuolatinis stresas gali gerokai sutrumpinti akumuliatoriaus tarnavimo laiką.

„Seniau dėl stiprių pažeidimų tekdavo keisti apie trečdalį mūsų akumuliatorių. Dėl to reikėjo efektyvesnių akumuliatorių, kurie tarnautų ilgiau ir būtų patikimesni“, - sako Leporowski.


Nauji reikalavimai ilgus atstumus važiuojantiems sunkvežimiamsKad komercinėms transporto priemonėms skirti akumuliatoriai atitiktų ilgus atstumus prekes vežančių transporto priemonių akumuliatorių reikalavimus, buvo peržiūrėtas Europos akumuliatorių standartas EN50342. Naujoje direktyvoje V4 tiksliau atsispindi tikrasis akumuliatorių veikimas. Nuo šiol akumuliatoriai turi atlaikyti penkių valandų trukmės vibracijos bandymą, kuriame vertinamos trys erdvinės ašys dažnių spektre nuo 5 iki 100 hercų. Skamba sudėtingai, tačiau iš esmės tai tik ekstremalias realias sąlygas imituojantis akumuliatorių bandymas. Vos keli rinkoje esantys gaminiai geba sulaikyti elektrolitą, turi pažangią fiksacijos sistemą ir patvarius lietus karkasus, todėl jie yra geriausias pasirinkimas.


Paruošta kitai kartaiVARTA AGM gamintojai renkasi kaip geriausią įmanomą technologiją tiek dabar, tiek ateityje.

Geriausi originalios įrangos gamintojai „VARTA ProMotive AGM“ svarsto naudoti net būsimuose el. sunkvežimiuose. Visiškai elektrinėse transporto priemonėse AGM akumuliatoriai vaidina labai svarbų vaidmenį žemos įtampos plokščių architektūroje. Jie maitina elektrines transporto priemonių sistemas ir užtikrina, kad aukštos įtampos sistemos nuotėkio atveju tinkamai veiktų su sauga susijusios funkcijos, pavyzdžiui, žibintai, stabdžiai, vairas ir kabinos sistemos. Elektrinių sunkvežimių ir būsimų saugos sistemų (pavyzdžiui, autonominio vairavimo sistemų) gamintojai yra įsitikinę, kad tokiems sprendimams „VARTA ProMotive AGM“ akumuliatorius yra tobulas pasirinkimas.


VARTA transporto priemonių parko programa: tiesioginis kontaktas su gamintojoVis sudėtingesni šiuolaikiniai sunkvežimiai logistikos bendrovėms kelia didelių iššūkių. Kad transporto priemonių parkas galėtų juos įveikti, VARTA ne tik sukūrė patikimą, ateičiai paruoštą gaminį (AGM akumuliatorių), bet ir siūlo atitinkamas paslaugas per VARTA transporto priemonių parko programą. Pagrindinė šios programos ypatybė – tiesioginės prieigos prie „Clarios“ suteikimas transporto priemonių parkų valdytojams.

Nemokamai užsiregistravę adresu www.varta-partner-portal.com/en-GB/fleet-program, nariai gaus su jų parkais susijusių patarimų, strateginių pirkimų rekomendacijų, pagalbos tvarkant akumuliatorius, informacijos apie analizes bei optimizavimą akumuliatorių efektyvumui užtikrinti ir dar daug kitos informacijos.

Jus taip pat gali sudominti:

„Nissens“ sunkvežimių dalys

„Nissens“ sunkvežimių dalys

„VARTA® PROMOTIVE AGM“ užtikrina kondicionieriaus ir komponentų veikimą

„VARTA® PROMOTIVE AGM“ užtikrina kondicionieriaus ir komponentų veikimą

„TRUCK EXPERTS“ EGR sistemos

„TRUCK EXPERTS“ EGR sistemos

„TotalEnergies Traxium“ – pavarų dėžių alyva

„TotalEnergies Traxium“ – pavarų dėžių alyva