Paskelbimo data: 2023-05-05

UTTO transmisinė alyva traktoriui

UTTO – tai trumpinys, reiškiantis universalią traktorių (žemės ūkio technikos) transmisijos alyvą (angl. Universal Tractor Transmission Oil – UTTO).

UTTO transmisinė alyva traktoriui

„TotalEnergies“ – tai vienas iš pirmaujančių UTTO alyvų gamintojų. Nors dėl savo specifikos šio tipo alyvos yra naudojamos praktiškai tik žemės ūkio ir statybinės technikos mechanizmuose, bet kartu tai – viena pažangiausių tepimo priemonių rinkoje.

Jei žemės ūkio technikos variklių tepimui pakanka alyvų, atitinkančių krovininio transporto priemonių dyzelinių variklių gamintojų specifikacijas, tai transmisinių alyvų atveju reikalavimai yra kur kas griežtesni. Šiuos reikalavimus atitinka tik UTTO alyvos, kurių niekur kitur naudoti nerekomenduojama. Dėl to verta pasiaiškinti, kaip kilo UTTO alyvų poreikis, kas tai per alyvos ir kur slypi jų specifika.


Kam naudojamos UTTO alyvos (tepalai)?Šiuolaikinė žemės ūkio technika turi labai pažangias pavarų sistemas, kurių atskiri sprendimai - tai ilgametės techninės evoliucijos rezultatas. Viena iš neįprastų savybių čia yra bendra tepimo sistema pavarų dėžei, priekinei ir galinei ašims, „šlapių stabdžių“ sistemai, hidraulinei sistemai, portalinėms pavaroms, priekiniams ir galiniams galios mažinimo mechanizmams (PTO – power take off). Tokia konstrukcija yra daug geriau apsaugota nuo purvo ir dulkių nei senesnės kartos technikoje, kurioje visi šie komponentai veikė atskirai. Jei bendras tepimas pavarai, tiltams ir pavarų dėžei visiškai natūralus, tai sankabos sistemos ir šlapių stabdžių įjungimas į šią sistemą jau yra iracionalus sprendimas. Tačiau, paaiškėjo, kad tai įmanoma sėkmingai padaryti naudojant būtent UTTO alyvas.


UTTO transmisinė alyva (tepalai) traktoriui – pagrindinė informacijaUTTO – tai trumpinys, reiškiantis universalią traktorių (žemės ūkio technikos) transmisijos alyvą (angl. Universal Tractor Transmission Oil – UTTO). Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad kalbama apie biudžetines alyvas, kurias galima naudoti įvairiems tikslams. Praktikoje yra visiškai priešingai: UTTO alyvos yra viena pagrindinių tepimo priemonių, naudojamų šiuolaikiniame žemės ūkyje visame pasaulyje. Žemės ūkio technikos gamintojai naudoja būtent tokias alyvas mechanizmų gamykliniam užpildymui, o dėl tam tikrų konstrukcinių sprendimų šių alyvų tiesiog neįmanoma pakeisti kitais produktais. Iš UTTO alyvų reikalaujama aukščiausios kokybės ir ypatingo atsparumo, nes sezono metu jos dirba su gerokai aukštesnėmis apkrovomis nei alyvos, naudojamos įprastuose automobiliuose. Šioje vietoje verta pabrėžti, kad ne kiekvienas alyvų prekių ženklas turi savo gamoje UTTO alyvas. Be to, UTTO alyvos yra labai svarbios žemės ūkio technikos ir traktorių gamintojams, todėl jos gauna jų specialius patvirtinimus.


Kur naudojamos UTTO alyvos (tepalai)?UTTO alyva – tai tokia alyva, kuri pilama į bendro tepimo sistemos kontūrą sutepantį pavarų dėžę, priekinį ir galinį tiltus, „šlapių stabdžių“ sistemą, hidraulinę sistemą, palėtinimo reduktorius (demultiplikatorius), bei priekinę ir galinę galios mažinimo sistemas. Kaip jau minėjome, daugelyje žemės ūkio mašinų šios sistemos turi bendrą alyvos cirkuliaciją, todėl UTTO alyvos nepavyks pakeisti niekuo kitu. Todėl galime parašyti, kad UTTO alyvos tuo pačiu metu yra labai universalios, bet taip pat labai specifiškos, nes savo užduotį atlieka ten, kur reikia mažinti trintį (pvz., pavarose), ir ten, kur tą trintį reikia padidinti (šlapiuose stabdžiuose arba sinchronizatoriuose). Kad būtų dar sunkiau – stabdžiuose yra reikalinga aukšta dinaminė trintis, bet sankaboje – aukšta statinė trintis. Visa tai yra įmanoma naudojant specialias priedų kompozicijas, kurios pasirinktose zonose reaguoja su atskirais paviršiais skirtingu būdu tam, kad kiekvienu atveju būtų gaunamas atitinkamas efektas.
Verta atkreipti dėmesį į tai, kad UTTO alyvos yra naudojamos visų rūšių pavarų dėžėse – tiek mechaninėse, tiek automatinėse su hidrokinetine sankaba, tiek ir nuolatinio kintamo greičio pavarų dėžėse - CVT. UTTO alyvos taip pat skirtos hidraulinių sistemų tepimui, o ypač tų, kuriose yra reikalaujamas sumažintas putojimas ir atitinkamas klampumas, užtikrinantis galios perdavimą ir užtikrinti atsparumą šlyčiai. Papildoma UTTO alyvų funkcija – tai mechanizmų ir hidraulinių sistemų sandarinimo apsauga, kuri privalo sumažinti arba visiškai panaikinti bet kokius prasisunkimus ir su jais susijusius alyvos praradimus bei aplinkos taršą.


Gamintojų patvirtinimai„TotalEnergies“ bendradarbiauja su visais pagrindiniais krovininės, žemės ūkio ir statybinės technikos gamintojais, o taip pat ir su pagrindiniais transmisinių mechanizmų gamintojais, tokiais kaip „ZF“ ir „GIMA“ (MASSEY FERGUSON). Abu minėti transmisinių mechanizmų gamintojai yra suteikę „TotalEnergies“ UTTO alyvoms savo patvirtinimo sertifikatus:

  • ZF: TE-ML 03, TE-ML 05, TE-ML 17, TE-ML 21;
  • MASSEY FERGUSON: CMS M1145, CMS M1143.

Pavyzdinės UTTO alyvos (tepalai) „TotalEnergies“ gamoje1.  DYNATRANS MPV
: mineralinė UTTO alyva pavarų dėžių su šlapia sankaba, hidraulinių sistemų, priekinių ir galinių ašių, taip pat ir su „šlapiais stabdžiais“, įskaitant ir celiuliozinių, tepimui. DYNATRANS MPV tinka tiek automatinių CVT ar „Powershift“, tiek ir tradicinių mechaninių pavarų dėžių tepimui.

API: GL-4
Specifikacijos, standartai ir patvirtinimai:
ZF: TE-ML 03E/03L/05F/06P/17E/21F
MASSEY FERGUSON: CMS M1145/ CMS M1143
VALTRA: G2-08
VOLVO: CE WB 101
Atitinka reikalavimus:

ALLISON C-4

JOHN DEERE JDM J20C

CLAAS / RENAULT AGRICULTURE

FORD FNHA 2C 201.00 / M2C134-D

Mc CORMICK HTX

LIEBHERR

DYNATRANS MPV taip pat tinka naudoti kuomet mechanizmuose rekomenduojamos naudoti tokių specifikacijų alyvos kaip:

CASE MS1207 / MS1209

CNH MAT 3505/3509/3525/3526/3540

CATERPILLAR TO-2

NEW HOLLAND NH 410C/NH 410B

KOMATSU AXO 80

MASSEY FERGUSON CMS M1135/M1141

AGCO: ALLIS 821 XL

JCB STANDARD 4000 / 22002.  DYNATRANS VX FE
: sintetinė UTTO alyva su „Fuel Economy“ savybėmis
API: GL-4
Specifikacijos, standartai ir patvirtinimai:
MASSEY FERGUSON: CMS M1145/ M1143
VOLVO: WB 102
Atitinka reikalavimus:

JOHN DEERE JDM J20D

AGCO Allis 821 XL

VALTRA G2 08

CLAAS / RENAULT AGRICULTURE

Mc CORMICK

CASE MS 1206/1207/1209

NEW HOLLAND NH 410B/NH 410C

CASE NEW HOLLAND CNH MAT 3505/3509/3525/3526/3540

FORD M2C 134D / FNHA 2C 201.00

KOMATSU AXO 80
SantraukaUniversalios UTTO alyvos daugeliu atvejų yra vienintelis teisingas pasirinkimas, rekomenduojamas žemės ūkio ir statybinės technikos gamintojų. Skirtingų alyvų naudojimas atskiriems komponentams nėra įmanomas dėl konstrukcinio ypatumo, nes visi jie turi bendrą tepimo sistemą. Jei šioje situacijoje bus įpilta kitos alyvos, o ne UTTO, tai gali sutrumpinti šio įrenginio tarnavimo laiką, sukelti netinkamą jo darbą arba abi šias pasekmes kartu. Visa šiame straipsnyje pateikta informacija bus patvirtinta atskirų įrenginių ir mechanizmų aptarnavimo instrukcijose. Taip pat instrukcijose yra nurodomos rekomenduojamos tepimo priemonės ir patvirtinimai, kuriuos taip pat galima rasti ant atitinkamų produktų pakuočių „TotalEnergies“ UTTO alyvų gamoje.

„UTTO alyvų naudojimas daugeliu atvejų yra vienintelis įmanomas sprendimas, todėl rekomenduojame rinktis tik patikimų gamintojų UTTO alyvas, pvz., „TotalEnergies“. Faktas, kad kalbama apie keliasdešimties litrų alyvos pirkimą, gali versti pirkėją ieškoti pigesnių produktų. Pavarų dėžės arba hidraulinės sistemos remonto išlaidos dažniausiai būna daug didesnės, net jei palygintume su vienos 208 litrų statinės „TotalEnergies“ UTTO alyvos kaina“ teigia ilgametis „TotalEnergies“ techninis konsultantas Andrzej Husiatyński.


Apie „TotalEnergies Marketing Polska“„Total Polska“ veikia Lenkijoje nuo 1992 metų ir užima tvirtą poziciją variklių alyvų rinkoje. Įmonė siūlo dviejų žinomų prekės ženklų produktus: „TotalEnergies“ ir „Elf“. Nuo 2008 metų ji taip pat sparčiai plečia asfalto pardavimus ir dalyvauja specialių pramoninių skysčių rinkoje. Nuo 2010 metų „Total Polska“ vykdo degalų importą ir didmeninę prekybą, o 2014 metų gruodį atidarė pirmąsias degalines Lenkijoje, taip įžengdama į mažmeninę rinką. 2021 metais „TotalEnergies“ atidarė pirmas automobilių plovyklas ir pradėjo elektrinių automobilių įkrovimo tinklo kūrimo projektą.
www.totalenergies.plApie įmonę „TotalEnergies“


„TotalEnergies“ – tai multienergetinė įmonė, kuri gamina ir parduoda energiją globaliu mastu: naftą ir biokurą, gamtines ir žaliąsias dujas, atsinaujinančius energijos šaltinius ir elektros energiją. 105 000 mūsų darbuotojų dalyvauja kuriant vis pigesnę, švaresnę, patikimesnę ir prieinamą kuo didesniam žmonių skaičiui energiją. Daugiau nei 130 šalių savo veiklą plėtojanti įmonė „TotalEnergies“ stengiasi veikti tvariai visais aspektais, o ypač savo projektų ir verslo operacijų srityse, kurios turi prisidėti prie žmonių gyvenimo kokybės gerinimo visame pasaulyje.