Paskelbimo data: 2021-07-28

Stabdžių diskai ir trinkelės – vieno gamintojo pranašumas

Niekada nenaudokite dviejų skirtingų gamintojų stabdžių trinkelių ir stabdžių diskų. FERODOpaaiškina, kodėl svarbu naudoti „Premium“ klasės dalis ir keisti visą frikcinę porą.

ferodo.jpg

Stabdžių trinkelės ir diskai veikia kaip vienas komplektas – visada keiskite juos kartu

Apskaičiuota, kad šiuolaikinius lengvuosius automobilius sudaro maždaug 30 000 atskirų dalių. Į šiuolaikines transporto priemones, kitaip nei į pagamintas prieš dešimt metų, reikia žiūrėti kaip į sistemų visumą, kurių kiekvieną gali sudaryti dešimtys ar net šimtai komponentų, suprojektuotų tarpusavio sąveikai ir maksimaliam našumui, patikimumui, komfortui ir saugumui užtikrinti.

Geras pavyzdys gali būti šiuolaikiška stabdžių sistema, kurią sudaro stabdžių trinkelės ir diskai, stabdžių cilindras, stabdžių vamzdeliai ir žarnelės, skystis, stiprintuvas, apkabos (suportai) ir stūmokliai, antiblokavimo sistemos modulis (ABS), ratų greičio jutikliai ir kiti komponentai. Nereikia pamiršti ir paties stabdžių pedalo, kuris ne tik aktyvina sistemą, bet ir perduoda vairuotojui tam tikrus veikimo parametrus. Stabdžių sistema – tai komplektas, suprojektuotas didžiausiam darbo našumui visose eismo situacijose.

Ši sistema yra labai panaši į sistemas, naudojamas kitose vartotojams skirtose technologijose, pvz., kompiuteriuose, išmaniuosiuose telefonuose ir net internetinėse muzikos bibliotekose. Jei naudosite standartų neatitinkančius komponentus arba programinę įrangą, šie daiktai nebebus tokie greiti ir veiksmingi, kaip buvo iki tol.
Suprojektuoti kartu, kad veiktų išvien

Stabdžių trinkelės ir diskai – dažniausiai keičiami stabdžių sistemos elementai, nes dėl atliekamos pagrindinės funkcijos (jie sugeria ir išsklaido stabdomos transporto priemonės kinetinę energiją) pamažu dyla jų darbiniai paviršiai.

Aukštos kokybės stabdžių trinkeles kartu su jas papildančiu stabdžiu disku sudaro aukštos kokybės frikcinės medžiagos, sukurtos taip, kad užtikrintų saugų, patikimą, patogų ir tylų stabdymą. Būtent dėl to, prireikus keisti automobilio stabdžių trinkeles ir diskus, visada geriau rinktis dalis, kurios buvo suprojektuotos, pagamintos ir patikrintos tarpusavio sąveikai. Pirmaujantys automobilių dalių tiekėjai, pavyzdžiui, FERODO, kuria aukščiausios kokybės trinkeles ir diskus, o mechanikai, naudojantys FERODO produktus, gali būti tikri, kad perka tiksliai derančias FERODO stabdžių trinkeles ir diskus, užtikrinančius saugumą, našumą ir patvarumą.

Rizikos supratimas

Šiais laikais praktiškai neįmanoma suspėti pagaminti visų naujų stabdžių sistemų modelių dalių. Nors pasirinkimas yra gana platus, šiuolaikinėje interneto rinkoje dirbtuvėms ir vairuotojams nėra lengva atskirti aukštos kokybės dalis nuo prastai suprojektuotų ir potencialiai pavojingų. Svarbu iš pradžių pasirinkti prekių ženklą, kuri pažįstate ir kuriuo pasitikite. Jau daugiau kaip 100 metų FERODO tiekia produktus automobilių gamintojams ir yra patikimas automobilių pramonės specialistų pasirinkimas visame pasaulyje.

Kitų gamintojų diskų medžiagų kokybė gali būti kur kas žemesnė, apdirbimas – neatitikti normų reikalavimų, o tai gali turėti neigiamos įtakos šilumos šalinimui, trinkelių ir diskų patvarumui, pedalo jautrumui, triukšmui stabdant ir saugumui.

Net jei pigus stabdžių diskas pagal išvaizdą panašus į aukštos kokybės produktą, jis gali turėti konstrukcinių skirtumų, labai sumažinančių saugumą ir našumą. Kiekvienas stabdžių diskas FERODO turi tiksliai suprojektuotas ir išdėstytas ventiliacijos angas, užtikrinančias unikalius transporto priemonės stabdymo poreikius. Prastesnės kokybės stabdžių diskai dažnai turi mažiau ventiliacijos angų, kurių efektyvumas yra mažesnis ir (arba) tarpai tarp jų yra netinkami, o dėl to gali padidėti diskų darbinė temperatūra.Pigūs ir saugūs – nesuderinami dalykai

Pagrindinis automobilio stabdžių sistemos tikslą – užtikrinti vairuotojo, keleivių ir kitų eismo dalyvių saugumą. Saugumo įkainoti neįmanoma. Neieškokite pigesnio varianto, geriau įvertinkite potencialią netinkamai veikiančios transporto priemonės eksploatavimo riziką.

Nors dauguma mechanikų ir vairuotojų supranta stabdžių trinkelių svarbą, bet dažnai pamiršta, kad reikia, jog kiekvieną kartą stabdant stabdžių trinkelės ir diskai sąveikautų tinkamai. Taigi, kai išmintingai pasirinksite patikimas aukštos kokybės stabdžių trinkeles FERODO, nemažinkite jų efektyvumo, patvarumo ir patikimumo kartu rinkdamiesi ne FERODO stabdžių diskus. Tokio taupymo kaina yra tiesiog per didelė.

Savo automobiliui skirtus stabdžius galite įsigyti e. parduotuvėje
https://eprekyba-lt.intercars.eu/articles/show/ferodo&common=1&manufacturer=FERODO