Paskelbimo data: 2023-01-27

Kaip susidėvėjusių amortizatorių keitimas komercinėse transporto priemonėse gali padėti išlaikyti įmonės rentabilumą?

Komercinio transporto flotilė yra intensyviai eksploatuojama – taip ir turi būti, bet tai pakankamai didelė investicija versle. Antra vertus, sunkvežimiai, puspriekabės, komercinis transportas ir kitos transporto priemonės gali padidinti pelną tik tuo atveju, kai jos yra tvarkingos. Kai jos yra vežamos į autoservisą, pvz., pneumatinės pakabos elementų, stabdžių, padangų, spyruoklių ir kitų dalių keitimui, jos sudaro vos šiek tiek daugiau nei veiklos sąnaudas, kurias galima sumažinti racionaliai aptarnaujant šias dalis.

MONROE asortimentas

Vienas dažniausiai praleidžiamų (bet svarbių!) aptarnavimo veiksmų yra susidėvėjusių amortizatorių keitimas. Realybėje šie santykinai nebrangūs komponentai gali turėti daug įtakos kitų, brangesnių dalių ir sistemų veikimui.

Ką iš tikrųjų daro amortizatoriai?


Iš pradžių apžvelkime tai, kokias funkcijas atlieka amortizatoriai komercinėse transporto priemonėse. Jie privalo ne tik „sugerti“ kelio nelygumų sukeltas vibracijas, bet yra atsakingi už tokias funkcijas kaip:

  • Ratų judesių kontrolė. Gero sukibimo išlaikymas yra gyvybiškai svarbus transporto priemonės saugumui. Amortizatoriai padeda išlaikyti nuolatinį padangų kontaktą su kelio danga, ribodami ratų tendenciją šokinėti ant kelio nelygumų ir kitų kliūčių. Susidėvėję amortizatoriai gali prarasti šią savybę ir dėl to sumažės ratų sukibimas su kelio danga, o taip pat potencialiai pagreitės kitų, brangesnių elementų susidėvėjimas.
  • Padangų, spyruoklių ir pneumatinės pakabos apsauga. Padangų, spyruoklių, pneumatinės pakabos dalių ir vairo traukių elementų patvarumas gali gerokai sumažėti, jei yra naudojami susidėvėję amortizatoriai. Viena dažniausių per greito padangų susidėvėjimo forma – tai dantytumas ir netolygus protektoriaus dilimas. Dantytumas atsiranda dėl per dažno padangos judėjimo į viršų ir į apačią arba dėl jos vibracijos – tai būsena, kuri yra daug mažiau tikėtina, kai amortizatoriai veikia tinkamai.
  • Stabdymo kelio sutrumpinimas. Pagalvokite apie stabdžių trinkelių, diskų, trinkelių antdėklų ir būgnų keitimo išlaidas komercinės transporto priemonės aptarnavimo metu. O dabar įvertinkite tai, kad net visiškai nauji stabdžių sistemos elementai dažnai neatlieka savo užduoties, automobilio padangos neturi pilno kontakto su kelio danga. Stabdžių efektyvumui – o ypač stabdymo kelio ilgiui – įtakos gali turėti susidėvėję amortizatoriai. Be to, susidėvėję amortizatoriai realybėje gali didinti priekinės ašies stabdžių susidėvėjimą, nes dėl netinkamai veikiančių amortizatorių, stabdymo metu yra perkraunama priekinė ašis.
  • Patogumo ir lengvo valdymo užtikrinimas. Nauji amortizatoriai gali padėti pagerinti padangos kontaktą su kelio danga, o taip pat sumažinti vairuotojui būtinybę nuolat koreguoti transporto priemonės judėjimo trajektoriją tam, kad išsilaikytų eismo juostoje ir užtikrintų tinkamą stabilumą. Jei norite, kad vairuotojai darbo metu jaustųsi patogiai ir patikimai, patikrinkite, ar amortizatoriai jų vairuojamose transporto priemonėse veikia tinkamai.
  • Išlaidų mažinimas. Amortizatoriai gali padėti sumažinti komercinės transporto priemonės eksploatacijos išlaidas perskaičiavus į kilometrus. Atminkite, kad amortizatoriai yra santykinai nebrangūs, palyginti su pneumatinėmis pagalvėmis / kameromis ar kitais komponentais. Juos taip pat yra gana lengva patikrinti ir pakeisti. Svarbiausia yra tai, kad kai transporto priemonės važiuoja su tinkamai veikiančiais amortizatoriais, jos gali skirti daugiau laiko dirbti, nes mažiau laiko reikia aptarnavimui.

Su amortizatoriais „Monroe Magnum“ nuvažiuosite toliau!


Amortizatoriai „Monroe Magnum“ komercinėms transporto priemonėms – tai dažniausias pasirinkimas daugumos pirmaujančių flotilių pasaulyje. Kodėl? Nes šie tiksliai suprojektuoti, labai patvarūs amortizatoriai buvo suprojektuoti tam, kad pagerintų transporto priemonių saugumą, našumą ir patikimumą. Jie gali sutrumpinti laiką, kurį transporto priemonė praleis dirbtuvėse, o vairuotojams užtikrina saugumą, pasitikėjimą savimi, patogumą ir pasitenkinimą vairuojant transporto priemonę.

Jus taip pat gali sudominti:

Nauja „ZF [pro]Service“ koncepcija, skirta komercines transporto priemones aptarnaujančioms dirbtuvėms

Nauja „ZF [pro]Service“ koncepcija, skirta komercines transporto priemones aptarnaujančioms dirbtuvėms

„TRUCK EXPERTS“ EGR sistemos

„TRUCK EXPERTS“ EGR sistemos

„Nissens“ sunkvežimių dalys

„Nissens“ sunkvežimių dalys

Kaip tinkamai paruošti sunkvežimį šaltajam sezonui?

Kaip tinkamai paruošti sunkvežimį šaltajam sezonui?