„Dębica“ padangos

„Dębica“ – vidutinės klasės lengvųjų automobilių ir komercinių transporto priemonių padangų gamintojas. Didžioji dalis įmonės „Dębica“ priklauso „Goodyear“ koncernui.

„Dębica“ – lenkiškos padangos su istorija Padangų gamykla, esanti pietryčių Lenkijos mieste Dembicoje, buvo įkurta plečiant centrinį šalies pramonės regioną. Jos statyba buvo pradėta 1937 metais, o padangas, sukurtas bendradarbiaujant su amerikiečių kompanija „General Tire“, gaminti pradėta 1939 metais. Prasidėjus karui gamyba buvo sustabdyta, o įrenginiai išvežti iš šalies. Tačiau juos pavyko atgauti, ir jau 5-ojo ir 6-ojo dešimtmečių sandūroje gamyba buvo atnaujinta. Nuo 1949 metų kartu su kitomis Lenkijos gumos pramonės įmonėmis „Dębica“ gamino „Stomil“ prekių ženklo gaminius. 

Gamykla buvo išplėsta ir jau 1960-aisiais tapo viena didžiausių šalyje. Svarbiu įvykiu gamyklos istorijoje buvo radialiųjų padangų gamybos pradžia – jas įmonė pradėjo gaminti 1976 metais. Naujos padangos buvo pavadintos „Stomil D-124“. Jos buvo sukurtos pagal amerikiečių įmonės „Uniroyal“ licenciją (joje buvo pažymėtos kaip „Rally R180“). Padangas D-124 netrukus labai gerai įvertino lenkų vairuotojai, kurie iki tol dažniausiai naudojo įstrižines padangas. 

„Dębica“ prekių ženklo produktai tapo 7-ojo dešimtmečio Lenkijos pramonės plėtros simboliu. Tačiau 1980-ųjų krizė ir santvarkos griūtis vėl sustabdė padangų gamyklos „Dębica“ plėtrą. 1991 metais buvo įsteigta bendrovė „Dębica S. A.“, o po 4 metų pagrindiniu bendrovės akcininku tapo „Goodyear Tire & Rubber Company“ – viena didžiausių pasaulyje padangų gamintojų. 

2008 metais „Goodyear“ turėjo daugiau nei 65 proc. „Dębica“ įmonės akcijų, bet nebuvo atsisakyta istorinio gamyklos pavadinimo. Prekių ženklo „Dębica“ produktai tebetiekiami kaip biudžetinis koncerno gaminių variantas. Asortimentas pasiekiamas ne tik Lenkijoje, bet ir visame Vidurio Europos regione. Šiuo metu įmonė „Dębica“ yra antra pagal dydį šalies padangų gamintoja ir nusileidžia tik „Michelin“ gamyklai Olštyne (buvusi „Stomil“). 


„Dębica“ padangos – jūsų automobilyje Šipo prekių ženklo padangos yra skirtos pirmiausia miesto ir vidutinės klasės automobiliams. Nuo 2012 metų taip pat galima įsigyti padangų didelio našumo automobiliams. Jos žymimos HP (High Performance) su greičio indeksu V – iki 240 km/val. Šiuo metu asortimente taip pat galima rasti padangų, pažymėtų HP2 (indeksas W – iki 270 km/val.) ir UHP (Ultra High Performance, indeksas Y – iki 300 km/val.). 

Įmonė sutelkia dėmesį į padangų, skirtų lengviesiems automobiliams, tarp jų ir SUV tipo, gamybą. Verta atkreipti dėmesį į šią asortimento dalį, kurią siūlo „Dębica“, – šios kategorijos produktai yra skirt pirmiausia senesniems modeliams, kurių savininkai dažniausiai nenori investuoti į labai brangias padangas. 

Prekių ženklo „Dębica“ gaminiai – tai vasarinės, žieminės ir universalios padangos. Jų dydžiai – nuo 12 iki 18 colių skersmens su dideliu pločio ir profilio aukščio diapazonu. Todėl beveik kiekvieno automobilio savininkas galės prisitaikyti „Dębica“ padangas. 


Padangos „Dębica“ – pasaulinė kokybė, lenkiška kaina Pagrindinio amerikiečių akcininko investicijos bei prieiga prie žinių ir technologijų, sukurtų koncerno „Goodyear“, lėmė labai gerą „Dębica“ produktų kokybės ir kainos santykį. 

Projektuodami padangas lenkų inžinieriai bendradarbiauja su specialistais iš kitų koncerno, kuriam taip pat priklauso prekių ženklai „Dunlop“, „Fulda“ ar „Sava“, padalinių. Dėl jų tarpusavio dalijimosi patirtimi ir komercijos paslaptimis „Dębica“ produktai gali būti plėtojami gana mažomis sąnaudomis. Tai leidžia kurti padangas, kurias gali nusipirkti beveik kiekvienas vairuotojas.

„Dębica“ prekių ženklo produktai yra nuolat gaminami Lenkijoje. Padangos taip pat projektuojamos ir testuojamos šioje šalyje, todėl jos gerai pritaikytos Lenkijos kelių sąlygoms, o čia jie kartais pasižymi ne itin gera būkle, palyginti su Vakarų Europos šalimis. Be to, Lenkijoje dažnai pasitaiko sunkios eismo sąlygos dėl didelių temperatūros svyravimų ir gausaus lietaus bei sniego. 

Produktai „Dębica“ laikomi vienais iš pietryčių Lenkijos ekonomikos ramsčių, įmonė yra svarbi Lenkijos pramonės žemėlapyje. Kad šių gaminių verta įsigyti, įsitikinti galite apsilankę „Inter Cars“ interneto svetainėje. Ten rasite platų prekių ženklo „Dębica“ gaminių asortimentą.