Paskelbimo data: 2023-06-12

Žemės ūkio technikos pakaba – hidraulinis akumuliatorius

Hidraulinis akumuliatorius yra slėginis rezervuaras, kuriame laikomas nespūdus hidraulinis skystis, jo slėgį sukuriant išoriniu mechaninės energijos šaltiniu.

Žemės ūkio technikos pakaba – hidraulinis akumuliatorius

Išoriniu šaltiniu gali būti variklis, spyruoklė, pakeltas svarmuo ar suslėgtos dujos. Akumuliatorius leidžia hidraulinei sistemai su poreikio ekstremumais susidoroti naudojant mažesnės galios siurblį, greičiau reaguoti į laikiną poreikį bei išlyginti slėgio pulsavimą. Tai tam tikro tipo energijos saugojimo įtaisas.

Suslėgtų dujų akumuliatoriai, kurie taip pat yra vadinami hidrauliniais-pneumatiniais akumuliatoriais, gali būti priskiriami tam pačiam tipui.

Suslėgtų dujų akumuliatorių sudaro balionas su dviem kameromis, atskirtomis elastinga diafragma, visiškai sandaria pūsle ar laisvai judančiu stūmokliu. Vienoje kameroje yra skystis, ji sujungta su hidrauline linija. Kitoje – suslėgtos inertinės dujos (dažniausiai azotas), kurios hidrauliniam skysčiui perduoda slėgio jėgą. Inertinės dujos naudojamos todėl, kad esant aukštam slėgiui deguonis ir alyva gali sudaryti sprogų mišinį. Keičiantis suslėgtų dujų tūriui, jų slėgis (ir skysčio slėgis) kinta priešinga kryptimi.Akumuliatoriaus dujų pusėje prijungus dujų balioną, galima padidinti akumuliatoriaus dujų tūrį. Jeigu slėgis išsiplėtimo kameroje niekuomet nepasiekia ribinės vertės, tai gali padidinti naudingą akumuliatoriaus talpą (bet ne didžiausiąją akumuliatoriaus talpą). Jeigu slėgis nekinta labai plačiose ribose, tai galima sutaupyti, sumažinant reikiamo akumuliatoriaus dydį.

Suslėgtų dujų akumuliatorių (paveikslėlis kairėje) išrado Jean Mercier, kuris jį naudojo su kintamo žingsnio propeleriais. 1943 metais hidraulinis akumuliatorius buvo naudojamas su hidrodinaminiais propeleriais ir buvo pūslės tipo.

Kaip veikia pūslės tipo akumuliatorius? Skystis užpildo vidinę guminę pūslę, kuri besiplėsdama suslegia hermetiško korpuso viduje esantį orą.

Ankstyvaisiais penkiasdešimtaisiais pūslės tipo akumuliatoriai tapo įtaisu, kuris buvo reikalaujamas ir naudojamas beveik visur, kur buvo naudojama hidraulika: mechaninėse staklėse, plastikų apdirbimo mašinose, jungtuvuose, akmenskaldėse, naftos gręžiniuose, žemės ūkio ir kelių mašinose…

Mūsų specialistų iš FST sukurti pūsliniai akumuliatoriai (paveikslėlis dešinėje) yra pritaikyti naudoti pramoniniuose ir komerciniuose hidrauliniuose įrenginiuose. Jie yra labai atsparūs skysčio užteršimui, o prireikus juos galima naudoti aplinkoje su žema temperatūra.

Pūslinio tipo akumuliatoriuose yra naudojamas santykinis inertinių dujų ir skysčio spūdumas. Jie yra dažniausiai pasaulyje naudojami pramoninių ir komercinių hidraulinių sistemų komponentai. Nuo 1,0 l iki 50 l dydžio ir su slėgiais iki 350 bar bei daugybe skirtingų papildomų jungčių ar pūslių medžiagų jie yra naudojami labai įvairiose srityse. Mūsų pūsliniai akumuliatoriai turi didelio stiprio besiūlius plieninius korpusus, aukštos kokybės elastomerines pūsles ir yra surinkti, laikantis slėginiams indams taikomų slėginės įrangos direktyvos ir standartų.

DIAFRAGMINIAI AKUMULIATORIAIJie yra skirti daugiausiai iššūkių keliančioms sritims, kur reikia mažo svorio ir didelio stiprio. Diafragminiuose akumuliatoriuose hidraulinis skystis nuo dujų yra atskirtas diafragma. Šio tipo akumuliatoriai gali būti pagaminti naudojant įvairias medžiagas, sandariklius ir būti įvairių konfigūracijų. Mūsų diafragminiai akumu-liatoriai pasižymi išskirtiniu funkciniu patikimumu ir ilgaamžiškumu, jie universalias taikymo sritis praplečia iki tūrių nuo 0,07 iki 350 litrų; tai gali būti automatizuotos ir automatinės pavarų dėžės, stabdžių ir vairo sistema, pakaba ir kitos hidraulinės sistemos. „Corteco“ ir „Freudenberg“ su skirtingais taikymo srities iššūkiais susidoroja, pateikdami akumuliatorius su plačiomis temperatūros ribomis ir ilgu tarnavimo laiku.

Visų tipų akumuliatoriai, kaip paminėta anksčiau, yra iš anksto užpildyti inertinėmis azoto (N2) dujomis, kurių slėgis 20 bar.
STŪMOKLINIAI AKUMULIATORIAIŠis hidraulinis akumuliatorius veikia tokiu pačiu principu kaip ir du ankstesnieji, tik skiriasi tuo, kad vietoje elastingos diafragmos ar pūslės naudojamas stūmoklis. Remonto požiūriu, toks variantas yra patogesnis. Suprantama, mes turime labai gerai žinoti, kokios rūšies ir tipo sandarikliai buvo naudoti iš pradžių.

Stūmokliniai hidrauliniai akumuliatoriai su hidrauline alyva naudojami labai skirtingose srityse, kur ypač svarbu užtikrinti, kad hidraulinio akumuliatoriaus specifikacija atitiktų įvairius konstrukcinius reikalavimus. Šio tipo akumuliatoriai kuriami, laikantis Europos slėginių indų direktyvos. „Freudenberg“ siūlo įvairių konfigūracijų ir dydžių iki 350 bar akumuliatorius, kurių serijos nurodytos kataloge ir kurie taip pat gali būti pagaminti pagal konkrečius kliento reikalavimus. Jie gali būti montuojami bet kokioje padėtyje ir bet kokia kryptimi.

Visi šie gaminiai turi platų pritaikymą ten, kur reikia laikyti energiją, slopinti smūgius ir pulsacijas, kompensuoti nuotėkius ir šiluminį išsiplėtimą arba užtikrinti energijos išsaugojimą ar papildomus siurblių srautus. Jie taip pat sumažina triukšmą ir pagerina skysčio sistemos reakcijos laiką.

Hidroenergijos valdymo sistemose jie naudojami: pramoninėse ir mobiliose hidraulinėse sistemose, žemės ūkio ir statybų įrangoje, gamyklų automatikoje ir robotikoje, mechaninėse staklėse, galios generavimo įrenginiuose, automobiliuose.

Pastaba: su akumuliatoriumi sujungtas hidraulinis kontūras turi būti suprojektuotas taip, kad, išjungus įrangą, visas hidraulinis skystis iš akumuliatoriaus būtų išleistas automatiškai.

Jus taip pat gali sudominti:

„Ultra Bushings“ įvorės žemės ūkio technikai

„Ultra Bushings“ įvorės žemės ūkio technikai

Originalios kokybės „Mann-Filter“ filtrai žemės ūkio sektoriui

Originalios kokybės „Mann-Filter“ filtrai žemės ūkio sektoriui

Naujas gamintojas „Inter Cars Lietuva“ asortimente – „Vapormatic“

Naujas gamintojas „Inter Cars Lietuva“ asortimente – „Vapormatic“

DAYCO siūlo platų diržų asortimentą žemės ūkio technikai

DAYCO siūlo platų diržų asortimentą žemės ūkio technikai