Paskelbimo data: 2020-06-18

Viskas ką turite žinoti apie statinius sandariklius

Statiniai sandarikliai paprastai naudojami, kai suglaudžiami paviršiai vienas kito atžvilgiu santykinai nejuda. Statinis sandariklis sąveikauja su glaudžiamais paviršiais, kurie vienas kito atžvilgiu santykinai nejuda. Atsižvelgiant į gniuždymo kryptį, statiniai sandarikliai būna ašiniai arba radialiniai.

statiniai sandarikliai.jpg

Tipinės sandarinimo tarpiklių naudojimo sritys: cilindrų galva, oro įsiurbimo kolektoriai, karteriai ir dangteliai, transmisijos, diferencialai, aušinimo sistemos, filtrai / tepimo sistemos vamzdeliai, turbokompresoriaus išmetimo jungė, išmetimo kolektoriai, kompresoriai ir akumuliatoriai / baterijų rėmai.

Įspaudžiamieji sandarinimo tarpikliai

Jie skirti naudoti ten, kur sandarinimo tarpikliui tarp dviejų komponentų įtaisyti padarytas griovelis. Šie sandarinimo tarpikliai būna specialios formos, užtikrinančios griovelyje optimalų sandarinimo efektyvumą. Montavimo trukmė priklauso nuo formos sudėtingumo.

Sandarinimo tarpikliai plastikiniu pagrindu

Sandarinimo tarpikliai plastikiniu pagrindu yra universalus sudėtingų komponentų sandarinimo sprendimas. Sandarinimo tarpiklis susideda iš vieno ar kelių statinių elastomerinių sandariklių, priklijuotų prie termoplastinio pagrindo.

Ant vieno pagrindo galima pritaisyti ne vieną elastomerinį sandariklį, pagamintą taikant įvairias sandarinimo technologijas. Pagrindui būdingos savybės supaprastina ir paspartina montavimo procesą, kurį galima net automatizuoti.

Tipinės sandarinimo tarpiklių plastikiniu pagrindu naudojimo sritys: įsiurbimo kolektoriai, dangtelių sandarinimo tarpikliai ir kolektorių / sklendžių jungtys.

Tarpikliai su kraštiniais sandarikliais skirti sandarinti plokštiesiems komponentams, kuriuose nėra griovelio įspaudžiamajam sandarinimo tarpikliui. Juos sudaro elastomerinė sandarinimo juostelė, priklijuota prie plono metalinio pagrindo krašto. Dažnai skirtingos modulio dalys sandarinamos vienu sudėtingos konstrukcijos tarpikliu, prie kurio priklijuotos įvairios elastomerinės sandarinimo juostelės. Metalinis pagrindas gali būti gaminamas taikant įvairius konstrukcinius sprendimus. Jis padeda sandarinimo tarpiklį nustatyti į reikiamą vietą arba neleidžia jam pasislinkti, gerina sandarinimo efektyvumą ir sudaro galimybę gaminius identifikuoti / atsekti.

Reljefiniai sandarinimo tarpikliai

Reljefinis šių sandarinimo tarpiklių paviršius lokalizuoja bendrą apkrovą sudarydamas taškinius-linijinius sandarinimo įtempius sąlyčio vietose. Tuo jie skiriasi nuo ankstesnės kartos sandarinimo gaminių, kuriuose taikoma tam tikro ploto sandarinimo metodika.

„General Applications“ tipo sandarinimo tarpikliams būdingas maksimalus reljefas, suformuotas ant šaltai valcuoto plieninio pagrindo. Guminės dangos tipas priklauso nuo sandarinamos terpės.

„Severe Applications“ tipo sandarinimo tarpikliams būdingas pusinis reljefas, suformuotas ant nerūdijančiojo plieno pagrindo. Guminės dangos tipas priklauso nuo sandarinamos terpės.

„High Pressure Applications“ tipo sandarinimo tarpikliams būdingas maksimalus reljefas, suformuotas ant nerūdijančiojo plieno pagrindo. Guminės dangos tipas priklauso nuo sandarinamos terpės.

„High Temperature Applications“ tipo sandarinimo tarpikliams būdingas pusinis arba maksimalus reljefas, suformuotas ant aukštatemperatūrio legiruotojo plieno pagrindo. Gali būti dengiami antifrikcinėmis dangomis.

Banguotieji sandarinimo tarpikliai

Naujuose jėgos pavaros moduliuose, kurie projektuojami daugiausia dėmesio skiriant mažesnei masei ir taupesniam medžiagų naudojimui, įspaudžiamieji sandarinimo tarpikliai, dėl jų ribotų galimybių, nebetinka.

„Freudenberg Sealing Technologies“ gaminamiems banguotiesiems sandarinimo tarpikliams būdingas geresnis stabilumas, mažesnės atoveikio jėgos ir platesnis gniuždymo diapazonas. Dėl to jais galima sandarinti termoplastinius variklio dangtelius, kurie jungiami su kito tipo medžiagomis. Naujoviška geometrinė forma padeda mažinti variklio svorį, nes dangtelio jungės vietoje reikia mažiau konstrukcinio plastiko.

Kuriant banguotąjį sandarinimo tarpiklį pritaikyti tokie patys projektavimo principai, pagal kuriuos sutvirtinami metalo lakštai juos išbanguojant. Šios bangos suteikia sandarinimo tarpikliui atsparumo linkimui.

Patentuotame banguotajame sandarinimo tarpiklyje yra pastovaus ir banguoto skerspjūvio elementų, užtikrinančių ne tik matmenų stabilumą ir mažesnes atoveikio jėgas, bet ir geriausią sandarinimo efektyvumą ir patvarumą. Būtent šios savybės būdingos visiems „Freudenberg Sealing Technologies“ sandarinimo tarpikliams, skirtiems eksploatuoti ekstremaliomis sąlygomis.

Žiediniai sandarikliai

Žiediniai sandarikliai yra viena seniausių sandarinimo priemonių. Jų skerspjūvis yra skritulio formos. Dažniausia atlieka nejudamųjų mechanizmo komponentų statinio sandarinimo funkciją nuo skysčių ir dujų. Specialios sandaros ir ypatingos formos FST gaminami žiediniai sandarikliai taip pat tinka atlikti dinaminių sandarinimo elementų funkcijai, pavyzdžiui, hidraulinės sistemos cilindrų stūmokliams arba kotams sandarinti. Įvilktieji žiediniai sandarikliai. Atsižvelgiant į naudojimo sritį šerdis gaminama iš FKM arba VMQ, o apvalkalas – iš PTFE, FEP arba PFA.

„Freudenberg Sealing Technologies“ gaminami įvilktieji žiediniai sandarikliai, kuriuos sudaro elastomerinis žiedas ir iš modifikuotojo PTFE gaminamas uždaras apvalkalas, yra puiki sandarinimo priemonė, kai sandariklis veikiamas agresyviosios terpės. Šie sandarikliai yra ypač elastingi (savybė, kuri būdinga elastomerui), todėl optimaliai prisispaudžia prie sandarinamo paviršiaus.

Fluorintas etilenpropilenas (FEP) suteikia žiediniam sandarikliui ypatingą atsparumą beveik visiems skysčiams, dujoms ir cheminėms medžiagoms. Išimtys: skystieji šarminiai metalai ir kai kurie fluoro junginiai.

Perfluoralkoksi kopolimeras (PFA) naudojamas panašiose srityse kaip FEP. Jis išsiskiria geresniu takumu žemoje temperatūroje ir optimizuotomis mechaninėmis savybėmis karštyje.

FST yra sukūrusi ir kitų skerspjūvio formų (D raidės, ovalo, kvadrato ar X raidės) žiedinių sandariklių, kuriems būdingos geresnės mechaninės savybės. Jie ypač tinka naudoti hidraulinių cilindrų stūmoklio kotui sandarinti.

Kryžminiai sandarikliai naudojami kotams, cilindrams ir korpusams sandarinti. Keturbriaunis sandariklis yra pranašesnis už apskritąjį, nes jį pakanka suspausti mažesne jėga. Dėl to pavyksta sumažinti montavimo sąnaudas. Be to, kryžminių sandariklių kontūras yra toks, kad jie puikiai tinka montuoti stačiakampyje griovelyje. Didžiausias kryžminių sandariklių pranašumas yra tas, kad į paviršių jie remiasi didesniu plotu, todėl sumažėja pokrypio ar persimetimo rizika.

Įkišamieji sandarikliai

Įkišamosios jungtys yra vamzdžių atkarpos gumuotu išoriniu paviršiumi, kuriame yra sandarinamosios briaunos ir atraminiai žiedai. Jomis sandariai sujungiami du korpusai ar blokai. Vamzdžiais saugiai perduodama įvairi terpė, pavyzdžiui, alyva, vanduo ar oras. „Simrit“ gamina ne tik standartinius įkišamuosius gaminius, bet ir pagal konkrečius klientų poreikius individualizuotą produkciją.

Įkišamieji sandarikliai patikimai sandarina net aukšto slėgio terpę. Montavimas yra paprastas, saugus ir ekonomiškas. Be to, šie sandarikliai slopina vibraciją ir atskiria komponentus akustiniu bei mechaniniu požiūriu. Šie gaminiai yra ilgaamžiškesni, todėl sistemoms reikia mažiau techninės priežiūros. Vidurinė dalis yra atitraukta, todėl montuojant nebūtinas didelis tikslumas. Nesudėtinga logistika ir kelių funkcijų integravimas į vieną komponentą užtikrina mažesnes bendrąsias sąnaudas.

Jus taip pat gali sudominti:

Tepti ar netepti stabdžių sistemos elementus?

Tepti ar netepti stabdžių sistemos elementus?

Kodėl reikia tikrinti važiuoklės gumines ir metalines dalis?

Kodėl reikia tikrinti važiuoklės gumines ir metalines dalis?

Kodėl svarbu naudoti skystas varžtų fiksavimo priemones?

Kodėl svarbu naudoti skystas varžtų fiksavimo priemones?

Kaitinimo žvakės – užtikrintas užvedimas žiemą

Kaitinimo žvakės – užtikrintas užvedimas žiemą