Paskelbimo data: 2020-04-07

Ratų balansavimo staklės – patarimai norintiems įsigyti

Rinkdamiesi bet kokią prekę norime, kad ji būtų kokybiška, o kalbant apie įrangą, svarbu, kad ji atitiktų tam tikrus, specifinius, poreikius. Gausi pasiūla vartotojui nepalengvina pasirinkimo: gamintojai nuolat tobulina savo produkciją, diegia naujausias technologijas, todėl stebėti ir gilintis į visus išleidžiamus modelius vartotojui tiesiog nepakanka laiko. Pateikiame keletą paprastų patarimų, į kokius veiksnius vertėtų atkreipti dėmesį, siekiant išsirinkti visus poreikius atitinkančią balansavimo įrangą.

ratu balansavimo stakles.jpg

Ratų balansavimo įranga

1 parametras, į kurį reikia atkreipti dėmesį – tai balansuojamų ratų dydžiai:

  • ratlankio plotis,
  • ratlankio skersmuo,                   
  • rato svoris.

Tinkamai įvertinti šie parametrai leis pasirinkti įrenginį, kuris geriausiai tenkins jūsų dirbtuviųlin poreikius. Jei planuojate aptarnauti daugiausia keleivinius automobilius, turėtų pakakti balansavimo įrenginio, kurio ratlankio plotis yra apie 20 ". Kita vertus, kalbant apie ratlankio skersmenį, vertas dėmesio balansavimo įrengimas, kurio skersmuo yra iki 24 ". Tai leis ramiai aptarnauti visus lengvųjų automobilių ratus. 

2 parametras - balansavimo tikslumas.

„Muša“ ratai! Vairas dreba!“ - norint išvengti tokių vairuotojų priekaištų, ratų balansavimo įrenginys turėtų užtikrinti didžiausią balansavimo tikslumą. Mažiausia disbalanso paklaida (tikslumas) nurodoma įrangos techniniuose parametruose. Geros balansavimo staklės turi 1 g paklaidą, kuri leidžia nepriekaištingai subalansuoti ratą.

3 parametras – rankinis / automatinis balansuojamo rato duomenų įvedimas, svarelių klijavimas.

Rato duomenų įvedimas yra labai svarbus: tai atstumas iki rato ir skersmuo, plotis. Automatinis rato matmenų įvedimas elektroninėmis liniuotėmis (arba nuskaitymas lazeriu) pagreitina darbą, tačiau tikslumui įtakos neturi. Savaime suprantama, dėl tokių technologijų įrengimo kaina kyla. Automatinė liniuotė yra labai patogi balansuojant lengvo lydinio ratlankius – liniuotė (lazerio taškas ar pan.) nurodoma tiksli vieta, kur klijuoti svarelius. To visiškai užtenka ratlankio disbalansui diagnozuoti. Rato stabdys (kojinis-mechaninis arba elektromagnetinis) – tai dar vienas patogumas, nes prieš klijuojant svarelį būtina sustabdyti ratą ir išvalyti svarelio vietą. Dauguma įrengimų su integruotu elektromagnetiniu stabdžiu automatiškai sustabdo ratą ten, kur reikalingas svarelis – taip dar pagreitinamas darbas.

4 parametras – nestandartiniai ratai, sudvigubinti mikroautobusų ratlankiai.

Kai kurių mikroautobusų ratlankis skiriasi tuo, kad centrinės skylės diametras yra labai didelis ir nėra fiksavimo ant balansavimo volo galimybės. Tam yra reikalingi adapteriai.

Pirmasis adapteris naudojamas ratlankio atramai, o antras – tai centravimo kūgis. Rinkdamiesi balansavimo įrangą įsitikinkite, kad pasirinktas modelis turi ir tokią opciją, kadangi poreikiai ateityje gali keistis.


5 parametras – motociklų ratų balansavimas.

Kiekvienam ratui turi būti eliminuota išcentrinė jėga, motociklams tai yra labai svarbu, apie 80 % balansavimo įrangos turi MOT programą. Įsigiję tam skirtą papildomą priedą savo įrenginiui, galėsite balansuoti ir motociklų padangas.
Jeigu planuojate įsigyti ratų balansavimo stakles ar įsirengti autoservisą, rekomenduojame pasikonsultuoti su Įrangos skyriaus specialistais telefonu  8 5 219 3763 arba el.paštu lt.irankiai@intercars.eu

Daugiau informacijos apie „Inter Cars“ įrankių ir įrangos asortimentą rasiteČIA.