Paskelbimo data: 2019-08-23
, autorius: BOSCH

Ieškote pigiausios prekės? Prastos kokybės uždegimo žvakės gali kelti pavojų varikliui!

Uždegimo žvakės turi būti patikimos. Reikalaujama, ypač šiuolaikiniuose varikliuose, kad kibirkštis būtų įžiebiama tiksliai ir patikimai. Tam reikia aukštos kokybės įtaisų. Bendrovė „Bosch“, uždegimo žvakių inžinerijos pradininkė, turi daugiau kaip 100 metų patirtį. Ja pasitiki ir prekybininkai, ir vartotojai. „Bosch“ ištyrė šešias uždegimo žvakių kopijas, parduodamas ypač pigiai. Kruopščiai išnagrinėta gaminių išvaizda, konstrukcija ir net sudedamosios medžiagos. Tyrimas atskleidė ypač prastą kokybę, keliančią pavojų ne tik varikliui, bet ir kataliziniam keitikliui.

bosch.jpg

Prastos medžiagos gali pakenkti varikliui

Uždegimo žvakių medžiagos ir konstrukcija turi būti ypač kokybiška. Tikrintos uždegimo žvakės nuvylė net šiuo požiūriu. Kai kuriuose tirtuose gaminiuose nėra centriniame elektrode (1) turinčio būti srovės ribojimo rezistoriaus. Jei šios svarbios detalės nėra, gali pasireikšti stiprus kibirkšties ardomasis poveikis, todėl, sparčiau dėvintis uždegimo žvakei, trumpėja jos eksploatavimo trukmė. Elektrodas paprastai gaminamas iš nikelio lydinių (2). Vis dėlto, esant didesnei geležies koncentracijai, išauga irimo ir korozijos pavojus, o kai kuriose tiriamose uždegimo žvakėse geležies buvo iki 97 %. Dėl to dėvėjimasis gali būti spartesnis.

Sriegis yra dar viena vieta, kurią reikia apsaugoti nuo korozijos. Jei paviršius nepadengtas (3), kyla pavojus pažeisti cilindrų galvą arba išsukama uždegimo žvakė gali nutrūkti. Varinė centrinio elektrodo šerdis yra ne mažiau svarbi (2). Galiausiai, dėl netinkamų šiluminių uždegimo žvakės savybių gali padaugėti suodžių apnašų, susidaryti perkaitimo židinių ir net kilti pavojus sugadinti variklį.


Labai svarbus tikslus gamybos procesas

Gaminant uždegimo žvakes labai svarbu užtikrinti technologinio proceso tikslumą ir švarą. Jei izoliatoriaus galas užteršiamas, gali susidaryti elektros grandinių, dėl kurių atsiranda uždegimo pertrūkių. Jei izoliatoriaus galas pažeistas, prie nešvarios dalies kimba degimo produktai, todėl išauga uždegimo pertrūkių rizika. Ant korpusinio elektrodo (4) esančios šerpetos yra nereikalingos metalo dalelės, galinčios atitrūkti ir pažeisti stūmoklius ir vožtuvus. Suvirinimo metu atsiradusios išlajos (6) liudija apie netikslų suvirinimo procesą. Uždegimo žvakės dujų apytakos zonoje nuo jų gali susidaryti nepageidaujamų kibirkščių, todėl atsiranda degimo pertrūkių rizika. Tokiais atvejais kyla pavojus sugadinti katalizinį keitiklį. Be viso to, kas minėta, uždegimo žvakių pavadinimai (5) yra panašūs į tuos, kuriuos naudoja garsūs gamintojai, todėl pirkėjams labai sunku atskirti aukštos ir žemos kokybės gaminius.


„Bosch“ atlikto tyrimo* metu nustatyta, kad uždegimo žvakių kopijos yra blogos kokybės ir prastai pagamintos.

Jus taip pat gali sudominti:

Ekologiška „Inter Cars“ veikla

Ekologiška „Inter Cars“ veikla

Daugiasluoksnių metalinių cilindrų galvutės tarpinės montavimas

Daugiasluoksnių metalinių cilindrų galvutės tarpinės montavimas

Kiek dar galima mažinti variklio alyvos klampą?

Kiek dar galima mažinti variklio alyvos klampą?

Kardaniniai velenai antrinei rinkai – originalios įrangos kokybė

Kardaniniai velenai antrinei rinkai – originalios įrangos kokybė