Paskelbimo data: 2019-05-24

Į ką atkreipti dėmesį renkantis stabdžių trinkeles?

Sąžiningai prisipažinkite, ar dažnai pagalvojate apie stabdžių trinkeles? Deja, dauguma vartotojų nesuka sau galvos dėl jų būklės, kol nepasireiškia požymiai, rodantys, kad trinkelės jau neužtikrina efektyvaus stabdymo. Dažniausiai tik tada vairuotojai supranta, kad važinėti su sugedusiais stabdžiais yra tiesiog nesaugu.

Screenshot_4.png

Siekiant išvengti rizikos, svarbu nepamiršti apie prevenciją. Stabdžius reikia reguliariai tikrinti, o jų elementai turi būti prižiūrimi naudojant tam skirtas priemones. Susidėvėjusias eksploatacines dalis reikia iš karto pakeisti naujomis.

Trinkelių parinkimas yra labai svarbus veiksmingam ir patikimam stabdžių sistemos veikimui, todėl geriausia naudoti patikimus elementus, kurie patikimai veiks visomis sąlygomis. Renkantis trinkeles reikia atkreipti dėmesį į keletą aspektų.

Visų pirma, mišinio, iš kurio pagamintos trinkelės, sudėtinės dalys turi būti aukščiausios kokybės. Naudojamų medžiagų sudėtis gali skirtis ir priklauso nuo konkretaus produkto paskirties, rinkos, kuriai skirtos trinkelės, specifikos, taip pat nuo įmonės, kuri kuria ir gamina šiuos elementus. Sudėtinės dalys, suteikiančios trinkelėms pagrindines jų savybes, yra sausi tepalai (pavyzdžiui, grafitas, naftos koksas, metalų sulfidai) ir trinties užpildai (pavyzdžiui, aliuminio oksidas, cirkonio smėlis, magnio oksidas). Be jų mišinį sudaro pluoštai (pavyzdžiui, poliakrilnitrilo pluoštas, celiuliozės pluoštas), metalai (pavyzdžiui, plieno vilna, aliuminio, vario, bronzos milteliai ir drožlės), taip pat rišikliai ir elastomerai (pavyzdžiui,  novolako derva, NBR guma). Kai kurie komponentai yra aktyvesni žemoje temperatūroje, kiti – aukštoje. Siekiant gauti idealią pusiausvyrą, mišinys gaminamas iš tam tikro skaičiaus sudėtinių dalių, pasižyminčių stipriomis tepimo ir trinties savybėmis. Tuo tarpu atitinkamas šilumos laidumas pasiekiamas pridedant metalo. Pluoštas turi sujungti visą mišinį ir padidinti galutinio produkto patvarumą, o elastingumą ir atsparumą trupėjimui užtikrina elastomerai. Pagrindinis rišiklis, kurį naudoja visi gamintojai, yra nuo šilumos kietėjanti fenolio derva.

Aukščiausia žaliavų kokybė, tiksliai nustatytos atskirų komponentų proporcijos ir šiuolaikinės gamybos technologijos – tai svarbiausi veiksniai, kurie lemia puikias „Breck“ produktų savybes.

Rinkoje taip pat galima rasti keraminių stabdžių trinkelių. Didelis jų privalumas yra mažas trinkelių ir diskų paviršių susidėvėjimas jų darbo metu. Jos taip pat užtikrina daug tylesnį darbą, nei tradicinės low steel tipo trinkelės, dažniausiai naudojamos Europoje, nesukelia vibracijų stabdant ir neišpurvina ratlankių dulkėmis, išsiskiriančiomis dėl trinkelių ir diskų dėvėjimosi. Būtent tokiais privalumais pasižymi „Breck“ keraminės stabdžių trinkelės „High Safety“.

Kodėl ekspertai rekomenduoja „Breck“ stabdžių trinkeles? Šis prekės ženklas debiutavo 2003 metais, tačiau gamintojo patirtis buvo kaupiama nuo 1988 metų, kai buvo įkurta įmonė „Lumag“ – sunkvežimių stabdžių sistemoms skirtų trinties medžiagų gamintoja. Taigi, iš viso šis lenkiškas prekės ženklas gali pasigirti jau 30 metų siekiančia gamybos istorija. „Breck“ produktai yra gaminami pačioje moderniausioje trinties elementų gamykloje Centrinėje ir Rytų Europoje. Gamintojo siūlomą platų asortimentą sudaro daugiau nei 500 skirtingų produktų. Įmonė bendradarbiauja su 10 000 servisų, kurie patvirtina jos dalių kokybę.

„Breck“ stabdžių trinkelių privalumai buvo patvirtinti įvairių tyrimų rezultatais. Gamintojas nuolat ir griežtai kontroliuoja savo siūlomų produktų kokybę, atlieka nuodugnius jų bandymus, kad vairuotojai ir mechanikai visada galėtų pasitikėti „Breck“ stabdžių trinkelėmis.

Atraskite „High Safety“ stabdžių trinkelių privalumus!

  • Ilgesnis tarnavimo laikas
  • Didelis trinties koeficiento stabilumas
  • Naudojimo patogumas
  • Nėra stabdžių perkaitimo pavojaus
  • Veiksmingas stabdymas ekstremaliomis sąlygomis
  • Mažesnis dulkėjimas
  • Aplinkos tausojimas