Paskelbimo data: 2024-06-12

„HYUNDAI I40“ – galinių stabdžių trinkelių ir diskų keitimo procedūra

„Hyundai i40 saloon“ ir „tourer“ yra aiškus įrodymas, kad „Hyundai“ – rimtas žaidėjas.

„HYUNDAI I40“
Specialiai Europos rinkai sukurtas „i40“ su savo patrauklia kaina, gera išvaizda, puikia kokybe ir nepriekaištingu variklių bei apdailos pasirinkimu ketina iš užimamų pozicijų išstumti „Ford Modeo“.

„i40“ naudojama elektromechaninė stovėjimo stabdžio sistema, panaši į kitų gamintojų, pavyzdžiui, „Volkswagen“, „Renault“, „Volvo“, „Ford“ ir „BMW“.

Kokia yra galinių stabdžių trinkelių ir diskų keitimo procedūra?


1.      Patikrinkite stabdymo sistemą, skysčio lygį ir būklę, sandarumą bei stovėjimo ir kojinių stabdžių veikimą.

Pastaba. Rekomenduojama prijungti akumuliatoriaus priedą, nes stovėjimo stabdžio varikliai naudoja daug energijos (apie 14–20 amp).

Įjungę degimą, į 16 kaiščių diagnostikos lizdą įjunkite diagnostikos įrankį ir patikrinkite EPB bei ABS sistemų trikčių kodus.Car accessories

2.      Pakėlę transporto priemonę, nuimkite galinius ratus ir patikrinkite stabdžių žarnelių, stovėjimo stabdžio variklio kabelio ir jungčių bei galinių stabdžių trinkelių ir diskų būklę. Minimalus disko storis yra 8,4 mm, o minimalus galinės stabdžio trinkelės storis yra 2,0 mm.

3.      Naudodami tinkamą diagnostikos įrankį, atsukite EPB variklį.

Car accessories

4.      Iš stabdžių apkabos išsukite du 12 mm varžtus su galvutėmis ir atsargiai išėmę ant šono paguldykite apkabą. Stenkitės neįtempti stabdžių žarnos ir variklio laidų.

5.      Stūmoklio atsukti nereikia; jį galima įstumti atgal.

Car accessories


6.      Išimkite senas galinių stabdžio trinkeles ir laikančiąsias plokšteles.

7.      Norint išimti apkabos laikiklį (A), pirmiausia reikia išsukti pakabos jungties varžtą (B). Tada galėsite išsukti du apkabos laikiklio varžtus (C).Car accessories

8.      Išsukite galinio stabdžių disko laikančiuosius varžtus ir išimkite seną stabdžių diską. Prieš montavimą nuvalykite kontaktinius paviršius ir pašalinkite tepalus (jei reikia) nuo naujo disko.

Car accessories

9.      Vėl įsukite apkabos laikiklio varžtus, pakabos jungties varžtą ir sumontuokite naujas stabdžių trinkeles bei laikančiąsias plokšteles. Po to sumontuokite stabdžių apkabą.

Car accessories

10.   Galiausiai, atsukite EPB variklius ir patikrinkite stovėjimo ir kojinių stabdžių veikimą, o taip pat stabdžių skysčius. Po to patikrinkite EPB ir ABS sistemų trikčių kodus, sumontuokite ratus ir prisukite ratų veržles naudodami 88–108 Nm sukimo momentą. Atlikite bandymą kelyje.

Jus taip pat gali sudominti:

Pozityvios vibracijos: nauji skriemuliai su sukamųjų virpesių slopintuvais

Pozityvios vibracijos: nauji skriemuliai su sukamųjų virpesių slopintuvais

Aukščiausi balai – ir nugalėtojams, ir konkurso rengėjams

Aukščiausi balai – ir nugalėtojams, ir konkurso rengėjams

Motociklų alyva – kam jos reikia?

Motociklų alyva – kam jos reikia?

Paskirstymo grandinių sistemos

Paskirstymo grandinių sistemos