Paskelbimo data: 2023-11-22

„Gates“ oro žarnos neatsilieka nuo turbokompresorių pažangos

Stengiantis mažinti variklio išmetamųjų teršalų kiekį ir užtikrinti, kad automobiliai atitiktų vis griežtėjančius kovos su tarša standartus, turbokompresoriai tapo beveik nepakeičiama priemone. 

„Gates“ oro žarnos
Automobilių gamintojams taršos norma „Euro IV“ yra nemaža problema, ypač turint galvoje, kad jie visomis išgalėmis stengėsi įgyvendinti ankstesnius reikalavimus ir įveikti kilusius iššūkius.







Turbokompresorius – tai komponentas, kurį benzininiuose varikliuose buvo populiaru montuoti norint padidinti galią nekreipiant dėmesio į didesnes degalų sąnaudas ar išmetamųjų teršalų kiekį. Pradėjus turbinas montuoti dyzeliniuose varikliuose suvokta, kad turbokompresorinė oro tiekimo sistema nebūtinai reiškia degalų sąnaudų augimą.

Diegiant pažangias technologijas, pavyzdžiui, tiesioginio įpurškimo sistemą, kintamo vožtuvų suveikimo laiko (angl. VVT) funkciją arba Milerio ciklą, turbokompresoriai gali padėti užtikrinti ne tik mažesnę taršą, bet ir didesnį automobilio efektyvumą. Dėl to daugiau nei 70 proc. naujų automobilių, turinčių vidaus degimo variklį, turi ir turbokompresorinę oro tiekimo sistemą.







Nuo to laiko, kai „Gates“ pradėjo gaminti turbokompresorių žarnas, jų asortimentas papildytas daugiau kaip 1000 įvairių modelių. Bendrovė šiai verslo šakai skiria labai daug dėmesio, todėl iki 2023 metų pabaigos produkcijos gamą papildys dar 200 naujų gaminių.









Iššūkiai turbokompresoriaus žarnų gamintojams



Dėvisi visos automobilio dalys, todėl ne išimtis – ir turbokompresoriaus žarnos. Ankstesniame straipsnyjeapie turbokompresoriaus žarnas minėjome, kad plėtimasis ir traukimasis veikiant slėgiui, aukšta suslėgtų dujų temperatūra ir alyva įsiurbimo kontūre spartina žarnų dėvėjimąsi ir jos galiausiai tampa nebetinkamos naudoti. Be to, jei žarnos tvirtinamos spaustukais, gali atsirasti papildomų problemų. Šie spaustukai ne tik dėvisi, bet ir gali būti pažeisti, jei atliekant įprastinius techninės priežiūros darbus su jais elgiamasi neatsakingai.





Tvirtinimo spaustukai



Tvirtinimo spaustukais lengva pritaisyti bet kurią žarną. Tiesiog įkiškite žarną į angą, ir jungtis užsifiksuos. Dalis tinkamai pritvirtinama sparčiai ir be jokio vargo.

Iš vielos gaminamas tvirtinimo spaustukas yra kvadrato formos (žr. pav.). Statūs kampai neleidžia movai slysti ir pasislinkti iš vietos. Spaustukas sukurtas taip, kad nepasislinktų veikiant varikliui. Vis dėlto iš praktikos žinoma, kad spaustuko briaunos nuo vibracijos apvalėja. Tokiu atveju jungtis atsilaisvina, dėl to įvyksta suslėgto oro nuotėkis.

Spaustuko nutrintomis briaunomis nuotrauka.

Jei autoserviso specialistai dirba neatsakingai nuimdami ir uždėdami spaustukus, kyla pavojus juos deformuoti. Nuimdami movas spaustuką atsargiai pakelkite, kad jis atsilaisvintų, tačiau žiūrėkite, kad liktų kiaurymėse. Taip eiga nebus varžoma. Movą galima saugiai išmontuoti. Spaustuko galų jokiu būdu nebandykite atlaisvinti atsuktuvu. Tikėtina, kad spaustuką deformuosite ir jis nebetiks naudoti. Jei spaustukas prie movos neprisispaudžia, gali būti, kad sistemoje padidėjus slėgiui jis bus išstumtas iš tvirtinimo vietos.








Atsargiai nuimant ir vėl uždedant tvirtinimo spaustuką užtikrinama tinkama remonto procedūra ir išvengiama pavojaus sugadinti komponentus. Jei reikia, „Gates“ prie kiekvienos žarnos prideda tinkamus spaustukus. Atsarginių spaustukų galima įsigyti iš patikimų tiekėjų.







Nuorodos:

  1. https://www.gatestechzone.com/en/news/2021-10-vvt-technology-solenoids
  2. https://www.gatestechzone.com/en/news/2018-12-a-closer-look-at-turbocharger-hoses-and-their-possible-failures

Stengiantis sumažinti išmetamųjų teršalų kiekį ir užtikrinti, kad gaminami automobiliai atitiktų griežčiausius standartus, turbokompresoriai šioje pramonės šakoje tapo tikru išsigelbėjimu. Savo straipsnyje gilinamės į turbokompresorinių oro tiekimo sistemų sritį ir nagrinėjame, kaip šie agregatai keičia variklio veikimo efektyvumą ir poveikį aplinkai.

  • Sužinokite, kaip turbokompresoriai padeda įgyvendinti išmetamųjų teršalų kiekio reikalavimus.
  • Susipažinkite su turbokompresorinių variklių technologijomis.
  • Sužinokite, kodėl daugiau kaip 70 proc. naujų automobilių yra su turbokompresoriais.
  • Gaukite informacijos apie „Gates“ turbokompresorių žarnų asortimento plėtrą.
  • Perskaičius visą straipsnį jums nebekils klausimų apie turbokompresorius ir jų įtaką kuriant švaresnes ir efektyvesnes ateities transporto priemones.