Paskelbimo data: 2020-12-18

Automobilių ir sunkvežimių akumuliatorių priežiūros patarimai

Retkarčiais patikrinkite akumuliatorių, kad jo gnybtų jungtys būtų švarios, tvarkingos ir apsaugotos nuo cheminio poveikio. Korozijos ar nuotėkio požymiai gali reikšti, kad akumuliatorius nebeveikia taip, kaip turėtų.

akumulaitoriaus priežiūra.jpg
  • Išjungę automobilio variklį, atjunkite priedus ir išjunkite žibintus.
  • Jei įmanoma, akumuliatorių laikykite vėsesnėje vietoje, nes šilumoje jis genda.
  • Vandens ir sodos tirpalu nuvalykite nuo gnybtų rūdis.

Kaip atlikti automobilio akumuliatoriaus profilaktinę priežiūrą?

Užfiksuokite laikymo juostą, kad akumuliatorius bus tinkamai pritvirtintas – tai padės sumažinti vibraciją, kuri gali pakenkti tam tikrų tipų akumuliatoriams.

Reguliariai tikrinkite, ar akumuliatorius tinkamai įkrautas. Prireikus įkraukite akumuliatorių – taip išsaugosite didžiausią jo našumą. Kad akumuliatorius veiktų optimaliai, rekomenduojama tikrinti jį du kartus per metus.

Perskaitykite visas ant akumuliatoriaus ir šioje svetainėje pateikiamas saugos ir naudojimo instrukcijas ir jų laikykitės.

Kas yra akumuliatoriaus sulfatacija ir kaip jos išvengti?

Terminu „sulfacija“ įvardijamas švino sulfato kristalų kaupimasis ant plokštelių ir didėjimas, kai akumuliatorius ilgą laiką yra išsikrovęs. Sulfatacija prasideda per daug sumažėjus akumuliatoriaus įtampai (12 voltų akumuliatoriaus atveju ji mažesnė nei 12,6 voltų). Nevykstant įkrovimui, kristalai galiausiai susijungia ir sudaro didesnius kristalus. Šiuos didesnius kristalus sunkiau ištirpinti, todėl galiausiai jie suardo plokštelės struktūrą ir sugadina akumuliatorių. Sulfatacija blogina akumuliatoriaus veikimą, nes neleidžia vykti cheminei reakcijai, padedančiai išlaikyti akumuliatoriaus įkrovą.

Sulfataciją įmanoma sustabdyti naudojant įkroviklį, galintį veikti desulfatacijos režimu, kai švino sulfato kristalai lėtai ištirpdomi ir akumuliatorių vėl galima įkrauti.

Šaltinis: autobatteries.com