Paskelbimo data: 2023-08-16

Akumuliatorius automobiliui, turinčiam „Start-Stop“ sistemą

Sistema „Start-Stop“ naujuose automobiliuose jau tampa standartu. Ji leidžia sumažinti degalų sąnaudas net iki 8–10 proc. Transporto priemonėms, kuriose įdiegtos pažangios elektroninės sistemos, svarbu tinkamai parinkti ir akumuliatorių. Kokį akumuliatorių tokiu atveju reikia rinktis?

Akumuliatorius automobiliui, turinčiam „Start-Stop“ sistemą

Pirmiausia jis turi gerai atlaikyti dažną variklio paleidimą ir tuo pat metu neprarasti per daug energijos. Tinkamai parinktas akumuliatorius – tai raktas į sėkmę, tad tokiems automobiliams neturėtumėte rinktis įprastų rūgštinių švino akumuliatorių.Kokį akumuliatoriaus tipą pasirinkti?
Prieš pradedant svarstyti, kurio gamintojo akumuliatorių geriau įsigyti, verta atkreipti dėmesį į tai, kad renkantis jį automobiliui su „Start-Stop“ sistema taikomi visiškai kiti kriterijai nei senesnių automobilių atvejais. Per silpnas akumuliatorius gali greitai išsikrauti, nes jis nėra pritaikytas tokiomis apkrovomis. Į tai būtina atsižvelgti ypač tada, jei automobiliu važinėjate dažniausiai mieste, kur dėl daugybės šviesoforų variklį įjungti ir išjungti tenka gana dažnai.

Automobiliui, turinčiam „Start-Stop“ sistemą, galima rinktis dviejų tipų akumuliatorius: AGM (Absorbent Glass Mat) arba EFB (Enhanced Flooded Battery). Abu šie tipai pasižymi didesniu patvarumu, taip pat pažangesne sandara, palyginti su gelio arba rūgšties ir švino akumuliatoriais. Deja, laisvai rinktis akumuliatorių negalima. Būtina patikrinti, kokio tipo akumuliatorius buvo sumontuotas gaminant automobilį, ir tuo vadovautis renkantis naują. Galima vietoj EFB akumuliatoriaus kaip pakaitalą sumontuoti AGM akumuliatorių, bet ne atvirkščiai. Kurio gamintojo akumuliatoriai tinkamiausi tokiems automobiliams?
Rinkdamiesi gamintoją, kurio akumuliatorius yra tinkamiausias automobiliams su „Start-Stop“ sistema, turite atkreipti dėmesį ir į paties akumuliatoriaus parametrus, t. y. jo tipą, talpą ir gabaritus. Dar visai neseniai automobiliams su „Start-Stop“ sistema akumuliatorius siūlydavo tik keletas gamintojų, prekiaujančių „Premium“ klasės akumuliatoriais, tad jų įsigijimas nemenkai paplonindavo piniginę. Šiuo metu atsiranda vis daugiau gamintojų, siūlančių AGM ir EFB akumuliatorius kaip alternatyvą, leidžiančią sutaupyti. Šiuo atveju verta atkreipti dėmesį į gamintoją ENRG, kuris palyginti neseniai papildė akumuliatorių rinką plačiu tokių gaminių asortimentu. ENRG gaminami akumuliatoriai pasižymi geru kainos ir kokybės santykiu. Nors šios įmonės gaminiai ir įvardijami kaip vidutinės klasės, ENRG produktai kokybe faktiškai nenusileidžia brangesniems „Premium“ klasės akumuliatoriams. Todėl, pasirinkę šį prekių ženklą, gausite tikrai aukštos kokybės produktą už prieinamą kainą.


Akumuliatoriaus keitimasPrireikus pakeisti transporto priemonės, turinčios „Start-Stop“ sistemą, akumuliatorių rekomenduojame kreiptis į profesionalų automobilių servisą, nes savarankiškas akumuliatoriaus keitimas gali sukelti problemų ir gedimų. Keičiant akumuliatorių transporto priemonėje, kurioje įdiegta sudėtinga elektroninė sistema, būtina pasirūpinti nenutrūkstamu elektros srovės tiekimu. Elektros energijos tiekimo nutraukimas gali sukelti gedimų, kuriuos pašalinti gali būti labai brangu. Taip pat svarbu atsiminti, kad sumontavus naują akumuliatorių jis turi būti registruotas transporto priemonės akumuliatoriaus įkrovimo sistemoje.

Nesvarbu, kurio gamintojo akumuliatorių pirksite, privalote įsidėmėti tai, kad jis turi būti pritaikytas „Start-Stop“ sistemai. Netinkamas akumuliatoriaus parinkimas gali sukelti rūpesčių. Tariamas sutaupymas perkant pigesnį, bet šiai technologijai nepritaikytą akumuliatorių gali grėsti papildomomis išlaidomis, jei tektų šalinti dėl to įvykusius gedimus ir pirkti naują, šį kartą jau tinkamą, akumuliatorių.