„Bridgestone“ padangos


„Bridgestone“ – pasaulinis premium klasės padangų gamintojas tiekiantis padangas lengviesiems automobiliams, komerciniam transportui, motociklams, žemės ūkio technikai, lėktuvams ir žemės darbų technikai. Japonų koncerną įkūrė Shojiro Ishibashi 1931 m. „Bridgestone“ šiuo metu turi 50 padangų gamyklų visame pasaulyje.

„Bridgestone“ padangos


Vasarinės lengvųjų automobilių padangos „Bridgestone“„Bridgestone“ vasarinių padangų asortimente galima rasti daug įdomių produktų: pradedant nuo sustiprintų ir įvairaus pobūdžio pradūrimams atsparių „DriveGuard Summer“, geriausią (savo klasėje) sukibimą su šlapia danga užtikrinančių „Turanza T005“ ir baigiant sportiniams automobiliams skirtomis padangomis „Potenza S001“.


Vasarinės padangos „Bridgestone“ SUV tipo automobiliamsTarp Japonų prekių ženklo „Bridgestone“ gaminių – ne tik įprastos vasarinės padangos lengviesiems automobiliams, bet ir atsparesnės perkrovoms ir skirtos sunkesniems, vadinamiesiems SUV (angl. sport-utility vehicle) tipo automobiliams. Geriausiai tokiems automobiliams tiks modeliai „Turanza T005“ bei „Dueler H/P SPORT“.


Vasarinės padangos „Bridgestone“ komerciniam transportuiĮmonė „Bridgestone“, be padangų lengviesiems automobiliams, gamina ir padangas, skirtas komerciniam transportui. Vienos tokių – specialiai sustiprintas modelis „Duravis R660“, kuris buvo suprojektuotas ilgesnei eksploatacijai automobiliuose su kiek didesne apkrova.


Žieminės lengvųjų automobilių padangos „Bridgestone“„Bridgestone“ asortimente, be vasarinių padangų, yra ir žieminių. Šio tipo padangoms sukonstruoti reikia gerokai daugiau pastangų, nes sunku suderinti tam tikras gumos savybes, lemiančias padangų judėjimą ant sauso asfalto, puraus ar tirpstančio sniego. Vis dėlto modeliai „Blizzak LM001“ bei „DriveGuard Winter“ gerai su tuo susidoroja.


Žieminės padangos „Bridgestone“ SUV tipo automobiliamsŽieminės padangos, skirtos SUV tipo automobiliams, turi būti atsparesnės nei lengvesnių lengvųjų automobilių. Tokių padangų siūlo ir japonų įmonė „Bridgestone“. Vienas žinomiausių produktų tarp tokio tipo padangų – tai „Blizzak LM80 EVO“. Šis produktas užtikrina puikų sukibimą su snieguota danga bei tikslų automobilio vairavimą sunkiomis žiemos sąlygomis.


Žieminės komercinio transporto padangos „Bridgestone“Žieminės padangos sunkvežimiams turi atlaikyti labai ekstremalias sąlygas. Jos patiria dideles apkrovas nepalankiais orais. Vienos padangų, sukurtų tokioms sąlygoms, – „Blizzak W810“.


Patikimumą rodantys testaiJaponų prekių ženklo „Bridgestone“ padangos buvo testuojamos įvairių nepriklausomų institutų, vieno vokiečių automobilių klubo, vokiečių bei britų žurnalistų, taip pat lenkų savaitraščio „Motor“ žurnalistų. Kurie modeliai buvo tikrinami? Kokius įvertinimus jie gavo? Kas buvo tikrinama testuojant? Daugiau informacijos apie tai rasite toliau.


Lenkų automobilių žurnalo „Motor“ įvertinimasSavaitraščio „Motor“ žurnalistai 2017 metais patikrino vasarines gana populiarių matmenų 205/55 R16 „Bridgestone“ padangas „DriveGuard“. Japonų padangos gerokai lenkė konkurentus, pirmiausia atsparumo slydimui vandeniu (aquaplaning), važiavimo šlapiu ratu, taip pat dinamiško važiavimo šlapia danga kategorijose. Padangos gavo aukštus įvertinimus ir atliekant bandymus ant sauso asfalto, taip pat nugalėjo važiavimo lenktynių trasoje pagal laiką kategorijoje, o geriausiai pasirodė kritinėse situacijose kelyje – prireikus staigiai stabdyti, netikėtai manevruoti. Padangų testo rezultatus savaitraščio „Motor“ žurnalistai apibūdino trumpai ir aiškiai: „Testo laimėtojos“.


Vokiečių automobilių klubo ADAC bandymaiAktualiausius vasarinių padangų testus 2018 metų pradžioje atliko vokiečių automobilių klubas ADAC. Šio klubo tikrintos padangų savybės – elgesys ant šlapios (40 %) ir ant sausos kelio dangos (20 %), patvarumas (20 %), triukšmo generavimas (10 %) bei įtaka degalų sąnaudoms (10 į%). Procentinės reikšmės skliaustuose nurodo vertinimą kiekvienoje kategorijoje, turėjusį įtaką galutiniam rezultatui. Savybių vertinimo skalė, atvirkštinė nei dažniau įprasta, atrodo taip: 1 – labai gerai, 2 – gerai, 3 – patenkinamai, 4 – pakankamai, 5 – nepakankamai.

Buvo testuojamas populiarių matmenų 205/55 R16 „Bridgestone“ vasarinių padangų modelis „Turanza T001 Evo“. Pagrindinėje klasifikacijoje šios padangos gavo labai aukštą – 2-ąją vietą su įvertinimu ,,gerai“. Japonų padangos taip pat laimėjo bandymų ant šlapios dangos kategorijoje – gavo 2 balų įvertinimą.


Vokietijos žurnalo „AutoBild“ tyrimasVokiečių žurnalas „AutoBild“, rašantis apie automobilius, 2018 metais testavo mažesnio dydžio – 195/65 R15 – vasarines padangas. Šį kartą buvo testuojamos „Bridgestone“ padangos „Turanza T00“, galutinėje klasifikacijoje jos įvertintos 2 balais.

O 2017 metais šis žurnalas atliko žieminių padangų testus, kuriuose dalyvavo kiek didesnių, ne tokių populiarių matmenų – 225/50 R17 – „Bridgestone“ modelis „Blizzak LM001 Evo“. Bendras padangų rezultatas generalinėje klasifikacijoje – gana aukšta 8-oji vieta iš 20 pozicijų. Kitas „Bridgestone“ gaminys – „Blizzak LM001“, kurio matmenys – 225/55 R17, atsidūrė 5-oje vietoje iš 10.


TechnologijaĮmonė „Bridgestone“ savo arsenale turi daug ne tik įdomių, bet ir praktiškų technologijų, kurios pagerina važiavimo saugumą, komfortą ir net mažina degalų sąnaudas. Šiuolaikiniai sprendimai taip pat turi didelės įtakos automobilio našumui ir manevravimo tikslumui. Susipažinkite su šios japonų įmonės padangų gamyboje naudojamomis technologijomis.


„RunFlat“ / RTF„RunFlat“ (kartais naudojamas pavadinimas RTF) – tai technologija, kuri buvo žinoma dar prieš II pasaulinį karą ir kurios esmę sudaro specialus padangų šoninių sienelių sustiprinimas. Nors ši technologija buvo sukurta jau seniai, iš tikrųjų lengvuosiuose automobiliuose ji paplito vos prieš dešimtį metų. Tokios padangos pasirodė 9-ajame dešimtmetyje, tačiau tuo metu jos dar netapo populiarios.

Ši technologija naudojama kai kuriuose japonų įmonės „Bridgestone“ gaminamų padangų modeliuose, bet pagrindinis produktas patvarumo atžvilgiu – tai padangos „DriveGuard“. „DriveGuard Summer“ – tai vasarinis modelis, o „DriveGuard Winter“ padangos skirtos žiemos sezonui.

Šio tipo padangų šoninės sienelės yra tiek sustiprintos, kad net jas pradūrus vinimi arba kitokiu aštriu daiktu dar galima nuvažiuoti automobiliu 80 km atstumą iki 80 km/h greičiu. Įdomu tai, kad padangos su „RunFlat“ technologija taip pat yra atsparios nuslinkimui nuo ratlankių įveikiant posūkius. Rimtai pažeistos standartinės padangos tuoj pat nuslenka nuo ratlankių ir dėl to prarandama galimybė valdyti automobilį. Todėl pradurta arba rimtai pažeista „RunFlat“ tipo padanga atlieka atsarginio rato vaidmenį, tačiau jos pranašumas – pradūrus padangą nereikia traukti raktų, atsukti rato ir jo keisti.

Šios padangos yra skirtos tik automobiliams su įrengtais slėgio sekimo jutikliais TPMS. Šie jutikliai matuoja slėgį padangose ir perduoda informaciją automobilio borto kompiuteriui, kuris ekrane rodo slėgį visose padangose. Toks sprendimas leidžia gana greitai išvengti padangų pažeidimo dėl važiavimo esant jose per mažam arba per dideliam slėgiui.


„NanoPro-Tech“„NanoPro-Tech“ – tai gumos mišinio rūšis, turinti didelį silicio dioksido kiekį. Įmonė naudoja šio tipo technologiją ne tik lengvųjų automobilių ir sunkvežimių padangų gamybai, bet ir produktuose, skirtuose motociklams ir net lėktuvams.

Padangos gaminamos iš kelių gumos rūšių, o „Bridgestone“ padangas gaminant pagal technologiją „NanoPro-Tech“ į gumą pridedama silicio dioksido. Ši medžiaga keičia padangų savybes, gerina sukibimą, pirmiausia ant šlapios kelio dangos, mažina degalų sąnaudas, taip pat pailgina jų naudojimo laikotarpį ir daro padangas atsparesnes įvairių rūšių apkrovoms.


„Cooling Fin“„Cooling Fin“ – tai, trumpai tariant, pažangi aušinančių briaunų, esančių ant padangos išorinių šoninių sienelių, technologija. Ji naudojama „RunFlat“ tipo modeliuose tam, kad sumažintų padangų temperatūrą, pakilusią dėl apkrovų, veikiančių atsipalaidavusias šonines sieneles jas pradūrus. Tai sudaro galimybę 80 km/h greičiu nuvažiuoti 80 km atstumą, net jei padangoje visiškai nukrinta slėgis.