Paskelbimo data: 2021-04-29

Netinkami priedai: poveikis oro kondicionieriaus kompresoriui

Tinkamam kompresoriaus veikimui yra būtinas tepimas. Jei į alyvą bus pridėtas netinkamas priedų kiekis ar jie bus netinkamos rūšies, pablogės alyvos tepimo savybės. Be to, alyva padeda užtikrinti įvairių sistemos jungčių ir žarnelių sandarumą. Alyva taip pat veikia kaip šaltnešis, kuris paima šilumą iš kompresoriaus ir neleidžia jam perkaisti. Kompresorių gamintojai kruopščiai parenka tinkamiausią alyvos rūšį, užtikrindami maksimalų kompresoriaus ir visos oro kondicionavimo sistemos tarnavimo laiką bei efektyvumą.

kondicionieriaus kompresorius.jpg

Kas gali trukdyti tinkamam kompresoriaus tepimui?Naudojant per didelį kiekį UV dažiklio, alyva bus praskiesta. Tai pakeis mišinio klampumą ir tankį, todėl pablogės tepimo savybės ir įvyks kompresoriaus gedimas. Per didelis UV kontrasto ar alyvos kiekis sukels srauto trikdžius ir padidins slėgį sistemoje, todėl kompresorius bus veikiamas didesnių apkrovų. Naudojamo UV dažiklio kiekis neturi viršyti 5 % viso alyvos kiekio.

Skalavimo priemonės likučiai sistemoje gerokai pablogina alyvos tepimo galimybes. Be to, jie gali pabloginti teflono dangos kokybę kompresoriuje, todėl teflono dalelės atsilupa ir užkemša sistemą. Baigus praplovimą, sistemą visada reikia prapūsti azotu, kad būtų pašalinti skalavimo priemonės likučiai, o visa sistema – kruopščiai išdžiovinta.

Netinkamas ir per trumpas vakuumo sudarymas sistemoje palieka joje drėgmę, dėl kurios sumažėja alyvos tepimo galimybės, todėl kompresorius galiausiai gali užstrigti. Tokiu atveju sistemoje gali susidaryti kenksmingos rūgštys, kurios sukelia metalų koroziją. Jos taip pat susidaro ir oro kondicionieriaus kondensatoriuje, dėl to užsiteršia šio komponento vidus arba visa sistema.

Dažni kondicionieriaus kompresoriaus gedimaiGerinančių priedų naudojimas nėra klaida, tačiau netinkamas jų pasirinkimas ir dozavimas gali sukelti žalos visos sistemos ar atskirų jos komponentų veikimui. Ypač kompresorių atveju, nes plonas alyvos sluoksnis tarp stūmoklių ir cilindrų užtikrina sklandų šių prietaisų veikimą. Netinkamas priedų kiekis arba tipas sumažina alyvos tepimo galimybes. Sumaišius originaliai naudojamą alyvą su kita medžiaga, gali būti paveikta alyvos plėvelės struktūra ir sudėtis, todėl gali sutrikti jos tepimo savybės. Be to, tai sumažins kompresoriaus veikimo našumą ir sutrumpins jo tarnavimo laiką. Alyva, kuri nėra optimaliai pritaikyta konkrečiam kompresoriui, gali sukelti kompresoriaus perkaitimą ar užstrigimą.


Rekomenduojamas sprendimas sklandžiam kompresoriaus veikimui


Norint tinkamai pasirinkti oro kondicionavimo kompresoriaus alyvą, visada reikia vadovautis kompresoriaus ar automobilio gamintojo nurodymais. „Nissens“ kompresoriai visada pristatomi su instrukcija, kurioje yra bendras tinkamos montavimo procedūros aprašymas. Be to, „Nissens“ kompresoriai visada iš anksto užpildomi tinkamos rūšies ir kiekio PAG alyva, todėl papildomai pilti alyvos nebereikia. Jei panaudojamas UV dažiklis, hermetikas ar sistemos skalavimo tirpalas, visada reikia griežtai laikytis instrukcijos nurodymų. Kiekviename sistemos aptarnavimo procedūrų, tokių kaip skalavimas ar džiovinimas, etape būtina užtikrinti darbo kruopštumą.


Jus taip pat gali sudominti:

„Laufenn“ pristato naują sunkvežimių padangų asortimentą

„Laufenn“ pristato naują sunkvežimių padangų asortimentą

Transportininkų rekviem 2020-iesiems

Transportininkų rekviem 2020-iesiems

Tepalas be vario komercinio transporto stabdžių sistemose

Tepalas be vario komercinio transporto stabdžių sistemose

Stūmoklio stiprumo ribos: aliuminis ar plienas?

Stūmoklio stiprumo ribos: aliuminis ar plienas?