Paskelbimo data: 2020-10-15

Žieminių padangų TOP-5: kurių gamintojų padangos geriausios?

Nuo žieminių padangų kokybės priklauso kelionių saugumas sunkiausiu sezono metu. Kokios žieminės padangos yra geriausios? Pateikiame tuos gamintojus, kurių produktai yra labai gerai vertinami įvairiuose prestižiniuose padangų testuose. Į sąrašą pateko šie prekių ženklai: „Continental“, „Bridgestone“, „Dunlop“, „Goodyear“ ir „Semperit“.

žieminės padangos.jpg

„Bridgestone Blizzak LM005“


Nuotr. Bridgestone

Japonai ilgus metus dirbo dėl savo pozicijos rinkoje. Jiems pavyko pasiekti „Premium“ segmentą ir užkariauti vairuotojų pasitikėjimą pasitelkus technologinę pažangą ir dalyvaujant įvairiuose europietiškuose tyrimuose. Modelių „Blizzak LM005“ atveju buvo padidintas griovelių tūris padangos protektoriaus vidurinėje dalyje. Dėl to riedėdama žieminė padanga sugeba geriau pašalinti vandenį ir sukibti su sniegu. Bet tai dar ne viskas, nes modelyje „Bridgestone“ 2D plyšinės įpjovos vidurinėje protektoriaus dalyje derinamos su 3D plyšinėmis įpjovomis šoninėje protektoriaus dalyje. Tai palengvina važiavimą per ledą ir pagerina stabdymą.

Sėkmės raktu taip pat tapo zigzago formos grioveliai – jie pagerina sukibimą su sniegu. 2019 metais japonų technologija buvo gerai įvertinta „Auto Bild“ padangų (matmenys 225/45 R17) bandymuose. Vokiečių žurnalistai pabrėžė svarbią jos reikšmę važiuojant per sniegą ir sausu asfaltu. Kiek blogiau „Bridgestone“ pasirodė tik esant šlapiai kelio dangai. Didelis modelio „Blizzak LM005“ privalumas yra tai, kad galima užsisakyti „DriveGuard“ versijos modelį. Tai sprendimas, primenantis technologiją „Run Flat“.

„Semperit Speed-Grip 3“


Nuotr. Semperit

Austrų prekės ženklas „Semperit“ Lietuvos padangų rinkoje, ko gero, niekad nebuvo gerai vertinamas.  Ir be reikalo, nes yra dvi priežastys. Visų pirma, įmonė didelį dėmesį skiria inovacijoms, be to, ji įeina į pasaulinio koncerno „Continental Group“ sudėtį. Antra, „Semperit“ labai vertinamas Vakarų Europos vairuotojų – tokiose rinkose, kaip Vokietijos, Olandijos ar Belgijos. Kokį žieminių padangų modelį iš „Simperit“ asortimento verta pasirinkti? Idealus variantas „Speed-Grip 3“.

Austrijos inžinieriai projektuodami šios žieminės padangos protektorių užsibrėžė tikslą maksimaliai sumažinti stabdymo kelią, nesvarbu, kokiomis eismo sąlygomis važiuojama. Tai užtikrina tam tikru būdu išdėstyti protektoriaus blokeliai ir plyšinės įpjovos. Be to, kryptinis protektorius turi specialius griovelius, kurie puikiai šalina iš po ratų vandenį, gerai laiko automobilio judėjimo trajektoriją (įveikiant posūkius) važiuojant per sniegą ir yra labai atsparūs dilimui.

„Semperit Speed-Grip 3“ technologijos kokybė buvo įvertinta trijuose tyrimų centruose. 2017 metais modelis, kurio matmenys 225/45 R18, užėmė trečiąją vietą „Auto, Motor und Sport“ ir žurnalo „AUTO Straßenverkehr“ bandymuose. Už ką? Vokiečių žurnalistai įvertino padangas kaip rekomenduojamas. „Speed-Grip 3“ net du kartus dalyvavo „Auto Bild“ bandymuose. 2017 metais 225/50 R17 matmenų padanga gavo gerą įvertinimą. 2018 metais 225/45 R17 matmenų žieminės padangos rezultatai buvo puikūs, o 2019 metais pasirodė kaip ketvirtoji geriausiai stabdanti padanga (tarp 53 konkurentų!).

„Dunlop Winter Sport 5“


Dunlop SP Winter Sport 3D 225/40 R18 92 V XL MFS AO

„Dunlop“ – tai vienas iš rinkos tūzų. Šio prekių ženklo sėkmę patvirtina gamintojų, pirminiam montavimui naudojančių šias padangas, sąrašas.Jį sudaro „Toyota“, „Volkswagen“, „Renault“, „Mercedes“, „BMW“, „Audi“ ar „Land Rover“, taip pat „Ferrari“ ir „Rolls Royce“. Tiesa, šiuo metu įmonė nėra savarankiškas žaidėjas, bet nesunku įsivaizduoti, kad susijungimas su „Grupe Goodyear“ jai galėjo išeiti tik į naudą. Būtent dėl šio bendradarbiavimo atsirado modelis „Winter Sport 5“.

Projektuodami šią žieminę padangą, britų įmonės inžinieriai padidino griovelių gylį, ir jie eina per visą protektoriaus plotį. Kokia nauda? Dar geresnis nei pirmtako vandens ir tirpstančio sniego pašalinimas. Be to, asimetriškas protektorius turi daugiau blokelių – tai pagerino sukibimą. Lenktos plyšinės įpjovos dar geriau sukimba su kelio danga, pagerina automobilio manevringumą ir sutrumpina stabdymo kelią sunkiomis eismo sąlygomis.

„Dunlop Winter Sport 5“ jau turi savo istoriją. Žieminė padanga pasirodė 2015 metais ir nuo to laiko nuolat pasirenkama padangų bandymams. Pavyzdžiui, institutas ADAC du kartus suteikė jai gerą įvertinimą, o štai „Auto Bild“ žurnalistų atliktame bandyme padanga keturis kartus gavo labai gerą įvertinimą ir tris kartus gerą.

„Continental WinterContact TS 860“


Nuotr. Continental

Vokiečiai nutarė labai ambicingai vertinti padangų rinką. Būtent dėl to jie pradėjo plėtrą dviejose srityse. Visų pirma susitelkė į kokybę – tuo užsiima inžinierių komados. Be to, nutarta išplėsti struktūrą. Šiuo metu koncernui priklauso prekių ženklai „Semperit“, „Barum“, „Uniroyal“, „Mabor“, „Viking“ ir „Matador“. Ką galima pasakyti apie modelį „WinterContact TS 860“? Mišinys su dideliu silicio dioksido ir polimerinių priedų kiekiu„Cool Chili“ sutrumpina stabdymo kelią esant šlapiai dangai ir yra atsparus žemai temperatūrai.

Svarbi inovacija taip pat užkerta kelią slydimui vandens paviršiumi (aquaplaning). Protektorius sukonstruotas taip, kad važiuojant susidaro kažkas panašaus į skystąją dangą, kuri padidina sąlyčio su kelio danga plotą. Papildomas „Continental WinterContact TS 860“ bruožas – technologija su 3D plyšinėmis įpjovomis „SnowCurve“.

Trumpai tariant, „Continental“ produktai sukuria sprendimų bandymo poligoną, o tie sprendimai vėliau yra pritaikomi, pavyzdžiui, padangose „Semperit“. Ar toks požiūris pasiteisina? „WinterContact TS 860“ modelio atveju net labai pasiteisina! Tai patvirtina ir nepriklausomų testų rezultatai. 2019 metais vokiška žieminė padanga užėmė vieną pirmųjų vietų, o dviejuose bandymuose buvo pripažinta rekomenduojama. 2018 metais iškovota daugiau apdovanojimų: dešimt pirmųjų vietų ir viena antroji vieta. Padanga „Continental WinterContact TS 860“ – tikra veteranė!

„Goodyear UltraGrip Performance +“


Nuotr. Goodyear

Amerikiečių įmonės istorija trunka jau daugiau kaip 120 metų. Ir per šį laikotarpį įmonė iš mažos vietinės manufaktūros spėjo išsiplėsti iki pasaulinio masto koncerno ir vieno geriausiai atpažįstamų prekių ženklų automobilių pramonės rinkoje. Įdomu ir tai, kad šiandien būtent „Goodyear“ rankose yra tokie prekių ženklai, kaip „Dębica“!

„Goodyear“ sėkmės raktu tapo dvi technologijos. Pirmoji vadinama „Winter Grip“, o jos esmę sudaro aukštas elastingumas esant žemai temperatūrai. Tai užtikrina sukibimą važiuojant per sniegą ir ledą! Antroji technologija – tai „Traction Protect“. Šiuo atveju inžinieriai nutarė papildyti gumos mišinį derva – tai sutrumpino stabdymo kelią ir užtikrino dar geresnį sukibimą esant geroms eismo sąlygoms. Technologinę pažangą atspindi ir testų rezultatai. 2019 metais žurnalo „Auto Bild Sportcars“ atliktuose bandymuose 255/35 R19 matmenų „UltraGrip Performance +“ iškovojo pirmąją vietą.

Jus taip pat gali sudominti:

Kaip patikrinti, ar susidėvėjo rutulinis lankstas?

Kaip patikrinti, ar susidėvėjo rutulinis lankstas?

Patarimai, kaip parinkti tinkamą alyvą

Patarimai, kaip parinkti tinkamą alyvą

Kodėl dažniausiai akumuliatorių keičiame žiemos sezonu?

Kodėl dažniausiai akumuliatorių keičiame žiemos sezonu?

Priemonė nesandarumų nustatymui – CRC ECO LEAK FIND FPS 500

Priemonė nesandarumų nustatymui – CRC ECO LEAK FIND FPS 500