Paskelbimo data: 2021-11-26

Virpesių kontrolės atsarginės dalys

Virpesių kontrolės atsarginės dalys – nuo variklio ir pavarų dėžės pagalvių iki varančiųjų velenų elastinių sankabų (movų).

Corteco

Elastinės, reguliuojamos arba hidraulinės variklių ir pavarų dėžių pagalvės atlieka visą eilę funkcijų: paremia pavaros mechanizmo svorį, atsveria varantįjį momentą ir inercijos jėgas greitėjant, stabdant, įveikiant posūkius, izoliuoja triukšmą ir vibracijas susidarančias dėl degimo procesų ir niveliuoja variklio mechanines inercijos jėgas. Pagaliau, slopina kelio nelygumų generuojamus virpesius. Toks platus veikimo diapazonas gali sukelti šių tvirtinimo detalių pažeidimus. Todėl, tiek dėl saugumo, tiek dėl patogumo ir komforto būtina reguliariai tikrinti ir keisti šias dalis.

Būdama specialistu nepriklausomoje atsarginių dalių rinkoje, firma Corteco siūlo platų OEM kokybės vibracijos kontrolės Vibroacoustic atsarginių dalių asortimentą. Vibracoustic, esanti grupės Freudenberg dalimi, yra pirmaujančiu pasaulyje specialistu vibracijos kontrolės elementų technologijų srityje, bei kitų dalių skirtų tarptautinei motorizacijos pramonei. Vibracoustic yra pasaulinis specialistas NVH technologijos srityje. Vadovaudamasis šūkiu "Keičiame triukšmą ir vibracijas į garsą ir komfortą", Vibracoustic tiekia produktus pritaikytus visų rinkų ir visų pirmaujančių automobilių gamintojų poreikiams.

Virpesių kontrolės elementai yra naudojami sekančiose srityse:

• Pavaros perdavimo mechanizmai
• Pavaros agregatai
• Važiuoklės
• Pakabos

Būdama specialistu nepriklausomoje atsarginių dalių rinkoje, firma Corteko, esanti grupės Freudenberg dalimi, siūlo didmenininkams ir nepriklausomoms dirbtuvėms didžiausią šiuo metų rinkoje esantį OEM kokybės variklių ir pavarų dėžių pagalvių asortimentą. Asortimentą sudaro 800 Corteco produktai skirti beveik 600 transporto priemonių tipams. Visas vibracijos kontrolės atsarginių dalių asortimentas apima 1700 produktų, skirtų daugiau nei 7400 transporto priemonių tipams.

Pastaruoju metu Corteco atsarginių dalių asortimentą papildė elastinės varančiųjų velenų sankabos (movos), lengvesnės konstrukcijos variklių pagalvės bei patentuoti atskirti skriemuliai.

Inovacinė, elastinė varančiojo veleno sankaba yra ekonomiškesnė alternatyva Hardy‘s jungtims. Elastinė sankaba yra labai naudinga ne tik dėl kainos, bet ir dėl veikimo efektyvumo. Ypatingą varančiojo veleno elastinės sankabos dalį sudaro dviguba guminė juosta. Todėl slopinimo bei kampinio išlyginimo funkcijas atlieka viena dalis. Dėl šios priežasties varančiųjų velenų elastinės sankabos dar geriau susidoroja su virpesių slopinimo sričiai keliamais aukštais reikalavimais, nei tradicines Hardy jungtys.

Elastinė sankaba yra tvirtinama prie varančiojo veleno ir dėl kampinio išlyginimo užtikrina tolygias veleno apsukas transporto priemonėse tiek su galinės ašies pavara, tiek su abiejų ašių pavara. Varančiojo veleno sankaba – tai optimalus triukšmo ir vibracijos slopinimo įrenginys. Šiuo metu Corteco siūlo šį produktą 1, 3, 5 ir 7 serijų BMW automobiliams  (IC kodas: CO80001807)

Pav. 1 Varančiojo veleno elastinė sankaba

Sumažinto svorio variklio pagalvė.

Naujieną Corteco asortimente sudaro variklio pagalvė su žymiai sumažinta mase (pav. 2), kuri pilnai atskleidžia Vibracoustic novatoriškumą. Laikiklio svorio sumažinimas leido optimaliai slopinti virpesius ir sumažinti svorį. Be to, gaunama geresnė terminė izoliacija ir jokia šiluminė energija nėra perduodama tvirtinimo elementams, o tai žymiai padidina eksploatacijos laikotarpį. Kainos konkurencingumas – tai dar vienas inovacinių gamybos metodų rezultatas. Šiuo metu šios CORTECO  dalys yra siūlomos įvairiems BMW modeliams


Pav. 2 Sumažinto svorio variklio pagalvė

Svarbiausia yra viduje. Šiuolaikiniai, atskirti elastiniai skriemuliai slopina alkūninio veleno vibracijas beveik 90% ir būdamas centrinių diržinės pavaros elementu, sudaro pagrindinę apsaugą nuo virpesių ir netolygaus judėjimo tokiems papildomiems agregatams, kaip generatorius, aušinimo skysčio siurblys, vairo stiprintuvo siurblys arba kondicionieriaus kompresorius. 

Norint išsaugoti transporto priemonės eksploatacines savybes, visi skriemuliai tūri būti tikrinami ir keičiami kartu su varančiuoju diržu maždaug po 90.000 km ridos. Tai suteikia klientų aptarnavimo skyriams tiek techninius, tiek ekonominius argumentus pokalbiuose su blaiviai mąstančiais automobilių savininkais. Kas svarbiausia, tiktai OEM kokybės atsarginės dalys gali užtikrinti tas pačias slopinimo savybes ir tokią pat apsaugą, kaip originalios dalys. Dėl nepakankamo virpesių slopinimo, naudojant „alternatyvius“ produktus, po tam tikro eksploatacijos laikotarpio, dažnai padidėja triukšmo lygis, pažeidžiami diržu varomi agregatai bei išskirtiniais atvejais įvyksta variklio avariją. Nei dirbtuvės, nei automobilių savininkai negali taikstytis su tokia rizika.

Tiktai atskirti elastiniai skriemuliai CORTECO yra originalios atsarginės dalys Vibracoustic. Tiktai idealiai pritaikyti, originalūs OEM kokybės atskirti skriemuliai:
• padidina diržo ir jo įtempiklio guolio eksploatacijos laikotarpį;
• užtikriną tolygų skriemulio darbą;
• apsaugo diržu varomus agregatus nuo pernelyg didelių vibracijų.