Paskelbimo data: 2019-02-20

Verta žinoti: metalinės-guminės įvorės

Jei norite, kad Jūsų automobilio pakaba būtų kieta, užtikrinanti maksimalų padangų sukibimą su kelio danga, tikriausiai pasirinksite nedidelio elastingumo, kietas įvores. Automobilis gerai laikysis ant kelio posūkių metu. Tačiau yra ir šalutinis geresnio vairavimo poveikis – žemas vairavimo komfortas bei didesnis triukšmo lygis transporto priemonės salone.

Screenshot_1.jpg

Iš kitos pusės,  galima pasirinkti gerokai minkštesnes įvores, pasižyminčias žemu „užtikrinto kietumo“ lygiu, bet automobilio viduje bus tyliau. Pats automobilis taip pat generuos mažiau triukšmo vairavimo metu, bet jo vairavimas bus neužtikrintas ir netikslus.

Kaip matome aukščiau pateiktame pavyzdyje, gamintojai turi rasti auksinį viduriuką, kuriame yra tyliai bei saugiai važiuojanti ir gerai vairuojama transporto priemonė. Laikydami tokio automobilio vairą jaučiamės užtikrintai ir žinome, kad jį kontroliuojame.

Kaip sužinoti, kad pats laikas keisti įvores?

Iš aukščiau pateiktos informacijos matome, kad įvorės yra gana specifiški elementai. Bet kaip sužinoti, kad atėjo laikas jas keisti?

Nusidėvėjimo požymiai bus skirtingi skirtingiems įvorių tipams.

Galime išvardinti kai kuriuos pagrindinius:

  1. Nenatūralus girgždėjimas greitėjimo arba stabdymo metu.
  2. Trankymas važiuojant nelygiu paviršiumi.
  3. Pirmalaikis arba netolygus padangų nusidėvėjimas.
  4. Garsas, primenantis metalo trynimą į guminį paviršių.
  5. Vairo laisvumas arba sprūstančio vairo įspūdis posūkių metu.
  6. Apžiūros metu galima pastebėti įvorės guminio elemento nuovargį arba įtrūkimą.
  7. Apžiūros metu galima pastebėti, kad yra pažeistas gumos ir metalo sujungimas.
  8. Variklio arba pavarų dėžės elementai gali perkelti virpesius ir vibracijas iš priekinės automobilio dalies, jos yra labiausiai jaučiamos automobiliui greitėjant.

Ką reikia įvertinti įvorių keitimo metu?

Kai įvorės nusidėvėjo ir atėjo laikas jas keisti, būtina įsitikinti, kad jas keičiame atitinkamos rūšies įvorėmis. Nors nauja įvorė gali iš išorės atrodyti taip pat, jos vidus galėjo būti pagamintas skirtingai, todėl pats produktas atitinka kitus parametrus.

Skersinių stabilizatorių įvorių atveju rekomenduojama keisti šiuos elementus poromis. Prieš įvorių montavimą visuomet būtina patikrinti jų matmenis.

Jeigu tai įmanoma, atlikite remonto darbus pasitelkdami keturių kolonų keltuvus, naudokite atramines sijas, palaikančias transporto priemonę, o taip pat, įdėkite pleištus po ratais, kad transporto priemonė nepajudėtų.

Kai svirtis yra tvirtinama horizontaliomis įvorėmis, įvorių varžtų priveržimą reikia atlikti tik tuomet, kai transporto priemonė yra natūraliame važiavimo aukštyje, t. y. kai transporto priemonė stovi ant ratų, o pakaba yra po apkrova.

Niekuomet nepriveržkite varžtų, kai transporto priemonė yra pakelta. Tai sukels perdėtą įvorės „įsukimą“, kai transporto priemonė bus nuleista ir pastatyta ant ratų, o pakabą pradės veikti apkrova; to padarinys – pirmalaikis įvorės pažeidimas.

Dalys, jungiančios metalinius elementus su guminiais, yra svarbūs transporto priemonės komponentai. Jos turi milžiniškos įtakos bendriems automobilio parametrams bei jo vairavimui. Jos taip pat lemia žemą triukšmo lygį bei komfortą transporto priemonės salone, todėl vairuotojas ir keleiviai gali mėgautis kelione. Tačiau dažnai jų reikšmė yra nepakankamai įvertinama.

„Delphi Technologies“ pristato naują metalinių-guminių įvorių asortimentą

Pastaruoju metu firma „Delphi Technologies“ įvedė į asortimentą, skirtą atsarginių dalių rinkai, naujas pakabos įvores, kurios praplečia esamą asortimentą 111 papildomų pozicijų. Asortimentą sudaro tiek metalinės-guminės įvorės, svirčių įvorės, tiek svirčių remontiniai komplektai, varžtai bei variklių pagalvės.

Šiuo metu ruošiama dar 41 pozicija ir netrukus jos taip pat papildys asortimentą.

Visą pastarųjų vairo mechanizmo dalių asortimento naujienų, modifikacijų ir aktualizacijų sąrašą galima rasti „TecDoc“, kur „Delphi Technologies“ yra sertifikuotas „A klasės“ duomenų tiekėjas, o taip pat internetiniame kataloge „Delphi Technologies“, kuris pasiekiamas adresu delphicat.com.

Įvestos ir planuojamos asortimento naujienos – tai rinkos poreikių analizės ir tyrimų rezultatas. Reguliari kainų analizė suteikė galimybę sukurti asortimentą su patraukliomis kainomis, pritaikytomis rinkos kainų lygiui. Pastarasis tokio tipo asortimento pritaikymas buvo atliktas š. m. rugpjūčio mėnesį.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie vairavimo mechanizmus ir pakabą, apsilankykite delphiaftermarket.com.

Jus taip pat gali sudominti: