Paskelbimo data: 2019-04-22

Vairo stiprintuvo siurblio keitimas: „ZF Aftermarket“ techniniai patarimai

Elektrinis hidraulinis vairo stiprintuvas (EHPS) – tai sistema, kuri sujungia hidraulinio stiprintuvo privalumus ir galimybę tiksliai ir kintamai, priklausomai nuo poreikių, valdyti sistemą naudojant elektroninį įtaisą.

Screenshot_3.jpg

EHPS sudaro kompaktiškas siurblys ir klasikinė krumplinė pavara, o pati sistema veikia nepriklausomai nuo vidaus degimo variklio, todėl transporto priemonė sunaudoja mažiau degalų. TRW vairo mechanizmas taip pat užtikrina didesnį transporto priemonės vairavimo patogumą ir tikslumą. Be to, jo pakeitimas yra labai paprastas, jei bus laikomasi keleto pagrindinių taisyklių.

Jeigu sukant vairą jaučiamas pasipriešinimas, viena iš priežasčių gali būti siurblio vidaus nesandarumas arba susidėvėjimas, dėl kurio hidraulinės sistemos slėgis yra per mažas. Tokiu atveju būtina pakeisti siurblį. „ZF Aftermarket“ ekspertai pateikia paprastą tokio remonto procedūrą.

Visų pirma, reikia įsitikinti, kad transporto priemonės degimas yra išjungtas bei užtikrintos saugios darbo sąlygos, pavyzdžiui, naudojami atitinkami drabužiai, akiniai ir pirštinės. Susipažinus su išsamia montavimo instrukcija, pridėta prie naujo siurblio rinkinio, reikia palyginti naują siurblį su tuo, kuris yra sumontuotas automobilyje ir turi būti pakeistas. Apžiūros metu labai svarbu patikrinti, ar visos tvirtinimo vietos, hidraulinės ir elektrinės jungtys yra tokios pačios. Priklausomai nuo transporto priemonės ir joje sumontuoto siurblio tipo, keitimo metu gali prireikti papildomų elektros laidų naujos dalies prijungimui prie transporto priemonėje įrengtų kontaktų.

„ZF Aftermarket“ rekomenduoja prieš išmontavimą iš siurblio bakelio išleisti visą hidraulinę alyvą. Norint tai padaryti, reikia nuo siurblio atjungti slėgio vamzdelį ir išleisti alyvą į tam skirtą indą. Reikia nepamiršti užtepti šiek tiek alyvos ant baltos šluostės arba popieriaus ir patikrinti jos kokybę. Jeigu bus pastebėti kokie nors nešvarumai, ypač metalo drožlės, būtina išplauti sistemą, tai padės išvengti naujai sumontuotų dalių sugadinimo. Tada paeiliui reikia atjungti grįžimo vamzdelį (naudojant specialias reples), atsukti tvirtinimo varžtus, išimti siurblį ir atjungti elektros jungtis. Taip pat reikia patikrinti kištukų kontaktus: ar jie nėra surūdiję, užteršti, ar nepateko vanduo.

„ZF Aftermarket“ ekspertai nuolat pabrėžia, kaip svarbu yra palyginti naujo siurblio elektros jungtis su transporto priemonėje įrengtomis elektros jungtimis. Jeigu jos yra identiškos, mechanikas gali prijungti siurblį tiesiogiai prie instaliacijos. Reikia atsiminti, kad dėl konstrukcinių pakeitimų, atliktų gaminant atitinkamą transporto priemonę, gali prireikti panaudoti specialų adapterį, kurį reikia jungti tarp instaliacijos ir siurblio sujungimo kištuko. Kai kuriais atvejais taip pat reikia nepamiršti, kad prie transporto priemonės korpuso būtina prijungti įžeminimo laidą. Būtina išvalyti masės kontaktą ir panaudoti naują varžtą, kad būtų užtikrinta optimali jungtis. Tada reikia prie siurblio bakelio prijungti ir pritvirtinti grįžimo vamzdelį, prijungti aukšto slėgio išleidimo vamzdelį ir atitinkamai priveržti tvirtinimo veržlę.

Kai siurblys yra prijungtas prie elektros instaliacijos, galima pradėti jį montuoti – tam reikia naudoti originalius tvirtinimo varžtus, kurie turėtų būti priveržiami transporto priemonės gamintojo nurodytu sukimo momentu. Tada galima prijungti grįžimo vamzdelį ir pritvirtinti jį apkaba, taip pat slėgio vamzdelį, kurį reikia priveržti atitinkamu sukimo momentu. Sumontavus ir prijungus siurblį, galima pradėti sistemos pildymą alyva. Siurblio bakelį reikia užpildyti transporto priemonės gamintojo rekomenduojama nauja alyva (iki žymos „Max“). Kitas žingsnis – oro išleidimas iš sistemos, kuris pradedamas pakeliant transporto priemonę taip, kad jos priekiniai ratai neliestų žemės. Tada reikia užvesti variklį ir tikrinti alyvos lygį, kuris gali staigiai sumažėti. Varikliui veikiant tuščiąja eiga reikia lėtai sukti vairą iš kairės į dešinę, maždaug 10-15 kartų, nesustojant ribinėse padėtyse.

Baigus reikia patikrinti, ar alyvoje nesusidarė per daug putų, galutinai papildyti jos lygį iki didžiausio ir užsukti bakelio dangtelį. Prieš baigiant darbą reikia patikrinti, ar nėra sistemos nuotėkių, o prieš pradedant tvarkyklės kodavimą – ar nerodomi klaidų kodai. Naudojant diagnostikos prietaisą reikia aktyvuoti atitinkamai transporto priemonei skirtą stiprintuvo schemą. Automobilis yra parengtas bandomajam važiavimui.

Vairo mechanizmo pavaros, stiprintuvo siurbliai ar column-drive sistemos šiuo metu yra sumontuotos kas trečiame Europoje ir kas ketvirtame visame pasaulyje važinėjančiame automobilyje. „ZF Aftermarket“ siūlo platų savo produktų asortimentą ir technines žinias, užtikrindama saugius sprendimus vairo mechanizmus remontuojantiems servisams.

Jus taip pat gali sudominti:

Kas gali nutikti, jei nepatikrinsime alyvos filtro katalogo numerio?

Kas gali nutikti, jei nepatikrinsime alyvos filtro katalogo numerio?

Pavaros pusašiai – patvarūs, bet ne amžini

Pavaros pusašiai – patvarūs, bet ne amžini

Tiesioginio benzino įpurškimo sistemų uždegimo žvakės

Tiesioginio benzino įpurškimo sistemų uždegimo žvakės

Išskirtiniai „VINOVE“ automobilių kvepalai

Išskirtiniai „VINOVE“ automobilių kvepalai