Paskelbimo data: 2023-07-14

Tinkamas transmisijos alyvos parinkimas


Variklis transporto priemonei suteikia energijos, kurią transmisija naudoja ratams sukti. Bet kokio tipo transmisija priklauso nuo pačius griežčiausius reikalavimus atitinkančios alyvos kokybės. Tik kokybišką alyvą pasirinkęs vairuotojas gali būti ramus, jog visa variklio galia yra perduodama važiavimui.

Transmisijos alyva

Automobilių technologijoms nuolat evoliucionuojant, transmisijos tapo sudėtingesnės ir dėl to joms reikia technologiniu požiūriu pažangesnių skysčių, užtikrinančių efektyvų ir patikimą veikimą.

Transmisija yra vienas iš esminių transporto priemonės komponentų, turinčių daugybę tiksliai sureguliuotų dalių. Dėl to, ji viena sudėtingiausių ir brangiausių dalių remontuoti ar keisti. Naudojant tinkamą alyvą ir ją keičiant nurodytais intervalais pavyksta išvengti transmisijos problemų, pavyzdžiui, „drebulio“, pavaros kietumo ir ašies zvimbimo. Komponentų pažeidimai prieš atsirandant šioms problemoms gali baigtis priešlaikiniu nusidėvėjimu ir brangiai kainuojančiais transmisijos gedimais.

Mechaninės transmisijos alyvaMechaninės transmisijos alyva yra be galo svarbi tinkamam transmisijos veikimui, nes ji ją sutepa ir apsaugo nuo karščio bei dilimo.

Gamybos metu į alyvą maišomi priedai pagerina toliau nurodytas savybes.

Šiluminis stabilumas: aukštoje temperatūroje naudojama pavarų alyva išlieka termiškai stabili, todėl sumažėja nuosėdų kaupimasis ir išlaikomas efektyvumas. Pavaros alyva, kuri negali atlaikyti naudojimo temperatūros, neužtikrina galios, o dilimas vyksta greičiau.

Didelio slėgio (EP) priedai: pavarų dėžę jie padeda apsaugoti, net esant labai dideliam slėgiui ir smūginei apkrovai.

Užteršimas ir korozija: skirta kovoti su bet kokiais į sistemą patenkančiais teršalais. Pavarų alyvoje turi būti antikorozinių, antioksidacinių arba putojimą mažinančių medžiagų. Šie priedai geriausiai veikia didelio greičio ir mažų apkrovų aplinkose.

Automatinės transmisijos alyvaĮvairių tipų automatinės transmisijos yra skirtos valdyti ir optimizuoti pavarų perjungimo kokybę bei pojūtį. Tam didelės įtakos turi nuo šiol labai svarbiu komponentu laikoma transmisijos alyva.

Ji padeda perjungti pavaras, kad jos veiktų visiškai sklandžiai ir efektyviai. Nuo šiol tai įmanoma, kartu su bazine alyva naudojant įmantrius priedus.

Tiesioginio perjungimo, nepertraukiamos belaipsnės, automatinės, mechaninės ir tradicinės transmisijos su sukamojo momento keitikliu gaminamos taip, kad vairuotojas galėtų be vargo perjungti pavarą. Vairuotojui nereikia sukti galvos dėl to, kada perjungti pavarą, todėl jis visą savo dėmesį gali skirti eismo ir kelių sąlygoms. Šioms įmantrioms transmisijoms svarbi kokybiška alyva, kad darbinės sistemos veiktų sklandžiai, o kompiuteriu valdomas valdymo įrenginys veiktų labai tiksliai nustatytose leistino nuokrypio ribose.


Tinkamos alyvos pasirinkimasTransmisijos alyva yra ne tik tepalas, bet ir esminis pavarų perjungimo kokybę bei pojūtį optimizuojantis komponentas, kuris dėl savo šiluminio stabilumo užtikrina puikią trintį. Taip pat užtikrinamas atsparumas senėjimui, apsauga nuo dilimo įvairiomis naudojimo sąlygomis bei geriausia apsauga nuo korozijos.

Tinkamų pakaitinės alyvos specifikacijų pasirinkimas yra labai svarbus, norint apsaugoti transmisiją bei išlaikyti puikias jos eksploatacines savybes viso transporto priemonės tarnavimo laikotarpiu. Visos „Febi“ transmisijos alyvos ant etiketės turi alyvos klampumo ir transporto priemonės gamintojo specifikacijas, o taip pat naudojimo rekomendacijas, padedančias nustatyti alyvos tinkamumą.

Kad transmisija tarnautų ilgai ir sklandžiai, „Febi“ pataria transmisijos alyvą keisti transporto priemonės gamintojo rekomenduojamais intervalais, priklausomai nuo transporto priemonės eksploatavimo sąlygų.

„Febi“ turi jūsų transporto priemonei tinkamos alyvos, nepriklausomai nuo to, ar tai automatinė, ar mechaninė transmisija. Visos judančios dalys bus puikiai apsaugotos, kad transmisija tarnautų ilgiau.

Pasikliaukite patikrintomis, originalios įrangos kokybę atitinkančiomis atsarginėmis dalimis iš „Febi“. Visą variklio alyvų asortimentą galima rasti adresu partsfinder.bilsteingroup.com.

„Febi“ prekės ženklas yra „Bilstein group“ dalis, kelis stiprius prekės ženklus apimanti skėtinė organizacija. Daugiau informacijos rasite adresu www.bilsteingroup.com.

Jus taip pat gali sudominti:

„Diena ir naktis 2024 m.“ – unikalūs potyriai Dubajaus širdyje!

„Diena ir naktis 2024 m.“ – unikalūs potyriai Dubajaus širdyje!

Mokymų centre – pažintis su naujausia įranga ir technologijomis

Mokymų centre – pažintis su naujausia įranga ir technologijomis

Koks akumuliatorius tiks automobiliui su sistema „Start-Stop“?

Koks akumuliatorius tiks automobiliui su sistema „Start-Stop“?

Kurio gamintojo akumuliatorių pasirinkti?

Kurio gamintojo akumuliatorių pasirinkti?