Paskelbimo data: 2019-01-18

Tinkamai apšviestas numeris

Valstybinio numerio ženklo apšvietimo lemputės yra tie automobilio šviesos šaltiniai, kuriais dažnai nesirūpinama. Jaunieji vairuotojai, kurie dar visai neseniai laikė egzaminus, retai prisimena mažas lemputes, kurios yra kažkur paslėptos ir nematomos sėdint salone. Kita vertus, net ir ne vienerius metus už vairo sėdintieji, jei nepriklauso viską smulkmeniškai tikrinančių maniakų grupelei, dažnai pamiršta apie vieną ar kitą išorinį žibintą. 

Header_osram-dam-3823534_PV_LEDriving_STANDARD_RETROFITS_exterior_BACK_license_plate_light.jpg

Valstybinio numerio ženklo apšvietimo lemputės yra tie automobilio šviesos šaltiniai, kuriais dažnai nesirūpinama, nes jos yra mažos, nepastebimos ir įrengtos kažkur gale, kur jų gedimą pastebėti iš karto yra sunku, lygiai taip kaip neveikiančius galinius gabaritinių šviesų arba stabdžių žibintus. Kartais tai pastebima po kelių mėnesių arba, vėliausiai, priartėjus techninės apžiūros terminui.  Patarimas – įjungę šviesas apeikite automobilį iš galo ir pažiūrėkite, ar viskas veikia.

Dar įskaitomas iš 20 metrų atstumo

Tiesa, kai kurie net suabejoja, ar valstybinio numerio ženklas išvis apšviečiamas. Žinoma, kad apšviečiamas. Ir šioms lemputėms, be abejo, taikomi atitinkami reikalavimai. Paprastai kalbant, valstybinio numerio ženklo apšvietimo lemputės turi automatiškai įsijungti ir išsijungti kartu su artimosiomis šviesomis, turi būti kuo neutralesnės spalvos ir neakinti iš paskos važiuojančių vairuotojų. Dėl šios priežasties jų šviesa į valstybinio numerio ženklą turi kristi aštuonių laipsnių kampu. Trumpai tariant, numeris turi būti aiškiai įžiūrimas iš 20 metrų atstumo. Nors maždaug nuo praėjusio amžiaus aštuntojo dešimtmečio gaminami šviesą atspindintys valstybinio numerio ženklai, apšvietimo vis tiek reikia.

Projektavimas ir iššūkiai

Su šiais keliais reikalavimais projektuotojams ką veikti yra nuolat, nes jų užduotis – valstybinio numerio ženklo apšvietimo lemputes kuo gražiau įtaisyti į automobilio kėbulą arba buferį. Įvairiuose automobiliuose taikomi skirtingi sprendimai, pavyzdžiui, viena sumaniai įtaisyta originaliojo „Beetle“ lemputė, kai kurių sportinių automobilių numerį iš šonų apšviečiančios lemputės arba į buferį įmontuotos lemputės, kurios numerį apšviečia įprastai, iš viršaus. Dėl to labai keista, kad daugelis vairuotojų į šias mažas lemputes ir jų galimybes nekreipia dėmesio. Galbūt dėl to, kad jos yra sunkiai pastebimos ir gerai paslėptos po specialia iškyša. Taip sunkiau pastebėti, kai jos perdega ir nebešviečia. Niekas jums šviesomis nepamirksi, jei vienoje pusėje nešviečia valstybinio numerio ženklo apšvietimo lemputė, tiesa?

Ryški šviesa

Kai kitą kartą vakare apeisite automobilį iš galo, pasižiūrėkite į valstybinio numerio ženklo apšvietimo lemputes. O kodėl to nepadarius dabar? Jas, tikriausiai, reikėtų atnaujinti. Neatrodo labai gražiai, jei valstybinio numerio ženklo apšviesta tik pusė arba abi lemputės dar neperdegę, tačiau vos žiba. Lemputes galima atnaujinti net pakeičiant jas dailiai ryškiomis, taupančiomis energiją ir ilgaamžėmis šviesos diodų lemputėmis. Šį darbą atlikti visai paprasta. Beveik visas valstybinio numerio ženklo apšvietimo lemputes galima sparčiai išimti iš jų laikiklių turint vos kelis įrankius arba visai be jų. Be to, šios smulkmenos kuria harmoningą jūsų automobilio išorės vaizdą, ypač tamsoje.

Jus taip pat gali sudominti:

215/55 R17 žieminių padangų testas. Kas tapo lyderiu?

215/55 R17 žieminių padangų testas. Kas tapo lyderiu?

Visapusiškai profesionali stabdžių techninė priežiūra

Visapusiškai profesionali stabdžių techninė priežiūra

Turbokompresorių dalys EVORON, skirti turbinų remontui

Turbokompresorių dalys EVORON, skirti turbinų remontui

Stabdžių trinkelės – naujausios kartos transporto priemonėms

Stabdžių trinkelės – naujausios kartos transporto priemonėms