Paskelbimo data: 2021-06-11

„Thule“ dviračių laikikliai: saugu, patogu ir ilgaamžiška

Dviračių laikikliai – tai sezoninė prekė, kurią žmonės dažniau perka vasarą ir naudoja ne vienerius metus. Kaip pasirinkti tinkamiausią dviračio laikiklį savo automobiliui? Kaip užtikrinti patogų ir saugų dviračio transportavimą? Kaip išsirinkti kokybišką ir itin ilgai tarnausiantį gaminį? „Inter Cars Lietuva“ padės jums rasti tobulą dviračių laikiklį!

Thule dviračių laikikliai saugu, patogu ir ilgaamžiška .png

Rinkitės patikimą prekės ženklą

Mėgstantiems aktyvų gyvenimo būdą, nesvarbu, ar keliaujate į gamtą su draugais, ar planuojate kelionę po pasaulį su šeima, „Thule“ prekės ženklas kuria sprendimus, kurie palengvina keliavimą. „Thule“ savo dėmesį sutelkia į išmanių, stilingų, ekologiškų, kokybiškų, saugių ir lengvai naudojamų gaminių kūrimą, kad jūs į kelionę galėtumėte pasiimti tai, kas svarbiausia. „Thule“ siūlo dviračių laikiklius, tvirtinamus ant stogo, bagažinės durelių arba automobilio kablio. Šio prekės ženklo produktai pasižymi ilgaamžiškumu ir patrauklia kaina.

„Thule“ dviračių laikiklių asortimentas

„Thule“ ekonominės klasės dviračių laikikliai tinka daugumai transporto priemonių, jų kaina svyruoja nuo 80 iki 100 eurų. Remiantis Bicycling.com vertinimu, „Thule“ pagamintas „ProRide“ modelis yra geriausias ant stogo montuojamas dviračių laikiklis pasirinktame kainų intervale.

„Thule“ taip pat siūlo universalesnius ir lengvesnius aukščiausios kokybės dviračių laikiklius. Bikeradar.com puikiai įvertino dviračio laikiklį „VeloCompact“, kuris tvirtinamas ant automobilio kablio užtikrina saugų transportavimą keturiems aukščiausios kokybės dviračiams ir kartu suteikia galimybę pasiekti bagažinę. Kiti „Thule“ modeliai, pavyzdžiui, „VeloSpace 2“, yra suprojektuoti išsaugant nedidelį svorį, galimybę pasiekti hečbeko bagažinę, yra lengvai nuimami. Šių aukščiausios kokybės gaminių kainos yra kiek didesnės ir gali siekti iki 500 EUR ar daugiau.

Dviračio laikiklio pasirinkimas priklauso nuo to, kaip dažnai keliaujama su dviračiais, kiek jų vežama ir, pagaliau, koks automobilis vairuojamas. Aptarsime tris skirtingus dviračių laikiklių tipus – tai padės jums rasti tinkamiausią „Thule“ gaminį, atitinkantį jūsų poreikius „Inter Cars Lietuva“ el.parduotuvėje.

Dviračio laikiklio dydžio reikšmė

Ieškant tinkamiausio dviračio laikiklio savo automobiliui, labai svarbu pasirinkti tinkamą jo dydį.

 • Jei dviračio laikiklis montuojamas ant stogo, laikiklio ilgis užtikrina saugų tvirtinimą prie automobilio stogo.
 • Jei dviračio laikiklis tvirtinamas ant bagažinės, laikiklio plotis nurodo, ar jis kartu su dviračiu nebus platesnis už automobilio bamperį.
 • Pasirinkite dviračių laikiklį, kuriame telpa planuojamas pakrauti dviračių skaičius (nuo vieno iki keturių dviračių).

Ir, žinoma, turite pasirinkti laikiklį, kuris būtų pritaikytas maksimaliam dviračių, kuriuos ketinate transportuoti, svoriui.

Ant stogo montuojami dviračių laikikliai

Šio tipo dviračių laikikliai – vienas iš populiariausių pasirinkimų. Kai kurie ant stogo montuojami laikikliai tvirtina dviratį už priekinės šakės, o kituose priekinis ratas tvirtinamas atramoje, kuri užsispaudžia aplink priekinę padangą. Galiniai ratai beveik visada tvirtinami paprastu diržu, juosiamu aplink ratą, kad dviratis nepasislinktų iš vietos. Paprastai ant stogo sumontuoti dviračių laikikliai tvirtinami prie transporto priemonės gamyklinių stogo bagažinės skersinių, jei jie yra.

Ant stogo sumontuoti dviračių laikikliai tinka daugumai vidutinio dydžio dviračių, kurie sveria iki 20 kg. Yra tokių, kurie gali išlaikyti ir sunkesnius dviračius, tačiau ant stogo montuojamų laikiklių dėl siaurų tvirtinimo bėgelių paprastai negalima naudoti dviračių su storomis padangomis transportavimui.

Privalumai

Stogo dviračių laikikliai yra puikus pasirinkimas dėl daugelio priežasčių.

 • Konkurencinga kaina. Šio tipo laikikliai yra gana nebrangūs dėl paprasto dizaino. Dauguma jų parduodami atskirai, tad ant savo automobilio galite sumontuoti tris, keturis, penkis ar net šešis tokius laikiklius.
 • Paprasta konstrukcija. Šio tipo dviračių laikiklį galima naudoti beveik bet kurioje transporto priemonėje su stogo skersiniais. Vos per minutę ar dvi galite pritvirtinti dviratį ant automobilio.
 • Puikus stabilumas. Priekinis dviračio ratas yra laikomas greitojo tvirtinimo, o galinis ratas įleidžiamas į bėgelį, todėl vežamas dviratis nejudės ar nenukris, net ir vairuojant agresyviau, daug manevruojant.
 • Apsaugo nuo automobilio apgadinimo. Skirtingai nuo kitų tipų, kai laikiklis ar ratas liečia automobilio kėbulą, ant stogo sumontuotas laikiklis nepažeis jūsų transporto priemonės, nes nei laikiklis, nei dviratis neliečia automobilio tiesiogiai.
 • Matomumas. Kadangi laikiklis ir dviračiai yra ant stogo, nėra trukdžių galinio vaizdo matomumui.
 • Užkirs kelią dviračio pažeidimams. Kadangi laikiklis yra aukštai, dviratis yra atokiau nuo kitų transporto priemonių, kurios gali juos pažeisti eismo metu. Ant stogo laikiklio pritvirtintą dviratį sunkiau pavogti – tai papildoma apsauga nuo ilgapirščių.

Trūkumai

Kaip minėta anksčiau, nei vienas dviračių laikiklis nėra tobulas. Priklausomai nuo asmeninių poreikių, stogo laikiklis gali ir neatitikti lūkesčių.

 • Būtini stogo skersiniai. Ant stogo montuojamas laikiklis yra tvirtinamas prie stogo skersinių, todėl jei jūsų automobilyje jų nėra, turėsite sumontuoti jų komplektą. Rinkoje yra tiek laikinų, tiek nuolatinių stogo skersinių ir bėgelių variantų: pavyzdžiui, užspaudžiamų ant durų rėmo vidaus, kurie gali būti nuimami, kai jų nenaudojate, arba visam laikui pritvirtinamų prie automobilio stogo per išgręžtas skyles. Taigi, be stogo skersinių taip pat reikia įsigyti tinkamą montavimo komplektą. Iš viso tai gali kainuoti kelis šimtus eurų.
 • Didesnės kuro sąnaudos. Veiksnys, į kurį dažnai neatsižvelgiama, yra aerodinaminio koeficiento pokyčiai dėl ant stogo sumontuoto dviračių laikiklio. Užuot leisdamas vėjui sklandžiai slysti virš jūsų automobilio, kaip numatė gamintojas, stogo laikiklis padidina vėjo pasipriešinimą ir kelia daugiau triukšmo.
 • Didesnis automobilio bendras aukštis. Vairuotojas gali lengvai pamiršti, kad kažkas yra sumontuota ant automobilio stogo. Važiuojant tuneliu ar įvažiavimu į automobilių stovėjimo aikštelę, pamiršus apie aukščių skirtumą, smūgio metu galima sugadinti dviratį ir apgadinti automobilį. Maža to, dėl ūgio stokos ar jėgos trūkumo kai kuriems vairuotojams gali būti sudėtinga užkelti dviratį į vietą.
 • Galite sugadinti dviratį. Palyginti su kitais dviračių laikiklių tipais, ant stogo montuojami laikikliai atveria jūsų dviratį ant kelio esančiam purvui ir šiukšlėms. Kartais atrodo, kad dviratis buvo apmėtytas akmenimis ar purvu, kuriuos išmetė priekyje važiuojanti transporto priemonė, todėl dviratis greičiau dėvėsis ir praras prekinę išvaizdą.

Ant bagažinės montuojami dviračių laikikliai

Galimybė saugiai transportuoti dviračius, jei neturite kablio ar stogo bagažinės, yra ant bagažinės montuojami dviračių laikikliai. Jie yra kelių skirtingų tipų, priklausomai nuo to, vairuojate automobilį ar visureigį, tačiau tvirtinimo principai yra tokie patys. Laikiklis turi paminkštintas atramas, kurios remiasi į bagažinę, yra stabiliai tvirtinamas su reguliuojamais diržais.

Bagažinės dviračių laikiklio konstrukcija dažniausiai skirta transportuoti du ar tris dviračius, o jų bendras svoris siekia nuo 30 kg iki 50 kg. Kai kuriuose laikikliuose dviračio ratai priveržiami diržais, panašiai kaip ant stogo montuojamuose laikikliuose, tačiau dažniausiai dviračius laiko rėmas.

Privalumai

Šio tipo dviračių laikiklis yra patogus dviratininkui-mėgėjui, bagažinės dviračių laikikliai turi daug privalumų.

 • Lengvas montavimas. Ant bagažinės montuojamas dviračių laikiklis sukonstruotas taip, kad jį būtų galima pakartotinai uždėti ir nuimti, jis montuojamas greitai ir be rūpesčių. Nereikia įsigyti papildomų dalių, laikiklio rinkinyje yra viskas, ko reikia.
 • Šie dviračių laikikliai yra universalūs ir patogiai naudojami, todėl jie pagaminti iš lengvų medžiagų, kurios nepakeis transporto priemonės važiavimo dinamikos.
 • Paprasta naudoti. Net ir tiems, kam sudėtinga užkelti dviratį ant stogo dviračių laikiklio, neturėtų kilti jokių problemų dviratį uždėti ant bagažinėje sumontuoto laikiklio.
 • Žema kaina. Dviračiams vežioti nereikia išleisti daug pinigų. Pavyzdžiui, „Thule Freeway 3“ kainuoja maždaug 100 EUR ir tinka trijų dviračių gabenimui.
 • Nesvarbu, kokio tipo automobilį ar visureigį vairuojate. Bagažinės dviračių laikiklis tiks bet kokiam automobiliui.

Trūkumai

 • Neužtikrintas saugumas. Šie laikikliai tvirtinami diržais ir kabliais, o jūsų dviračiai yra lengvai pasiekiami, todėl gali labiau vilioti vagis. Jei gyvenate judrioje miesto vietoje, galbūt norėsite apsvarstyti kitokio tipo laikiklio įsigijimą arba tiesiog negalėsite palikti savo transporto priemonės su dviračiais be priežiūros.
 • Gali sugadinti automobilį. Nors šie laikikliai yra universaliai montuojami, jūsų automobilis gali neatlaikyti dviračiais pakrauto laikiklio svorio. Atramos, kurios remiasi į bagažinę, gali įlenkti automobilio kėbulą, jei bus pakrautas per didelis svoris. Be to, bet koks nešvarumas ar smėlis, patekęs tarp atramų ar diržų, gali įbrėžti dažus ir taip apgadinti automobilį.
 • Užstoja galinį vaizdą. Kadangi laikiklis yra tiesiai už jūsų automobilio galinio stiklo, jis ir/arba dviračiai gali trukdyti matyti eismą už automobilio.

Ant kablio montuojami dviračių laikikliai

Lengvai montuojami ir dar lengviau naudojami. Ant kablio montuojami dviračių laikikliai suteikia galimybę transportuoti didžiausią skaičių dviračių ir didžiausią jų svorį. Daugelyje modelių yra nejudanti vertikali atrama su spaustukais viršuje, kad dviračiai būtų tvirtinami prie rėmo. Kai kurių konstrukcijų apačioje yra svirtis, leidžianti nuleisti laikiklį, kol dviračiai vis dar pritvirtinti, taip užtikrinamas laisvas priėjimas prie bagažinės. Kituose laikikliuose dviračius galima pritvirtinti už ratų, o ne už rėmo, panašiai kaip ant stogo sumontuotuose dviračių laikikliuose.

Paprastai ant kablio montuojamų dviračių laikiklių svoris yra didžiausias, nes priekabos kablys yra pritvirtintas prie automobilio rėmo, o ne ant bagažinės ar stogo. Daugelis ant kablio montuojamų dviračių laikiklių suteikia galimybę transportuoti net 60 kg bendro svorio arba 15 kg vienam dviračiui.

Kitas ant kablio montuojamų dviračių laikiklių ypatumas yra apšvietimas. Kadangi galiniai žibintai yra iš dalies uždengiami dviračiais, daugelis laikiklių turi papildomus žibintus, įmontuotus į laikiklį. Tai reiškia, kad turite turėti tinkamą laidų sujungimą savo transporto priemonei. Jei jau turite vilkimo kablį, yra didelė tikimybė, kad kablys turi lizdą, tačiau ant laikiklio svarbu pasirinkti tinkamą jungtį - 13 kontaktų arba 7 kontaktų. Jums taip pat gali tekti perkelti savo valstybinį numerį ant dviračio laikiklio, tačiau jam paprastai jau yra paruošta vieta.

Privalumai

Daugelis vairuotojų renkasi ant kablio tvirtinamos konstrukcijos laikiklius.

 • Stipriausia konstrukcija. Dėl didelio skersmens vamzdžių ir montavimo ant kablio, tai yra patvariausia konstrukcija, kurią rasite tarp dviračių laikiklių.
 • Paprasta naudoti. Ant kablio montuojami dviračių laikikliai uždedami per kelias sekundes ir jiems nereikia jokių specialių įrankių. Jie nuimami taip pat lengvai. Dviračius lengva užfiksuoti krūtinės lygyje, nereikia jų kelti virš automobilio stogo.
 • Kompaktiški. Jie tvirtinami arti automobilio galo, todėl jums nereikia rūpintis važiavimo būdo pakeitimu ar ieškoti specialios vietos automobilių stovėjimo aikštelėje.
 • Didelė talpa. Konstrukcija talpina iki penkių dviračių ir tuo viršija kitų tipų laikiklių galimybes.
 • Apsaugo nuo žalos. Tvirtinami toliau nuo automobilio kėbulo, dviračiai nesiliečia su automobilio dažų danga ir taip išvengiama sugadinimų.

Trūkumai

Šie laikikliai turi išties daug privalumų, tačiau taip pat yra ir keletas trūkumų.

 • Turi būti kablys. Šio tipo laikiklius galima naudoti tik automobiliams su priekabai skirtu kabliu. Galite išleisti šimtus eurų vilkimo kablio montavimui, o tokios papildomos išlaidos gali neapsimokėti. Kai kurios transporto priemonės visiškai nesuderinamos su priekaboms skirtais kabliais.
 • Brangiau. Vidutiniškai šių dviračių laikiklių pradinė kaina yra didesnė nei ant stogo arba ant bagažinės montuojamų laikiklių.
 • Mažesnis saugumas nuo vagių. Greičiausiai turėsite įsigyti užraktą ant kablio montuojamam laikikliui. Vagystė gali būti neišvengiama, kadangi laikiklis yra aukštyje, kur dviračius arba net visą laikiklį galima greitai nuimti nuo automobilio galo vienu kaiščiu.

Jei ieškote dviračių laikiklio savo automobiliui, „Inter Cars Lietuva“ el.parduotuvėje rasite įvairų asortimentą. Mūsų internetinėje parduotuvėje galite išsirinkti savo poreikius geriausiai atitinkantį laikiklį, kurį pristatysime nemokamai.