Paskelbimo data: 2023-06-21

Terminis komfortas – šildytuvo ir salono ventiliatoriaus reikšmėAptarnavimo arba remonto metu dažnai praleidžiami du svarbūs HVAC sistemos elementai: šildytuvas ir salono ventiliatorius. Dažniausiai taip atsitinka dėl jų išdėstymo automobilyje – jie yra sumontuoti sunkiai prieinamose vietose, po prietaisų skydeliu. 

Terminis komfortas – šildytuvo ir salono ventiliatoriaus reikšmėŠildytuvas ir salono ventiliatorius yra itin svarbūs ne tik optimaliam kondicionavimo sistemos efektyvumui, bet taip pat ir keleivių komfortui bei saugumui. Gali pasirodyti, kad šie elementai yra labai paprastos dalys, palyginti su kitais transporto priemonės komponentais, bet toks požiūris yra klaidingas, nes abiejų dalių remontas gali brangiai kainuoti. Verta atsiminti, kad kiekvienais metais atliekant kondicionavimo sistemos aptarnavimą, reikia atkreipti dėmesį į šildytuvą ir salono ventiliatorių.

Sužinokite daugiau apie šildytuvo ir salono ventiliatoriaus veikimą ir kodėl taip svarbu naudoti aukščiausios kokybės produktus, kai ateis laikas juos pakeisti.


Šildytuvas – integruota variklio aušinimo sistemos dalisŠildytuvo funkcija – terminio komforto užtikrinimas transporto priemonės salone. Daugumoje automobilių šildytuvas yra sumontuotas po prietaisų skydeliu arba integruotame HVAC modulyje. Karštas aušinimo skystis iš variklio bloko teka pro šildytuvą ir sušildo į jo paviršių salono ventiliatoriaus pučiamą orą. Šis procesas, be salono šildymo, apsaugo nuo garų kondensavimosi ant transporto priemonės stiklų, o tai labai pagerina matomumą ir saugumą važiavimo metu.


Verta žinotiNuosėdos ir įvairūs likučiai šildytuvo vamzdeliuose gali kauptis ir galiausiai sustabdyti aušinimo skysčio srautą bei sumažinti jo efektyvumą. Tipiniai teršalai:
- kalkės, kurios susidaro paprasto vandens naudojimo vietoje skysčio arba distiliuoto vandens;
- nuosėdos iš žemos kokybės skysčio arba seno, laiku nepakeisto skysčio;
- netinkamas skirtingų skysčių maišymas;
- sandarinančių priemonių likučiai.

  • Susidėvėjęs arba pažeistas termostatas gali riboti aušinimo skysčio srautą sistemoje ir trikdyti normalų šildytuvo veikimą.
  • Korozija dėl drėgmės šildytuvo aplinkoje gali sukelti skysčio prasisunkimus.
  • Dėl prasisunkimų sumažėja aušinimo skysčio lygis, o tai sukelia šildytuvo efektyvumo kritimą ir gali sukelti rimtesnius kitų variklio elementų pažeidimus.  

Vidiniai šildytuvo šerdies vamzdelių užteršimai. Teršalų sankaupos stipriai riboja aušinimo skysčio srautą sistemoje. Rekomenduojamas sprendimas: gedimo priežasties pašalinimas ir sistemos praplovimas.


Ribotas aušinimo srautas žemos kokybės šildytuve su netinkama pertvaros konstrukcija bakelio viduje.Kuo reikšmingas yra salono ventiliatorius?Salono ventiliatorius užtikrina oro cirkuliaciją pro šilumokaičius – garintuvą ir šildytuvą – bei jo išsklaidymą transporto priemonės salone. Dažniausiai būna sumontuotas HVAC modulyje tarp salono ir variklio kameros. Salono ventiliatorius dėl plastikinių elementų yra jautrus tiek mechaniniams pažeidimams, tiek transporto priemonės elektros instaliacijos gedimams.Verta žinoti

  • Užsikimšęs arba susidėvėjęs salono filtras gali gerokai sutrumpinti salono ventiliatoriaus tarnavimo laiką.
  • Dažniausia salono ventiliatoriaus gedimų priežastis – transporto priemonės elektros instaliacijos pažeidimai, sumažintas oro srautas ar netinkamas montavimas.
  • Salono ventiliatoriai komercinėse transporto priemonėse (taksi, mikroautobusuose, autobusuose, sunkvežimiuose ir pan.) dažnai susidėvi greičiau dėl didelės ridos ir ilgo darbo laiko.

Tiek šildytuvo, tiek salono ventiliatoriaus vidutinis keitimo laikas yra nuo dviejų iki trijų valandų,  priklausomai nuo automobilio modelio. Kai kuriose sudėtingesnėse transporto priemonėse tai gali užtrukti dar ilgiau.
Prastos kokybės ventiliatoriaus sparnuotė, pagaminta iš medžiagos su perdirbto plastiko priedu, yra labiau linkusi trūkinėti, generuoja triukšmą ir mažina našumą.
Tinkamas medžiagų mišinys anglies šepetėlių gamybai turi didelę reikšmę ventiliatoriaus ilgaamžiškumui. Žemos kokybės šepetėliai susidėvi daug greičiau.


Kokybė ir kainaIš pirmo žvilgsnio pigus produktas gali pasirodyti toks pats patrauklus, kaip ir brangesnis. Tačiau esminiai skirtumai slypi viduje, ypač gamybai naudojamose medžiagose, o tai lemia produkto patvarumą ir galutinio vartotojo pasitenkinimą. Tik aukštos kokybės šildytuvas gali užtikrinti tinkamą pritaikymą prie montavimo taškų ir patikimą montavimą, tinkamą šiluminį efektyvumą bei ilgą tarnavimo laikotarpį.

Tas pats principas galioja ir salono ventiliatoriams, kurių tolygus darbas, našumas ir patvarumas yra itin svarbus saugumui ir terminio komforto palaikymui salone. Žemos kokybės salono ventiliatoriai gali generuoti triukšmą, kelti trikdžius automobilio elektronikai ir radijui. Be to, netinkamai veikiantis arba neefektyvus salono ventiliatorius gali greitai sukelti brangų kondicionavimo sistemos gedimą – kompresoriaus perkrovą ir pažeidimą. Nepakankamas oro srautas pro garintuvą reiškia netinkamą šaldančios medžiagos būsenos pasikeitimą, dėl to sistema praranda našumą, o į kompresorių patenka skysta šaldanti medžiaga ir jį perkrauna.

Šildytuvo arba salono ventiliatoriaus keitimas dažnai reikalauja dalinio, o kartais – ir visiško prietaisų skydelio demontavimo. Dėl to šis darbas atima daug laiko ir yra brangus, o dauguma transporto priemonių naudotojų nenorėtų kartoti šios operacijos. Gamyklinės dalies keitimas žemos kokybės produktu – tai nepatenkinto kliento sugrįžimas su priekaištais ir dirbtuvių reputacijos gadinimas.„Genuine Nissens Quality“„Nissens“ yra visame pasaulyje žinomas atsarginių dalių tiekėjas, turintis ilgametę patirtį variklio aušinimo sistemų ir kondicionavimo sistemų srityje. Visi įmonės produktai yra projektuojami ir gaminami pagal „Genuine Nissens Quality“ kokybės standartus, o tai reiškia, kad jie užtikrina aukštą efektyvumą ir patvarumą bei idealų pritaikymą prie montavimo erdvės. Standartas „Nissens First Fit“ užtikrina lengvą montavimą. Atsarginių dalių komplektuose yra papildomi montavimo elementai, pvz., varžtai, tarpinės, apkabos, sąvaržos ir pan.

Daugiau informacijos rasite www.nissens.combei showroom.nissens.com.

Jus taip pat gali sudominti:

„NTK Vehicle Electronics“ savo portfelį papildė nauju EDPS asortimentu

„NTK Vehicle Electronics“ savo portfelį papildė nauju EDPS asortimentu

„Gates“ oro žarnos neatsilieka nuo turbokompresorių pažangos

„Gates“ oro žarnos neatsilieka nuo turbokompresorių pažangos

Kurio gamintojo akumuliatorių pasirinkti?

Kurio gamintojo akumuliatorių pasirinkti?

„Diena ir naktis 2024 m.“ – unikalūs potyriai Dubajaus širdyje!

„Diena ir naktis 2024 m.“ – unikalūs potyriai Dubajaus širdyje!