Paskelbimo data: 2019-05-17
, autorius: OSRAM

Šviesiau reiškia saugiau

Geros psichomotorinės būklės vairuotojo reakcijos laikas naktį yra tris kartus ilgesnis nei dieną, o po dviejų valandų vairavimo be pertraukos vairuotojas reaguoja taip, tarsi kraujyje turėtų 0,5 promilės alkoholio. Dėl šių priežasčių vairuojant sutemoje yra labai svarbu kuo geriau apšviesti kelią. Įmonė „osram“ nuolat tobulina savo produktus, o naujausių darbų rezultatas – trys naujos kartos „Night breaker“ linijos produktai, pasižymintys dar geresniais parametrais.

Fotolia_204157061_Subscription_Monthly_XL.jpg

Tikintiems, kad halogenines lemputes praeityje paliks ksenono, LED ir lazerinių technologijų populiarėjimas, teks apsiginkluoti kantrybe. Dabartinis halogeninių šviesos šaltinių pasiūlymas yra toks platus, kad kiekvienas ras kažką savo automobiliui, o apšvietimo elementų gamintojai kuria vis pažangesnius produktus.

„NIGHT BREAKER LASER“

Nuo rudens siūlomos naujos kartos „Osram“ lemputės „Night Breaker Laser“ yra pažangiausia gamintojo produktų linija, skirta vairuotojams, norintiems geriausio kelio apšvietimo. Įmonė „Osram“ į savo asortimentą įvedė daug lempučių konstrukcijos patobulinimų ir pakeitimų. Be kita ko, buvo pakeista filtre išdeginamo lazerio langelio forma. Taip pat pataisytas kaitinamojo siūlo tvirtinimo tikslumas ir pakeista tauriųjų dujų, kuriomis užpildomos lemputės, sudėtis. Naujos kartos „Night Breaker Laser“ švies net 150 % ryškiau, nei reikalauja standartai, o šviesa sieks net 150 m atstumą prieš automobilį. Lemputės geriau apšvies kelią tam tikrose vietose, pažymėtose kodais 50R, 75R ir 50V (t. y. 50 m ir 75 m dešinės pusės šalikelėje ir 50 m prieš automobilį). Jos aiškiai apšvies plotą prieš automobilį, kuris yra labai svarbus saugumo požiūriu. Tokie parametrai ir baltesnė šviesos spalva (iki 20 %) padės vairuotojams greičiau reaguoti į pavojus vairuojant. „Night Breaker Laser“ atitinka reikalavimus, kurie tiksliai apibrėžia leistiną spalvos temperatūrą. Šias lemputes bus galima įsigyti H1, H3, H4, H7, H8, H11, HB3 ir HB4 tipų.

„NIGHT BREAKER SILVER“

Reikia prisiminti, kad 12 V halogeninės lemputės, skleidžiančios ryškesnę šviesą, yra daug jautresnės, o jų tarnavimo laikas yra trumpesnis nei atitikmenų, pavyzdžiui, „Original“ versijos. Todėl „Night Breaker“ asortimentas buvo papildytas patobulintomis lemputėmis, anksčiau vadintomis „Silverstar“. Naujos lemputės „Night Breaker Silver“ užtikrina iki 100 % ryškesnę šviesą ir apšviečia kelią net iki 130 m prieš transporto priemonę. H1, H4, H7 ir H11 tipų lemputės yra puikus pasirinkimas vairuotojams, ieškantiems kompromisinių sprendimų, t. y. lempučių, skleidžiančių daugiau šviesos, bet ne tokių jautrių darbo sąlygoms.

„XENARC NIGHT BREAKER LASER“

Ksenono žibintų savininkams įmonė „Osram“ taip pat turi naujienų. Komerciniame pasiūlyme pasirodė lemputės „Xenarc Night Breaker Laser“. Naujuose produktuose buvo pakeista elektrodo vieta – taip užtikrinta optimali lanko padėtis iškrovos metu. Taip pat pakeista dujų, kuriomis užpildyta lemputė, sudėtis, taip užtikrinant geresnį šviesos kontrastą ir ryškumą. „Xenarc Night Breaker Laser“ skleidžia iki 200 % ryškesnę šviesą, siekiančią net iki 250 m. Todėl vairuotojas gali greičiau pastebėti kliūtį kelyje ar šalikele einantį pėsčiąjį ir turėti daugiau laiko reakcijai. Papildomas naujų lempučių privalumas yra iki 20 % baltesnė šviesos spalva, kuri mažiau vargina akis, o kelio linijos, pėstieji šalikelėje, kelio ženklai ir objektai matomi geriau. Naujos kartos ksenono lemputes „Xenarc Night Breaker Laser“ bus galima įsigyti D1S, D2S, D3S ir D4S tipų.

„Night Breaker“ linijos produktai yra gaminami Vokietijoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, didžiausią dėmesį skiriant kokybei ir parametrams.