Paskelbimo data: 2020-01-03
, autorius: Piotr Grzyb

Stabdžių sistemos pakeitimų įtaka automobilio ir vairuotojo saugumui

Tai vienas pirmųjų ir pagrindinių automobilio pertvarkymo veiksmų. Efektyviau veikianti stabdžių sistema – tai trasos įveikimo laiko pagerinimo lenktynių metu garantija. Tinkamai pagal vairuotojo vairavimo stilių bei pagal transporto priemonę parinkus stabdžių sistemos komponentus, galima sutrumpinti automobilio stabdymo bet kokiomis sąlygomis kelią, tai ypač svarbu automobilių sporte. Mūsų asortimente rasite produktų, skirtų tiek važiavimui įprastomis sąlygomis, tiek profesionaliam sportui.

standžių diskai.jpg

Stabdžių diskų ir trinkelių paskirtis – tarpusavio trintimi rato sukamąjį judesį paversti šilumos energija ir taip stabdyti transporto priemonę. Būtent dėl šios priežasties stabdžių sistemos elementai privalo būti atsparūs aukštai temperatūrai, staigiam įkaitimui ir atvėsimui, o tinkami elementai Jūsų transporto priemonei turi būti parenkami atsižvelgiant būtent į temperatūrą, kurią pasiekia Jūsų automobilio stabdžių sistema.

Pagrindinis stabdžių sistemos elementas, kuris paprastai dažnai keičiamas, yra stabdžių trinkelės. Perdarytos stabdžių trinkelės, skirtos naudoti įprastuose serijiniuose automobiliuose, taip pat gali būti naudojamos vairuotojų, turinčių sportinį charakterį. Perdarytos trinkelės optimaliai veikia aukštesnėje temperatūroje, kai važiavimo stilius agresyvus. Todėl, jei Jūsų automobilio stabdžių trinkelių darbinis paviršius dažnai nuglunda („sustiklėja“) dėl agresyvaus stabdymo, vadinasi, pats laikas jas pakeisti kitomis, perdarytomis, trinkelėmis, pritaikytomis darbui aukštesnėje temperatūroje. Mūsų asortimente rasite gamintojo FERODO „DS. Performance“ serijos trinkeles (IC kodas – FDS1334) arba, pavyzdžiui, amerikiečių įmonės STOPTECH trinkeles STREET (IC kodas –308.00430 ) bei gamintojo EBC trinkeles GREEN STUFF. Naujiena mūsų asortimente – įmonės BREMBO perdarytos stabdžių trinkelės „XTra“ (IC kodas –P 06 043X).

Stabdžių trinkelės, skirtos sportiniams automobiliams, dalyvaujantiems lenktynėse, paprastai būna gaminamos iš įvairių rūšių mišinių – galima pasirinkti tinkamiausią tam tikrai sporto šakai ir kelio dangai. Paprastai šios trinkelės negali būti naudojamos važiuojant viešaisiais keliais, nes būtina optimalaus jų veikimo sąlyga – stabdžių sistemos įkaitimas. Be abejo, populiariausios mūsų asortimente yra sportinės stabdžių trinkelės FERODO RACING, kurios gali būti pagamintos iš kelių rūšių mišinių (žymima raide kodo pabaigoje, pvz., FCP1444H):

  • H: DS2500
  • C: 4003
  • R: DS3000
  • W / WB: DS1.11
  • Z / ZB: DSUNO
  • G / GB: DS3.12
  • arba STOPTECH SPORT (IC kodas – 00080).

Kitas stabdžių sistemos elementas, kuris turi pagerinti jos darbo efektyvumą, yra stabdžių diskai. Sportiniai (perdaryti) stabdžių diskai suteikia galimybę gerokai sutrumpinti stabdymo kelią ir yra atsparesni aukštos temperatūros poveikiui. Kiaurymės stabdžių diskuose yra daromos tam, kad nesusidarytų „dujų pagalvės“ efektas ir dinamiškai stabdant susidarančios dujos būtų pašalintos. Būtent todėl, kad dujos nesikaupia tarp disko frikcinio paviršiaus ir trinkelės, užtikrinama didesnė trintis ir geresnis stabdymas. Grioveliai ant diskų (raižytų diskų atveju) padeda pašalinti nuo trinkelių paviršiaus stabdžių dulkes, susidarančias diskui dylant. Sportiniai stabdžių diskai taip pat būna perforuoti-raižyti (sujungiamos abi anksčiau minėtos savybės). Stabdžių diskų aušinimo problema sprendžiama jau juos projektuojant. Mentelių forma ir jų išdėstymas ventiliuojamuose stabdžių diskuose padeda sumažinti perkaitimo riziką ir sumažinti temperatūros šuolius stabdžių sistemoje. Be abejo, mūsų asortimentą sudaro visų rūšių diskai iš įvairių gamintojų – tai suteikia galimybę pasirinkti tinkamiausius diskus pagal kliento poreikius.

Taip pat mūsų asortimente rasite dviejų dalių stabdžių diskus populiariausiems „Premium“ ir „Gran Turismo“ klasės automobiliams. GIRO DISC – tai aukščiausios kokybės dviejų dalių diskai automobiliams „Lamborghini“, AUDI R8, RS bei BMW. Jie populiarūs ir tais atvejais, kai brangūs keraminiai stabdžių diskai keičiami į plieninius. Tačiau sportinių bolidų savininkai mūsų asortimente taip pat ras įmonės BREMBO diskus „Carbon Ceramic“. Atsparumas aukštai temperatūrai ir mažas svoris – tai jų didžiausi privalumai.

Stabdžių sistemoje taip pat naudojamos elastinės žarnelės. Sporte ir kitur, kur reikia, jos keičiamos į žarneles, turinčias plieninį šarvą. Šarvas padeda išvengti žarnelių išsipūtimo („tinimo“) reiškinio stabdant, t. y. „minkšto pedalo“ efekto įkaitusioje stabdžių sistemoje. Taip pat šarvas pailgina žarnelių eksploatavimo laikotarpį. Stabdant nepadidėja žarnelių tūris, o tai reiškia, kad visa energija iš stabdžių pedalo perduodama stabdžių trinkelėms. Stabdymas tampa tikslesnis, o stabdžių pedalas – pastebimai kietesnis. Su kiekvienu pedalo paspaudimu pajuntama stabdymo jėga ir tikslumas. Mūsų asortimente rasite sukomplektuotas gamintojų HEL ir STOPTECH automobiliams skirtas stabdžių žarneles su plieniniu šarvu.

Stabdžių sistemos žarnelėmis teka stabdžių skystis – būtent dėl jo, nuspaudus stabdžių pedalą, prasideda stabdymo procesas. Sportiniai stabdžių skysčiai pritaikyti sportinėms transporto priemonėms, kuriose stabdžių sistema įkaista iki aukštesnės temperatūros nei įprastose transporto priemonėse. Sportiniai stabdžių skysčiai suteikia galimybę išlaikyti aukščiausius darbinius parametrus net ekstremaliomis važiavimo sąlygomis. Tokius gamintojų FERODO, BREMBO, RAVENOL skysčius mūsų asortimente rasite pagal kodus: FSF050 FLUID; RBF 660 0,5L; RAV RACING BF R325+ 0,5L

Stabdžių komplektai – tai pasiūlymas tiems, kuriems originalių stabdžių trinkelių dydis ir stabdžių sistemos darbo efektyvumas yra per mažas. Tai dažna šiuolaikinių automobilių, kuriuos projektuoja nepakankamai kompetencijos turintys specialistai, problema. Dėl per mažo stabdžių disko darbinio paviršiaus arba per mažos stabdžių apkabos sistema dažnai perkaista ir sumažėja jos darbo efektyvumas. Šiai klientų grupei galime pasiūlyti populiarius „Big Brake Kit“, t. y. stabdžių sistemos elementų komplektus. Tai automobilių originalių stabdžių sistemų „Plug&Play“ pakaitalai. Juos sudaro visi montavimui reikalingi elementai: apkabos (4/6/8 stūmoklių), stabdžių trinkelės bei stabdžių diskai (vienos arba dviejų dalių, raižyti arba perforuoti) bei šarvą turinčios stabdžių žarnelės. Tokios sistemos turi didesnius nei originalūs diskus, o dėl apkabų su didesniu stūmoklių skaičiumi – tolygiai paskirstytą prispaudimo jėgą ir didesnį terminį atsparumą. Siūlome gamintojų BREMBO ir STOPTECH komplektus BBK (GRAN TURISMO versijas serijiniams automobiliams, važinėjantiems viešaisiais keliais, ir GT-R versijas lenktynėms).

Tad atminkite – būtina tinkamai parinkti kiekvieną stabdžių sistemos elementą, tinkantį Jūsų transporto priemonei ir atitinkantį Jūsų vairavimo stilių. Tai ne tik užtikrins geresnę Jūsų transporto priemonės išvaizdą, bet ir gerokai padidins vairuotojo, jo keleivių, kitų eismo dalyvių ir pėsčiųjų saugumą!

Mūsų asortimente rasite

DISKUS BREMBO X-TRA (SU KIAURYMĖNIS), BREMBO MAX (RAIŽYTI), ATE POWER DISC (RAIŽYTI), SPEEDMAX (RAIŽYTI / PERFORUOTI – PARDUODAMI POROMIS AŠIAI), STOPTECH (RAIŽYTI, PERFORUOTI IR PERFORUOTI / RAIŽYTI), EBC (RAIŽYTI IR PERFORUOTI).

Jus taip pat gali sudominti:

CRC pristato: 5-56 PRO 32734

CRC pristato: 5-56 PRO 32734

Padangų montavimo staklės – kaip išsirinkti?

Padangų montavimo staklės – kaip išsirinkti?

Atnaujintas filialų darbo laikas

Atnaujintas filialų darbo laikas

Ar šiuo metu dirba mano autoservisas?

Ar šiuo metu dirba mano autoservisas?