Paskelbimo data: 2020-05-08

Šaldymo agentų (freonų) rūšys

Šaldymo agentas (freonas), tai substancija, kuri kondicionavimo sistemoje nuolat keičia agregatines būsenas – iš skystos į dujinę ir atvirkščiai. Išnaudojant šią šaldymo agentų savybę bei reguliuojant slėgį, atimama šiluma ir kūnas atšaldomas iki labai žemų temperatūrų. „Freonas“ yra pagrindinis kompresorinės šaldymo sistemos komponentas. Nėra nė vieno šaldymo agento, kuris būtų tinkamiausias visiems atvejams ir visoms darbinėms sąlygoms.

freonas.jpg

Yra įvairių „šaldiklių“ jų ženklinimas prasideda raide R (nuo žodžio „Refrigeration“), po to rašomi skaičiai, kurie teikia informaciją apie molekulės cheminę sudėtį ir sandarą. Todėl išsirinktas šaldymo agentas turi atitikti išsikeltus reikalavimus:

  • R404A yra HCFCs mišinys, plačiai naudojamas žemos ir vidutinės temperatūros šaldymo įrenginiuose, kurie daug kur eksploatuojami. Nors R404A tapo daug kur priimtinu CFCs R502 pakaitalu, į jį žiūrima vis kritiškiau. Todėl vis daugiau dėmesio skiriama mažesnį atšilimo potencialą turintiems pakaitalams, pavyzdžiui, R407A, R407F ir R442A. R404A tinka naudoti naujuose įrenginiuose, kai keičiama senesnė įranga su R502. Jis taip pat tinka modernizuoti kai kurioms R22 sistemoms, kuriose įmanoma pakeisti alyvą.
  • R134a yra šaldymo agentas (freonas), naudojamas įvairiuose šaldymo ir oro kondicionavimo įrenginiuose, įskaitant vidutinės ir aukštos temperatūros šaldymo įrangą (buitinę ir komercinę), gyvenamųjų ir mažų įmonių patalpų oro kondicionavimo sistemose, automobilių oro kondicionavimo sistemose, pramoniniuose įrenginiuose, pavyzdžiui, sraigtinėse šaldymo mašinose. Jis taip pat dažnai dedamas į daugelį CFCs šaldymo mišinių ir naudojamas kai kuriuose varomuosiuose mechanizmuose. R134a tinka naudoti ne tik naujuose įrenginiuose, bet ir modernizuoti kai kurioms R12 ir R22 sistemoms, kuriose įmanoma pakeisti alyvą.
  • R1234yf yra naujas šaldymo agentas (freonas), kuriam būdingos ne tik palankios aplinkai savybės, bet ir puikios šaldymo charakteristikos. Todėl daugelis automobilių gamintojų, ieškodami mažą atšilimo potencialą turinčio šaldymo agento, renkasi R1234YF.
  • R1234yf pritaikytas naudoti naujose sistemose. Jis yra šiek tiek degus, todėl netinka esamoms R134a sistemoms modernizuoti.
Nuo 2020metų draudžiamas šaldymo agentų, kurių VAP yra 2500 ar didesnis, naudojimas remonto ir priežiūros tikslais, jei sistemoje tokio šaldymo agento yra daugiau kaip 40T CO2ekvivalento (pvz. R404 40T=10kg).  Tai netaikoma karinėms sistemoms ir sistemoms, kurios yra skirtos šaldyti produktus iki -50°C.

2020 m. įsigykite šaldymo agentą (freoną) ypač gera kaina – dėl kainų ir sutarties sudarymo prašome kreiptis į vieną iš UAB „Inter Cars Lietuva” filialų https://intercars.lt/lt/kontaktai-filialu/.

Jus taip pat gali sudominti:

Turbokompresorių dalys EVORON, skirti turbinų remontui

Turbokompresorių dalys EVORON, skirti turbinų remontui

Akumuliatoriaus vaidmuo šiuolaikiniuose automobiliuose

Akumuliatoriaus vaidmuo šiuolaikiniuose automobiliuose

Dviejų akumuliatorių baterijų sistemos tampa vis svarbesnės

Dviejų akumuliatorių baterijų sistemos tampa vis svarbesnės

Stabdžių trinkelės – naujausios kartos transporto priemonėms

Stabdžių trinkelės – naujausios kartos transporto priemonėms