Paskelbimo data: 2020-06-11

Pažangus kuro filtras: kaip kuriama filtruojanti medžiaga?

MANN-FILTER nuodugniai analizuoja filtrų ir filtruojančios medžiagos, naudojamos naujame kuro filtre PU 11 001 z, kūrimą.

kuro filtras.jpg

Kiekvieno kuro filtro pagrindą sudaro plonas filtruojančios medžiagos įdėklas

Jis yra atsakingas už tai, kas yra svarbiausia, t. y. už kuro valymą. O be švaraus kuro nėra ir švaraus degimo. „Iki šiol naudojamos medžiagos pagamintos iš celiuliozės pneumoterminio pluošto neatitiks kuro filtravimo ateities reikalavimų. Šiuolaikiškos įpurškimo sistemos su jautriais purkštuvais, aukštu slėgiu, siekiančiu 2500 barų, ir kelių milisekundžių ciklo trukmėmis yra nepaprastai jautrios. Net smulkiausios teršalų dalelės degaluose, veikia kaip kulkos ir gali sukelti rimtų pažeidimų. Todėl yra taip svarbu sukurti naujas filtruojančias medžiagas“, - paaiškina Dr. Lars Spelter, kuris yra atsakingas už kuro filtrų plėtrą įmonėje MANN+HUMMEL. Viena šių inovacijų – tai filtruojanti medžiaga  MULTIGRADE F  MB  333,  naudojama kuro filtruose MANN-FILTER PU 11 001 z.

Patikrinus visus parametrus, kiekvienas naujas kuro filtras yra testuojamas

Darbai prasideda nuo pirmojo bandomojo gaminio. Šiuolaikiškame technologijų centre, esančiame Liudvigsburge, kompiuterio valdomas dalelių skaitiklis iš pradžių matuoja filtravimo lygį pagal ISO normą. Kiek dalelių praeina pro medžiagą ir koks yra jų dydis? „Medžiaga  MULTIGRADE F-MB 333 buvo optimizuojama tol, kol pro ją prasiskverbdavo vos 3 iš 1000 dalelių, kurių matmenys siekia 4 mikronus. Šios dalelės yra net 18 kartų mažesnės nei žmogaus plauko skersmuo“, - paaiškina Dr.  L. Spelter. Po to konstruktoriai tikrina teršalų absorbavimo galimybes. Šiam tikslui yra naudojami suodžiai. Šiame etape būtina įsitikinti, kad nauja medžiaga neužsikimš anksčiau laiko dėl didelio teršalų kiekio.

„Jei visos nuostatos yra įvykdytos, pradedame gaminio testavimą mažu mastu mūsų gamybos įmonėje“, — paaiškina  Dr. L. Spelter. Rankiniu būdu yra pagaminama nuo 20 iki 30 pavyzdinių filtrų, kurie su medžiaga MULTIGRADE F MB 333 patenka į kitą testų seriją Liudvigsburgo laboratorijoje. Čia tikrinama, ar sujungimai tarp filtruojančios medžiagos ir galinių filtro diskų bei filtruojančios medžiagos yra sandarūs ir tvirti. Jei gauti rezultatai netenkina, atliekami naudojamų medžiagų ir apdirbimo būdų pakeitimai, testai vėl kartojami iš naujo.

Paskutiniame etape medžiaga grįžta į gamybos įmonę serijinės gamybos testams

Įrenginiai su dideliais ritiniais apdirba apie toną naujos filtruojančios medžiagos. Serijinės gamybos sąlygomis pagaminami keli šimtai filtrų įdėklų. Dabar būtina įsitikinti, kad naujas produktas - jo forma, klosčių išdėstymas, sustiprinimai ir kitos savybės – pasiteisins nuolatinės eksploatacijos metu. Tik sėkmingai įdiegus produktą serijinės gamybos lygmenyje, gamybos įmonė ir plėtros skyrius   uždega „žalią šviesą“.

„Projektavimas užima labai daug laiko, reikalauja daug žinių bei didelio darbuotojų pasiaukojimo. Vis dėlto mes džiaugiamės galėdami dėti šias pastangas tam, kad galėtume tiekti mūsų klientams aukštos kokybės, inovacinius MANN-FILTER produktus ir toliau nustatinėti standartus filtravimo srityje“, - apibendrina Dr. L. Spelter.

Jus taip pat gali sudominti:

Tiesa ir mitai: ką turite žinoti apie paskirstymo grandines?

Tiesa ir mitai: ką turite žinoti apie paskirstymo grandines?

Pneumatiniai veržliasukiai autoservisams: naudingi patarimai

Pneumatiniai veržliasukiai autoservisams: naudingi patarimai

Specialūs salono filtrai – apsauga nuo alergenų ir virusų

Specialūs salono filtrai – apsauga nuo alergenų ir virusų

Dyzelinio variklio purkštukai: keitimas ir diagnostika

Dyzelinio variklio purkštukai: keitimas ir diagnostika