Paskelbimo data: 2019-07-12

Pavaros pusašiai – patvarūs, bet ne amžini

„Inter Cars“ asortimente yra „Point Gear“ pavaros pusašių. Šis prekės ženklas siūlo restauruotus pavaros pusašius lengviesiems automobiliams ir komerciniam transportui.

„Point Gear“ pusašiai restauruoti gamykliniu būdu, todėl jų kokybė yra panaši į premium prekės ženklų naujų produktų kokybę. Šių produktų galima įsigyti patraukliomis kainomis. „Point Gear“ taip pat siūlo paprastesnę pakeistų pusašių grąžinimo politiką.

point gear.jpg

Svarbus pusašių vaidmuo

Kai kurie transporto priemonių konstrukcijos elementai yra labai patvarūs. Pavyzdžiui, pavaros pusašiai, kurie neretai tinkamai veikia visą automobilio eksploatacijos laikotarpį. Tačiau, jeigu vis dėlto pastebėjote pažeidimo požymių, negalima laukti, juos reikia nedelsiant pakeisti. Transporto priemonės variklio sukurtas sukimo momentas perduodamas į pavarų dėžę, kurioje jis, parinkus atitinkamą pavarą, toliau perduodamas į pusašį. Jo užduotis – toliau perduoti judesį automobilio ratams. Šiuolaikiniuose automobiliuose, siekiant sudaryti sąlygas ratams suktis ir ratlankiams pakrypti, pusašiuose sumontuotos varomosios jungtys. Jos yra santykinai patvarios, bet neatsparios dėvėjimuisi. Kai kuriose transporto priemonėse dėl konstrukcijos subtilybių negalima pakeisti tik sugadintos jungties, reikia pakeisti visą pusašį. Svarbiausias pavaros pusašio elementas – jo guminė apsauga, apsauganti jungtį nuo sąlyčio su aplinka. Bet koks mažesnis ar didesnis guminės apsaugos pažeidimas ilgainiui lems jungties sugadinimą. Guminė apsauga gali būti pažeista mechaniniu būdu (pvz., įpjauta), bet dažniausiai ji per tam tikrą laiką tiesiog susidėvi. Tepalas, esantis po gumine apsauga, po sąlyčio su purvu, patekusiu per nesandarias guminės apsaugos vietas, palaipsniui nustoja vykdyti savo funkciją. Tai pajus automobilio vairuotojas.

Pažeidimų požymiai

Jei bus pažeista išorinė jungtis, automobilio vairuotojas ratams sukantis girdės būdingus trenksmus ir smūgius. Vidinės jungties pažeidimų požymius sunkiau aiškiai apibūdinti, tačiau dažniausiai jie yra jaučiami kaip transporto priemonės vairo vibracijos. Vizualiai įvertinti pavaros pusašio pažeidimą mechanikui nebus sunku. Vienintelis sprendimas, kurį galima priimti esant tokiai situacijai, – tai jungčių arba viso pusašio keitimas (transporto priemonių modeliuose, kuriuose neįmanoma pakeisti tik pačių jungčių). Automobilį tikrinantis mechanikas taip pat gali informuoti klientą apie pusašio keitimo būtinybę, jei pastebės, kad jis yra blogos būklės. Būtina jį pakeisti, jeigu avarijos metu atsirado pažeidimų – jei pusašis buvo sulenktas arba atsilaisvino tvirtinimo vietose. Pusašio pažeidimai dažni senesnėse transporto priemonėse, kurių rida labai didelė arba kurios dažnai perkraunamos (pvz., dažnai traukiama priekaba). Taip pat ir vairuotojai yra atsakingi už pusašio gedimus. Staigus pajudėjimas iš vietos, kai ratai yra iki galo pasukti į dešinę ar kairę pusę, lemia greitesnį jungčių nusidėvėjimą. Pusašio gedimai neturi būti ignoruojami. Ekstremaliais atvejais jie gali privesti prie jungties lūžimo ir rato užsiblokavimo, o tai gali pasibaigti rimta avarija.

Pusašių pakeitimas – ekonominiai klausimai

Pavaros pusašiai dažniausiai susidėvi automobiliuose, turinčiuose didelę ridą. Šių transporto priemonių remontas atidėliojamas, nes jis yra gana brangus, palyginti su paties automobilio kaina. Kaip jau minėjome, jungties ar pusašio pakeitimo neverta atidėti. Naujų premium prekės ženklų pusašių alternatyva – gamykliniu būdu restauruoti pusašiai. „Naujuose automobiliuose montuojami pavaros pusašiai yra geresnės kokybės nei pakaitalai, kuriuos galima įsigyti atsarginių dalių parduotuvėje. Atlikus šių elementų gamyklinį restauravimą, galima įsigyti visavertį produktą, kurio ilgaamžiškumas panašus į originalo“, – sako Robertʼas Wołosewiczʼius iš „Inter Cars“. Regeneruotų pusašių privalumas – jų kokybės ir kainos santykis. Jie yra pigesni nei nauji premium prekės ženklų produktai ir kartu geresni nei pigūs produktai iš Tolimųjų Rytų. Dar vienas „Point Gear“ pusašių privalumas – supaprastinta pakeisto pusašio grąžinimo procedūra.

Kiekvienas mechanikas supranta, kad senesnių transporto priemonių remontas paprastai siejamas su didelėmis klientų išlaidomis. Patariant klientui pasirinkti gamykliniu būdu restauruotą pusašį, galima pasiekti kompromisą tarp žemos kainos ir patenkinamos kokybės, dėl kurios ateityje nebus skundų. Sumontuotas pusašis turėtų tarnauti likusį automobilio eksploatavimo laiką.

Visi „Point Gear“ gamykliniu būdu restauruoti pavaros pusašiai yra „Inter Cars“ asortimente.