Paskelbimo data: 2019-05-24
, autorius: Matas Šalčiukas

Patarimai, kaip pasiekti, kad autoservisų įranga tarnautų patikimai ir ilgai

Autoservisų atstovai žino, kad, remontuodami klientų automobilius, į įmonės „Inter Cars Lietuva“ padalinius gali kreiptis prireikus bet kokios detalės ar gauti visokeriopą pagalbą, norėdami įsigyti naujos, autoserviso darbui reikalingos, įrangos, ją atnaujinti.

Screenshot_2.png

Sunku būtų rasti autoservisą, kuris neturėtų tokios įrangos kaip keltuvas, padangų montavimo ir balansavimo staklės. Tai – bazinė įranga, nuo kurios dažniausiai savo veiklą pradeda visi autoservisai. Vis dėlto, net ir norint apsirūpinti paprasčiausia technika, neretai kyla klausimų, į kuriuos geriausiai gali atsakyti autoservisų įrangos specialistai.

Itin pravartu su specialistais pasitarti dar prieš įrengiant darbo vietą, tada galima tikėtis kur kas geresnių bendradarbiavimo rezultatų. Deja, dažnai, prieš montuojant įrangą, autoservisų atstovai užtikrina, jog viskas parengta, bet atvykus į vietą paaiškėja, kad artimiausias elektros lizdas yra kitame patalpų gale, tarkime, už 50 metrų.

Todėl „Inter Cars Lietuva“ techninės priežiūros specialistai autoservisų atstovams pataria dar prieš įrengiant darbo vietą pasikonsultuoti ir išsiaiškinti keletą svarbių dalykų, pavyzdžiui, kur stovės įranga, koks bus pagrindas, kaip arti įrengtas elektros lizdas. Apie tai svarbu pagalvoti iš anksto, nes neretai pastato projektuotojai nežino visos šio darbo specifikos: kokios infrastruktūros reikia naudojantis vienu ar kitu serviso įrenginiu, kokie turi būti atstumai, kur įrengti vandens surinkimo drenažai ir kt.

Įrengiant pagrindą keltuvui, svarbiausia vadovautis įrangos gamintojo pateiktu brėžiniu, laikytis numatytų techninių reikalavimų ir nenukrypti savaip interpretuojant taisykles. Pavyzdžiui, jei po keltuvo pamatu numatytoje montavimo vietoje bus armatūra ar tekės gruntiniai vandenys, tai susilpnins paties pamato struktūrą. Atsižvelgti į gamintojo reikalavimus svarbu ir siekiant, kad įranga tarnautų kuo ilgiau. Pavyzdžiui, įrengiant dviejų kolonų keltuvą, aukščių skirtumas tarp kolonų gali būti iki 5 mm. Tad, jei autoservise yra didesni nuolydžiai, tai kolonas reikia išlaikyti vienodame aukštyje. Priešingu atveju keltuvo tarnavimo laikas pastebimai sumažėja ir tenka kur kas dažniau keisti atsargines dalis.

Kitas svarbus dalykas – pagalvoti, kaip keltuvui bus tiekiama elektra. Netinkamoje vietoje kabantis elektros laidas gali sukelti skaudžių pasekmių, o ir darbų saugos inspektoriai itin kreipia dėmesį į šį aspektą ir už netinkamą elektros instaliaciją gresia didelės baudos. O jeigu elektros instaliacija įrengiama pagal „Inter Cars Lietuva“ specialistų rekomendacijas, autoservisas gauna techninį pasą, liudijantį, kad šis aspektas sutvarkytas pagal visus reikalavimus.

Padangų montavimo ir balansavimo staklėms įrengti autoservise reikia mažiau fizinės jėgos, tačiau jų surinkimas ir paruošimas darbui vis tiek šiek tiek užtrunka – reikia patikrinti jungtis, sureguliuoti judančius agregatus ir nustatyti tinkamą alyvos dozavimą. Nepaisant to, kad kiekvienam pneumatiniam įrenginiui reikalinga alyva, pastebima, kad į pastarąjį dalyką autoservisai itin retai atkreipia dėmesį ir tuo nepasirūpina, todėl staklės greičiau sugenda. Taip pat prieš kiekvieną rudens ar vasaros sezoną patariama balansavimo stakles sukalibruoti ir patikrinti, kaip veikia atskiri jų mazgai. Taigi, įrangą parengti darbui pagal reikalavimus yra būtina, o autoservisus nesavivaliauti šiuo klausimu skatina ir tai, kad „Inter Cars“ savo parduodamas padangų montavimo ir balansavimo stakles įrengia ir paleidžia nemokamai.

„Inter Cars“ atstovai Lietuvoje autoservisams siūlo „Bosch“, „Evert“, „Texa“ ir kitų gamintojų įrangą. Perkant įrangą, autoservisų vadovams reikia priimti gana svarbų sprendimą: rinktis standartinę vienų metų garantiją ar už papildomą mokestį įsigyti iki dvejų metų pratęstą garantiją ir reguliarią įrangos priežiūrą. Pasirinkę pastarąjį variantą, bent dvejus metus autoservisų atstovai gali nesukti galvos dėl įsigytos įrangos – kas šešis mėnesius juos aplanko „Inter Cars“ specialistai, kurie patikrina mechanizmus, esant reikalui, sutepa, sukalibruoja ar pakeičia susidėvėjusias dalis, kad įranga kuo ilgiau tarnautų.

Taigi, autoservisui prireikus naujos įrangos, pirmiausia reikėtų susisiekti su „Inter Cars“ techninės priežiūros specialistais, kurie visada patars, suteiks reikalingą informaciją, prireikus ir suras vietą, kur galima apžiūrėti jau veikiančią įrangą, padės rasti geriausią sprendimą.

„Inter Cars Lietuva“ techninės priežiūros specialistai autoservisų atstovams siūlo:

• Serviso suprojektavimas ir tinkamiausios įrangos parinkimas
• Autoservisų įrangos montavimas 
• Atlieka techninę įrangos priežiūrą
• Teikia garantinį ir pogarantinį servisų įrangos remontas
• Autodiagnostikos įrangos priežiūra ir remontas
• Oro kompresorių, priežiūra ir remontas
• Ratų geometrijos stendų montavimas, priežiūra ir remontas
• Tepalų bei alyvų tiekimo ir apskaitos sistemų montavimas, ir remontas
• Suspausto oro vamzdynų montavimas, priežiūra ir remontas
• Pakabos patikros ir stabdžių stendų montavimas, ir priežiūra. 
• A/C kondicionierių pildymo stotelių remontas

Daugiau informacijos teiraukitės telefonu  8 5 219 3763 arba el. paštu LT.IRANKIAI@INTERCARS.EU.
https://iranga.intercars.eu/

Nuotraukos šaltinis: pexels.com