Paskelbimo data: 2020-11-23

Patarimai, kaip parinkti tinkamą alyvą

Variklio alyvų gama, kaip ir daugelyje automobilių pramonės sričių, nuolat sudėtingėja, nes daugėja transporto priemonių gamintojų sukurtų unikalių specifikacijų ir taip susidaro atotrūkis tarp plataus vartojimo produktų ir atitinkamų gamintojų naudojamų specialiųjų alyvų. Šiame lape pateikiama informacija, kaip minėtą įvairovę lengviau perprasti ir sumažinti riziką padaryti automobiliui žalos dėl netinkamai pasirinktos alyvos.

comma alyva.jpg

Kodėl alyva yra tokia svarbi?


Alyva variklyje atlieka tris ypač svarbias funkcijas: mažina metalo paviršių trintį (variklio tepimas), perduoda dalį šilumos (variklio aušinimas) ir valo variklį (naudojami plovikliai, dispergentai ir kiti priedai). Jei naudojama netinkama alyva, ji nekeičiama gamintojo nurodytu periodiškumu arba alyvos lygis nuo vieno keitimo iki kito periodiškai netikrinamas, kyla pavojus patirti didelių nuostolių ir smarkiai pakenkti varikliui.

Ar netinkamos alyvos naudojimas gali pakenkti garantijai?

Taip. Variklio alyva yra neatsiejama suprojektuoto variklio specifikacijos dalis. Gamintojas, atlikdamas variklio bandymus, nustato reikiamas alyvos savybes, kurios įtraukiamos į reikalavimų sąvadą (specifikaciją). Reikiamą alyvą būtina naudoti visu variklio eksploatavimo laikotarpiu, tačiau šis reikalavimas yra ypač svarbus garantijos laikotarpiu. Jei naudojama netinkama alyva, garantijos galiojimas gali nutrūkti.

Kaip savo automobiliui parinkti tinkamą alyvą?

Paprasčiausia – naudotis viena iš mūsų sukurtų paskirties nustatymo priemonių. Primygtinai rekomenduojame naudoti mūsų internetinį paskirties nustatymo žinyną, kuriame savo automobilį galite nurodyti sąraše pasirinkdami jo markę ir modelį. Mūsų duomenis taip pat galima rasti įvairiose elektroninių katalogų sistemose. Kitas variantas, jei nė vienos iš minėtų sistemų pasiekti negalite, naudotis spausdintiniu „Comma“ naudojimo paskirties vadovu. Visos mūsų rekomendacijos pagrįstos gamintojų pateikiamais duomenimis. Joms suteikiama šimtaprocentinė tinkamumo garantija, kurią galima rasti interneto svetainėje arba spausdintinio naudojimo paskirties vadovo priekyje. Apsilankykite svetainėje www.CommaOil.com.


Kodėl taip svarbu parinkti tinkamą alyvą?

Laikas, kai vienos markės variklio alyvos užtekdavo beveik visam automobilių parkui, seniai praėjo! Parinkti tinkamą variklio alyvą tapo sudėtingiau, nes varikliai gaminami vis įmantresni. Pagrindinė pažangos priežastis – griežtėjantys teisės aktais nustatyti aplinkos apsaugos reikalavimai. Gamintojai, stengdamiesi laikytis griežtų reikalavimų, reglamentuojančių kenksmingų medžiagų koncentraciją išmetamosiose dujose, ir prisitaikyti prie konstrukcijos ir medžiagų pokyčių, turi imtis tam tikrų priemonių, pavyzdžiui, montuoti EGR (išmetamųjų dujų recirkuliacijos), išmetamųjų dujų valymo sistemas ir turbokompresorius. Išeitis – perėjimas prie specifinių produktų, pritaikytų pagal kiekvieno automobilių gamintojo reikalavimus. Šiuolaikiniams varikliams tepti reikia gamintojo nurodytomis savybėmis pasižyminčių alyvų.

Užtikrintas tinkamumas

Kad ir koks būtų variklis, ypač veiksmingos aukščiausios kokybės „Comma“ variklių alyvos, krumplinių pavarų ir transmisijų alyvos, „Xstream“® antifrizai ir aušinimo skysčiai, stabdžių skysčiai ir komercinių transporto priemonių variklių alyvos „Transflow“ yra produktai, skirti naudoti įvairiausiais atvejais – nuo modernių, naujausios kartos variklių iki senesnių, daug kilometrų jau įveikusių automobilių variklių.

Kaip žinoti, ar alyva tinkama?

Reikiamos variklio alyvos ieškoti saugiausia naudojant vieną iš „Comma“ naudojimo paskirties priemonių, kurios pasiekiamos adresu www.CommaOil.com. Čia rekomenduojami produktai vos ne kiekviename automobilyje 100 % tinka naudoti vietoj variklio alyvos ir antifrizo ar aušinimo skysčio, kurį atitinkami gamintojai rekomendavo savo automobiliams, Europoje pagamintiems per daugiau kaip 30 metų. Čia taip pat pateikiama rekomendacijų, kurį stabdžių, transmisijos ar vairo stiprintuvo skystį pasirinkti.

Jus taip pat gali sudominti:

Tepti ar netepti stabdžių sistemos elementus?

Tepti ar netepti stabdžių sistemos elementus?

Kodėl reikia tikrinti važiuoklės gumines ir metalines dalis?

Kodėl reikia tikrinti važiuoklės gumines ir metalines dalis?

Kaitinimo žvakės – užtikrintas užvedimas žiemą

Kaitinimo žvakės – užtikrintas užvedimas žiemą

2020 metai: autoverslo praradimai ir atradimai

2020 metai: autoverslo praradimai ir atradimai