Paskelbimo data: 2017-08-24

NISSENS perspėja: kondicionieriaus alyvai kenkiantys priedai

Priedus naudoti nėra blogai, tačiau jei jie naudojami netinkamai, gali pabloginti kompresoriaus tepimą. Jei į alyvą įpilamas netinkamas kiekis priedų arba jie yra netinkami, alyvos tepamosios savybės pablogėja.

Kas gali trukdyti tinkamam tepimui?

  • Per daug UV dažiklio. Jei ploviklio pagrindu pagaminto UV dažiklio bus per daug, jis praskies alyvą. Alyvos klampa ir tankis nebeatitiks reikalavimų, todėl pablogės tepimas ir kils kompresoriaus gedimo pavojus. Įpylus per daug tepalinės alyvos pagrindu pagaminto UV dažiklio sistemoje pakils slėgis, todėl kompresorius dirbs labiau apkrautas. UV dažiklio koncentracija turi neviršyti 5 % viso alyvos tūrio.
  • Ploviklio liekanos sistemoje. Ploviklio liekanos kontūre žymiai pablogina alyvos tepamąsias savybes. Be to, nuo ploviklio gali prasidėti kompresoriaus teflono dangos irimas. Atsiskyrę dalelės gali užkimšti sistemą. Išplovus sistemą ploviklio liekanas reikia pašalinti azotu, kuris taip pat efektyviai išdžiovins kontūrą.
  • Tarša avariniais sandarikliais. Jei kompresoriaus sistemoje vakuumas sudaromas netinkamai, joje lieka drėgmės. Kai kurių avarinių sandariklių veikimas pagrįstas drėgmės kristalizavimu nesandariose vietose, todėl sistemoje, kurioje vakuumas yra nepakankamas, kristalizacija bus ypač intensyvi. Taip kontūras užsiterš, pablogės alyvos tepamosios savybės ir kompresorius galiausiai užstrigs.

Teorinė dalis

Kompresoriui būtinas tinkamas tepimas. Visos judamosios dalys įtaisytos milimetrų tikslumu, todėl kiekvienas sąrankos elementas turi veikti ypač siaurame leistinųjų nuokrypių diapazone. Vienas iš minėtos sąrankos veikimo aspektų yra tepimas, kuris svarbus visiems judamiesiems komponentams. Ypač plona alyvos plėvelė tarp stūmoklių ir cilindrų užtikrina sklandų jų veikimą ir tinkamai užsandarina šaldalą. Be to, tepalinė alyva atlieka ir aušinamosios terpės funkciją, perimančią iš kompresoriaus šilumą ir apsaugančią jį nuo perkaitimo. Kondicionieriaus tepalinė alyva taip pat padeda išlaikyti tinkamą jungčių sandariklių ir žarnų būklę.
Kompresorių gamintojai kruopščiai parenka tinkamiausią tepalo tipą, kad užtikrintų kuo ilgesnę kompresoriaus ir visos oro kondicionavimo sistemos eksploatavimo trukmę ir efektyvumą.

Problema

Priedus naudoti nėra blogai, tačiau jei jie naudojami netinkamai, gali pabloginti kompresoriaus tepimą. Jei į alyvą įpilamas netinkamas kiekis priedų arba jie yra netinkami, alyvos tepamosios savybės pablogėja.
Jei gamintojo supilta alyva sumaišoma su kita medžiaga, pastaroji gali pakenkti alyvos plėvelės struktūrai ir sandarai, taip pablogindama tepamąsias savybes. Dėl to pablogės kompresoriaus efektyvumas ir sutrumpės jo eksploatavimo trukmė. Tepalinė alyva, kuri nėra optimaliai pritaikyta pagal kompresoriaus techninius duomenis, gali neapsaugoti nuo kompresoriaus mechanizmo perkaitimo, trinties ir strigimo.

Rekomenduojamas sprendimas

Tinkamam tepimui užtikrinti būtina griežtai laikytis kompresoriaus gamintojo pateikiamų montavimo nurodymų. Naudokite tik kompresoriaus gamintojo nurodyto tipo tepalinę alyvą ir pilkite jos tik tiek, kiek reikalaujama. Jei naudojate UV dažiklį, avarinius sandariklius arba sistemos plovimo tirpalą, griežtai laikykitės pateikiamų nurodymų. Atliekant sistemos techninės priežiūros darbus, pavyzdžiui, plaunant, sausinant ar sudarant vakuumą, būtina atkreipti dėmesį į kiekvieną smulkmeną ir visus veiksmus atlikti tiksliai ir nustatyta tvarka.
Nuo UV dažiklio pertekliaus pastebimai tamsi pažaliavusi alyva.

Plovikliu užteršta balzgana alyva.

Susikristalizavęs avarinis sandariklis sutirštino alyvą, todėl ant svyruojamosios plokštelės ir stūmoklių atsirado pastebimų tirščių.

NISSENS informacija