Paskelbimo data: 2021-01-19

Netinkamas akumuliatorius automobilyje su paleidimo ir stabdymo sistema: kokios pasekmės laukia?

Sudėtinga paleidimo ir stabdymo technologija leidžia vairuotojams sutaupyti ir labai prisideda prie aplinkos apsaugos, bet  sudaro papildomą apkrovą akumuliatoriui. Ši funkcija gali išjungti variklį kiekvieną kartą, kai automobilis stabdomas, ir jį paleisti nuspaudus akceleratoriaus pedalą ir atleidus stabdžių pedalą.

akumuliatoriai.jpg

Kai paleidimo ir stabdymo funkcija yra aktyvi, pavyzdžiui, laukiant prie šviesoforo, veikia daugybė prietaisų, kuriems reikalinga elektros energija: groja radijas, įkraunamas išmanusis telefonas, oro kondicionierius nuolat pučia salone taip reikalingą gaivų orą. Užsidegus žaliam šviesoforo signalui, akumuliatorius turi užvesti automobilį, todėl automobiliams, kuriuose įrengtos automatinės paleidimo ir sustabdymo sistemos, buvo sukurti nauji akumuliatoriai. Pasirinkus netinkamą akumuliatorių galima sulaukti nepageidaujamų pasekmių.Kokios pasekmės laukia, jei bus naudojamas įprastas akumuliatorius?Įprasti akumuliatoriai neatitinka automobilių, kuriuose įrengta automatinė paleidimo ir stabdymo sistema, akumuliatorių reikalavimų. Tokie akumuliatoriai netinka ir automobiliams su paprastomis ir pažangiomis paleidimo ir stabdymo sistemomis, taip pat su sustiprintais skystiniais (EFB) akumuliatoriais. Tokiuose automobiliuose veikia rekuperacija, o stabdant generuojama elektros energija kaupiama AGM akumuliatoriuje.

Automobilyje su paleidimo ir stabdymo sistema naudojant įprastą paleidimo akumuliatorių galimos tokios pasekmės:

Garantijos netekimas


Automobilyje su paleidimo ir stabdymo sistema naudojant netinkamą ar nesertifikuotą paleidimo akumuliatorių garantija nustoja galioti. Vairuotojas ar servisas bus atsakingi už visą dėl netinkamo akumuliatoriaus naudojimo atsiradusią žalą ir funkcijų praradimą.

Vairavimo komforto netekimas


Idealiu atveju akumuliatoriaus valdymo sistema (BMS) aptinka įdėtą netinkamą akumuliatorių ir priderina paleidimo ir stabdymo sistemą prie žemutinės akumuliatoriaus galios, taip užtikrindama variklio paleidimą. Kilus abejonių, patogumui skirtos funkcijos, pavyzdžiui, sėdynių šildymas, stabdant bus išjungtos.

Jei akumuliatoriaus valdymo sistema neaptiks įdėto netinkamo akumuliatoriaus ir tinkamai nesuderins energijos paskirstymo, gali reikšmingai sumažėti akumuliatoriaus naudojimo laikas.

Sumažėjęs paleidimo ir stabdymo funkcionalumas


Netinkamas akumuliatorius tiekia per mažai elektros energijos, todėl akumuliatorius greitai dėvisi, ir paleidimo ir stabdymo sistema retai ar beveik niekada neišjungia variklio. Dėl to suvartojama daugiau degalų ir labiau teršiama aplinka.

Tekanti akumuliatoriaus rūgštis


Jei dėl perkrovos ir elektrocheminių procesų akumuliatoriaus dėžė įtrūks, gali imti tekėti akumuliatoriaus rūgštis. Staiga ištekėjusi akumuliatoriaus rūgštis gali sukelti didelę riziką sveikatai.

Dėl naudojamo netinkamos technologijos akumuliatoriaus automobiliuose su paleidimo ir stabdymo sistema akumuliatoriaus gali greičiau silpti. Dėl to, esant perkrovai, išskirtiniais atvejais gali imti tekėti akumuliatoriaus rūgštis.

Koks akumuliatorius geriausias keičiant?


Europoje yra apie 30 000 skirtingų automobilių modelių, todėl neįmanoma žinoti, koks akumuliatorius yra geriausias kiekvienam iš atskirų modelių. VARTA partnerių portalas partnerių servisams teikia pagalbą, kai reikia priimti tokį sprendimą, parinkti poziciją ir akumuliatorius, taip pat pateikia montavimo instrukcijas beveik visiems Europoje naudojamiems automobiliams. Galutiniams klientams VARTA akumuliatorių paieškos sistema yra idealus įrankis rasti tinkamą akumuliatorių.

Svarbu nepamiršti, kad AGM akumuliatorių būtina montuoti visais atvejais, kai originalus automobilio akumuliatorius buvo AGM! Tik taip galima užtikrinti, kad automobilis su pakeistu nauju akumuliatoriumi veiks taip pat gerai.


Jus taip pat gali sudominti:

„Inter Cars“ ir „Motul“ pasirašė sutartį dėl bendradarbiavimo Baltijos šalyse

„Inter Cars“ ir „Motul“ pasirašė sutartį dėl bendradarbiavimo Baltijos šalyse

„Molygen NG 0W-20“ – kuo ypatinga ši variklinė alyva?

„Molygen NG 0W-20“ – kuo ypatinga ši variklinė alyva?

Kodėl svarbu tinkamai pakeisti stabdžių trinkeles?

Kodėl svarbu tinkamai pakeisti stabdžių trinkeles?

„Bosch“ kompoziciniai stabdžių diskai: kaip su jais dirbti?

„Bosch“ kompoziciniai stabdžių diskai: kaip su jais dirbti?