Paskelbimo data: 2018-10-19

Nedideli įrankiai gali veiksmingai palengvinti stabdžių sistemos aptarnavimą

ATE jau ne pirmus metus Lenkijos rinkoje siūlo ne tik platų eksploatacinių dalių asortimentą (stabdžių trinkeles, stabdžių hidraulinės sistemos elementus), bet ir specializuotus įrankius profesionaliai stabdžių sistemų priežiūrai ir remontui. Jau daugelį metų mūsų prietaisai, skirti oro pašalinimui iš stabdžių skysčio ir jo keitimui (Fb30, Fb30S, SR) yra tarp tų elektrinių stabdžių skysčio oro pašalinimo ir keitimo įrenginių, kuriuos dažniausiai pasirenka nepriklausomi ir autorizuoti servisai, kadangi juose įdiegta labai vertinga tiekiamo skysčio slėgio stabilizavimo funkcija. Šiandien nuodugniai išnagrinėsime specialius prietaisus iš ATE komercinio pasiūlymo, be kurių profesionalus remontas būtų neįmanomas.

Screenshot_1.jpg

Nepriklausomi servisai praktikoje aptarnauja įvairių markių transporto priemones ir įvairias stabdžių sistemas. Į pagalbą ateina ATE rankinis stabdžių disko fiksavimo varžtams skirtas rinkinys. Naudojant šį ATE rinkinį galima nepažeidžiant išsukti fiksavimo varžtus, net ir išplitusios korozijos atveju.

Integruotų kompaktiškų guolių stabdžių diske arba būgne, jeigu naudojami ne specialūs tam skirti prietaisai, po sumontavimo dažnai nesutampa ašys. Bandant pakartotinai išmontuoti stabdžių diską arba būgną, ratų guoliai yra sugadinami. ATE montavimo movų rinkinyje yra beveik visų galimų dydžių movos. Pritaikius tinkamas movas, sumažėja sumontavimo ne pagal ašis tikimybė, o stabdžių diskų ar būgnų keitimas tampa vaikiškai paprastu!

Dažnai vietos trūkumas šalia stabdžių apkabų apsunkina varžtų atsukimą ir užveržimą naudojant standartinius įrankius. ATE veržliarakčių su šešiakampėmis galvutėmis rinkinys bus naudingas atsukant ir priveržiant kreipiančiuosius apkabų varžtus. Vieno rinkinio raktų galvučių matmenys – 6 mm, 7 mm, 8 mm ir 9 mm – apima visus servisuose naudojamus dydžius. Žiedinė terkšlė su lankstoma galvute puikiai papildo visą rinkinį. Trumpa veržliarakčių su galvutėmis konstrukcija ir terkšlė su lankstoma galvute užtikrina patogų darbą net ir sunkiausiai pasiekiamose vietose.

Po tam tikro stabdžių apkabų eksploatavimo laiko reikia pakeisti ATE stabdžių apkabų gumos movas su kreipiančiaisiais varžtais. Apkabų korpuso montavimo skylės dažniausiai yra daugiau ar mažiau surūdijusios. Tai sukelia kreipiančiosios movos užstrigimą dėl joje užsiblokavusio varžto. Apkaba nebeveikia tinkamai, todėl sugadinamas stabdžių diskas ir vėliau pasireiškia rimtos stabdžių problemos.

Išmontavus senas movas, apkabos montavimo skyles reikia nušlifuoti ATE poliravimo šepečiu, kol bus matyti švarus metalas. Specialiai pritaikyti šepečio matmenys užtikrina tinkamą skylės išvalymą ir apsaugą nuo pažeidimų. Išvalius apkabos korpuso skyles, jas reikia sutepti plonu ATE stabdžių cilindrų tepalo sluoksniu. Tai apsaugos nuo korozijos ir palengvins movų montavimą.

Kita korozijai ir rūdims, kurių stabdžių sistemoje reikia vengti, jautri vieta yra rato stebulė. Tik idealiai švari (ir tiesi) stebulė apsaugo nuo nepageidaujamų klientų pretenzijų, susijusių su stabdžių diskais.

ATE jau daugelį metų siūlo platų įrankių asortimentą, skirtą greitam ir efektyviam rūdžių pašalinimui nuo ratų stebulių. Neseniai pasirodė jau naujos kartos įrankiai, skirti greitam, veiksmingam ir taupiam ratų stebulių ir varžtų valymui. Stebulių ir varžtų valymo rinkinys Nr. 2.1.

Jį sudaro iš aliuminio pagamintas plokščias laikiklis, tvirtinamas prie gręžtuvo. Rinkinyje esantys dviejų dydžių valymo diskai yra tvirtinami velcro tipo medžiaga. Jėga iš laikiklio į valymo diską perduodama aštuonkampės formos jungtimi, todėl galima perduoti aukštus sukimo momentus. Skylė vidurinėje disko dalyje suteikia galimybę uždėti įrankį ant rato smeigės, veiksmingai apsaugo nuo nuslydimo ir užtikrina optimalų valymo aplink varžtus rezultatą.

Pats vieno rato varžto valymo procesas trunka ne ilgiau kaip 10 sekundžių. Kadangi valymo diskas visu paviršiumi priglunda prie stebulės, jį galima panaudoti maždaug 400 kartų.

Tuo tarpu tiems, kurie pirmenybę teikia pneumatiniams šlifavimo įrankiams, siūlome ATE rinkinį Nr. 4.

Tai – puiki priemonė greitam, paprastam ir nebrangiam labai užterštų arba surūdijusių ratų stebulių valymui. Stebulės paviršius, ant kurio dedamas diskas, turi būti švaraus metalo. Tik tokiu būdu bus užtikrintos montavimo paklaidos ir išvengta šoninio diskų mušimo. Valymo šepetėliai tvirtinami ant pneumatinio kampinio šlifuoklio laikiklio sriegio. Didelės šlifuoklio apsukos (net iki 15 000 aps./min.) užtikrina kruopštų stebulės nuvalymą.

Valymo šepečių grūdėtumas mažas, o sukimosi greitis didelis, tad valymo procesas trunka tik kelias sekundes.

Jus taip pat gali sudominti:

8 turbokompresorių eksploatavimo patarimai

8 turbokompresorių eksploatavimo patarimai

Į ką atkreipti dėmesį renkantis stabdžių trinkeles?

Į ką atkreipti dėmesį renkantis stabdžių trinkeles?

Šviesiau reiškia saugiau

Šviesiau reiškia saugiau

Patarimai, kaip pasiekti, kad autoservisų įranga tarnautų patikimai ir ilgai

Patarimai, kaip pasiekti, kad autoservisų įranga tarnautų patikimai ir ilgai