Paskelbimo data: 2021-05-06

Kodėl reikia keisti variklinę alyvą?

Transporto priemonės variklyje visada yra būtinas tinkamas tepimas. Apsauginė tepimo plėvelė sumažina judančių komponentų mechaninę trintį ir apsaugo metalą nuo tiesioginio kontakto su metalu. Reguliariai keičiant alyvą, pailgėja variklio ir transmisijos ir tarnavimo laikas. Be alyvos varikliui per kelias sekundes bus padaryta rimta žala. Tinkama variklio alyva užtikrina tepimą bet kokiomis eksploatavimo sąlygomis ir apkrovomis. Lengvesnį užvedimą ir greitesnį visų svarbių variklio tepimo taškų pasiekimą, esant dideliam šalčiui, lemia alyvos klampa, kuri turėtų būti kuo mažesnė. Tačiau esant aukštai temperatūrai, tepalo plėvelė neturi „plyšti“, nes tai sugadintų variklį.

Variklinė alyva.png

Kokia yra variklinės alyvos paskirtis?

Laikui bėgant variklio alyva eikvojama ir užteršiama, pavyzdžiui, dėl skiedimo degalais ar kondensaciniu vandeniu, natūralaus alyvos senėjimo ir mechaninio dilimo procesų. Alyva vidaus degimo variklyje atlieka daugybę užduočių, kurios yra būtinos sklandžiam transporto priemonės veikimui užtikrinti.

Svarbiausia variklio alyvos užduotis yra mechaninių variklio komponentų tepimas. Jis sumažina trintį tarp judančių komponentų ir taip maksimaliai sumažina nusidėvėjimą. Norint išvengti variklio pažeidimų dėl tiesioginio metalo kontakto su metalu, būtinas nuolatinis tepimo plėvelės palaikymas.Taip pat variklio alyva yra svarbi variklio komponentų aušinimo procesui. Ji užtikrina šilumos išsklaidymą variklyje, taip padėdama išvengti perkaitimo. Dar viena  variklinės alyvos užduočių yra valymas. Alyvoje susirenka degimo likučiai, nudilusio metalo medžiagos ir nuosėdos, alyva visa tai perneša į alyvos filtrą. Variklio alyva užtikrina stūmoklio žiedų sandarumą degimo kameroje ir taip sudarydama barjerą teršalų patekimui į variklį. Variklinė alyva sudaro apsauginę plėvelę ant metalinių paviršių. Ši plėvelė apsaugo variklį nuo išorinių aplinkos veiksnių ir agresyvių degimo produktų.

Kodėl svarbu naudoti tinkamą alyvą?

Atsižvelgiant į gamintojo specifikaciją, variklinės alyvos sudėtyje yra atitinkamas priedų mišinys. Svarbu, transporto priemonei naudoti tinkamą alyvą, nes kiekvienas variklis yra skirtingas, todėl alyvai keliami skirtingi reikalavimai. Netinkamos alyvos su netinkama klampa naudojimas neleidžia užtikrinti tinkamo alyvos slėgio. To pasekmė – įvairūs variklio pažeidimai. Taip pat  prarandama garantija, padidėja degalų sąnaudos, gedimų rizika, sutrumpėja variklio tarnavimo laikas ir susidaro kietųjų dalelių filtro bei katalizatoriaus pažeidimai.

Naudojant tinkamą variklio alyvą mažėja degalų sąnaudos ir teršalų emisija. Šiuolaikinėse alvyse nėra chloro ir sunkiųjų metalų, jas galima lengvai apdoroti ir naudoti pakartotinai. Taip pat tinkamas visų variklio komponentų tepimas užtikrina patikimą variklio veikimą ir aukštesnį eismo saugumo lygį.

Ar variklinė alyva gali padėti sutaupyti?

Kokią alyvą reikėtų naudoti keičiant seną alyvą? Rinka siūlo didelį tiek pigių, tiek brangių produktų pasirinkimą. Natūralu, kad norint sutaupyti patraukliau atrodo pigesni produktai. Vis dėlto toks žingsnis gali kainuoti daug brangiau. Priežastis: pigi alyva neatitinka visų gamintojo specifikacijų ir pasižymi prastesnėmis eksploatacinėmis savybėmis. Dėl to ji greičiau išeikvojama ir turi būti dažniau keičiama. Aukštos kokybės variklinė alyva dažnai net viršija gamintojo specifikacijas bei reikalavimus ir pailgina variklio tarnavimo laiką.