Paskelbimo data: 2020-01-16

Kardaniniai velenai antrinei rinkai – originalios įrangos kokybė

Kai automobilių ar lengvųjų komercinių transporto priemonių pavaros sistemų kardaniniai velenai sugenda ar yra pažeidžiami, automobilių remonto dirbtuvėms dažnai prireikia brangių atsarginių dalių, kurias tiekia transporto priemonės gamintojas. Pagrindinė priežastis yra ta, kad remonto dirbtuvėms sunku įvertinti įvairius kardaninio veleno kokybės aspektus. Važiuoklės specialistas „GKN Automotive“, pirmaujantis OE varomųjų velenų tiekėjas, palengvina gyvenimą dirbtuvėms, tiekdamas tik OE kokybės kardanus per savo antrinės rinkos įmonę „GKN Driveline Service“.

Kardaninis velenas su „Ballspline“ technologija.jpg

Profesionalus kokybės vertinimas taupo laiką ir pinigus

Siekiant užtikrinti patikimą remontą, pirmas žingsnis yra bet kurio gauto kardaninio veleno kokybės patikimas įvertinimas. Sukimosi jėgos – tik viena dinaminių jėgų, veikiančių veleną, dalis. Transmisija ir diferencialo korpusas pavaros ašyje važiuojant nuolat juda, o tai reiškia, kad išilginis atstumas ir tarpusavio kampas nuolat keičiasi. Tai ypač pasakytina apie neišsvertus diferencialus, kurie dažnai naudojami lengvųjų furgonų arba visureigių balkinėse ašyse. Pastarieji taip pat gali būti veikiami didelių smūginių apkrovų, t. y. šių tipų transporto priemonėse labiau tikėtina, kad bus pažeisti kardaniniai velenai. Siekiant užtikrinti patikimą ir ilgalaikį funkcionavimą, velenų lankstai ir movos taip pat turi būti kruopščiai sukonfigūruoti, atsižvelgiant į naudojimo sąlygas.

Keitimo metu reikia patikrinti ne tik lankstus ir movas, bet ir patį veleną. Daugelio siūlomų kardaninių velenų svoris neatitinka techninių specifikacijų. Didesnis nei originalo svoris sukelia keletą trūkumų. Toks svoris pernelyg didelėmis apkrovomis veikia prie transporto priemonės apačios pritvirtintus guolius, laikančius veleną. Tai ne tik gali sukelti ankstyvą guolio gedimą, bet ir pakeisti vibracijų charakteristikas ar sukelti triukšmą.

Naujausi gamybos procesai leidžia „GKN Automotive“ produktams ne tik tiksliai atitikti svorio reikalavimus, bet ir užtikrinti išskirtinai sklandžias eksploatacines savybes. Per pastaruosius dešimt metų 78 proc. sumažėjo balansavimo svorių naudojimas procese siekiant didelio tikslumo. Pagrindinis transporto priemonių inžinerijos poreikis – mažinti svorį – lemia, jog ir kardaniniai velenai tampa vis lengvesni. Projektuojant tokius palengvintus velenus ir siekiant jų tylaus bei patikimo veikimo, keliami dar didesni reikalavimai inžinerijai ir medžiagoms. Šiuolaikinėse transporto priemonėse minėtų kokybės savybių laikymasis yra pagrindinė sąlyga, kad remontas būtų atliktas patikimai.

„Ballspline“ technologija dar labiau pagerina avarijų saugumą

Kitas svarbus aspektas, kuris dažnai yra nepastebimas, kai kalbama apie velenų velenus, yra avarinės charakteristikos. Pavyzdžiui, dėl didesnio svorio, atsiradusio dėl skirtingų sienelių storių veleno vamzdeliuose, kardaninio veleno stabilumas gali pakisti taip, kad avarijos metu didesnės pagreitintos masės nebus tolygiai amortizuotos. Tai gali pakenkti veleno suspaudimui ir iš anksto nustatytoms lūžio charakteristikoms. Galimos pasekmės – avarijos atveju keleiviai gali patirti daug didesnį jėgų poveikį, blogiausiu atveju, įskaitant ir galimą įsiskverbimą į transporto priemonės vidų. Remiantis pasyvios saugos „GKN Automotive“ technologija „Ballspline“, esamos saugos priemonės gali būti toliau. Jos pagrindas yra išilginis rutulinis guolis (žr. 1 pav. skerspjūvį), kuris lemia ilgą, greitai reaguojantį stūmimo judėjimą, kad velenas sutrumpėtų.

1 pav. Kardaninio veleno skerspjūvis su „Ballspline“ technologija – rutuliniai guoliai, besisukantys išilginėse veleno sekcijose.

2 pav. Kardaninis velenas su „Ballspline“ technologija - aiškiai matoma suspaudimo sritis.

Apie „GKN Driveline Service“

„GKN Driveline Service“ – tai pirmaujanti originalių „GKN Automotive“ variklių dalių ir sistemų tiekėja, dengianti aukščiausios kokybės atsarginių dalių paklausą nepriklausomoje antrinėje rinkoje. Mes siūlome platų pavaros produktų asortimentą per didmenininkus ir vietinius atstovus. Mūsų produktų asortimentą sudaro pusašiai, lankstai, gaubtų komplektai bei išilginiai velenai. Be to, siūlome platų pakabos spyruoklių ir vairo komponentų asortimentą, pažymėtą prekės ženklu SPIDAN. Daugiau informacijos rasite adresu: www.gknautomotive.com.

Jus taip pat gali sudominti:

Darbiniai ir kelių žibintai – skirtingi šviesos srauto kampai

Darbiniai ir kelių žibintai – skirtingi šviesos srauto kampai

Dviejų masių smagratis: ar reikia atlikti kompleksinį remontą?

Dviejų masių smagratis: ar reikia atlikti kompleksinį remontą?

Tinkamas tepimas padeda turbokompresoriams išlaikyti krūvį

Tinkamas tepimas padeda turbokompresoriams išlaikyti krūvį

Valytuvų priežiūra: kada keisti ir kaip išsirinkti?

Valytuvų priežiūra: kada keisti ir kaip išsirinkti?