Paskelbimo data: 2019-04-28

Įtempiklio montavimo ir išmontavimo rekomendacijos

Įtempiklis ga 354.12: „Audi“, „Škoda“, „Volkswagen“ tipiškas papildomų pavaros sistemos elementų gedimo pavyzdys.

Naudojami automobiliuose: AUDI:  1 serijos A4, 1 FL serijos A4, 2 serijos A4, 2 serijos A6, 2 FL serijos A6 series 2 FL;  ŠKODA: „Superb“; VOLKSWAGEN: „Bora“, „Golf IV“, „New Beetle“ (I ir I FL), „Passat: (V ir V FL); variklis: 1.9 TDi, 2.0 TDi; OE numeris: 038145278, 038145299A

Screenshot_2.jpg

TIKĖTINOS PRIEŽASTYS

  1. Netinkamas įtempiklio tvirtinimo varžto priveržimo sukimo momentas

Tvirtinimo varžtas nulūžta dėl per silpno priveržimo (Nr. 1). Varžtas pažeidžiamas nuolatinio įtempiklio judėjimo, kadangi jis nepriglunda prie variklio korpuso. Dėl to varžtas yra nupjaunamas, o ne išsitempia. Rekomenduojamas priveržimo sukimo momentas yra 25 Nm.

  1. Laisvo generatoriaus skriemulio pažeidimas

Pažeista generatoriaus sankaba dirba veikiant kitoms nei numatytos neciklinių apkrovų vertėms, todėl pasireiškia juostinio diržo vibracijos. Įtempiklis GA 354.12 nėra skirtas staigių diržo sukrėtimų slopinimui. Juostinio diržo virpesiai lemia netinkamą jo įtempimą ir slidinėjimą ant skriemulių, o dėl ašies neatitinkančios padėties jis liečiasi prie kitų variklio elementų, pavyzdžiui, trapecinio diržo apsaugo. Panaudojus generatoriaus sankabą, nuo sugadinimo apsaugomas ne tik generatorius, bet ir kiti variklio įrangos komponentai. Sankabos gedimas sukelia triukšmingą ir netolygų visos diržo sistemos darbą.

  1. Alkūninio veleno elastingo skriemulio pažeidimas

Nagrinėjamame modelyje yra naudojamas elastingas skriemulys, todėl verta įsitikinti, kad jo būklė nekelia abejonių. NTN-SNR kataloge tokį skriemulį galima rasti pagal numerį DPF357.04.

Juostinio diržo padėties problema

Per stiprūs necikliniai juostinio diržo virpesiai gali sukelti jo išstūmimą iš atskirų skriemulių griovelių, o kraštutiniais atvejais – visišką nukritimą.

PATARIMAI

Toliau aprašytais atvejais reikia patikrinti generatoriaus sankabos būklę.

  1. Reikia patikrinti juostinio diržo darbą varikliui veikiant tuščiąja eiga. Pastebėjus neįprastas įtempiklio vibracijas, reikia pakeisti generatoriaus sankabą.
  2. Kai variklis neveikia, o diržas yra nuimtas, nemetaliniu įrankiu reikia užblokuoti generatoriaus rotorių, tada pasukti sankabą (turi būti įmanoma pasukti tik viena kryptimi, jeigu ne – sankaba yra sugadinta). Verta užsirašyti išmontuojamos generatoriaus sankabos katalogo numerį, taip vėliau bus paprasčiau išsirinkti reikalingą dalį. Vien tik nagrinėjamam modeliui SNR siūlo dalis su 10 skirtingų katalogo numerių pagal generatoriaus tipą ir kitą įrangą, pavyzdžiui, oro kondicionierių. Šiuo atveju generatoriaus sankabos numeriai bus nuo GA754.01 iki GA754.10. Generatoriaus sankabos išmontavimui reikia naudoti specialius įrankius. Rekomenduojame naudoti HAZET įmonės įrankius, kurių numeris 4641-2/5.
  3. Patikrinus elastingo skriemulio būklę, kai variklis yra šaltas ir išjungtas, ant skriemulio reikia padaryti žymą, besitęsiančią nuo išorinio krašto iki pat stebulės. Tada reikia užvesti variklį ir įjungti visas funkcijas, kurios naudoja juostinio diržo pavarą (vairo stiprintuvą – sukant vairą, generatorių – įjungiant elektros įrangą, kompresorių – įjungiant oro kondicionierių). Išjungti variklį ir patikrinti žymą ant skriemulio. Ji turi būti savo pradinėje padėtyje. Jeigu ne, reikia pakeisti skriemulį, kadangi elastinga jo dalis neatlieka savo funkcijos.

Dėmesio!

Įtempiklių GA354.12 gedimus dažniausiai sukelia generatoriaus sankabos ir (arba) elastingo skriemulio, kuris kartu su diržu nebuvo pakeistas nauju, veikimo sutrikimai (2 pav.). Gamintojas numato, kad generatoriaus sankabą reikia keisti kas 120 000 km.

Atminkite, kad dėl papildomos variklio įrangos gedimo automobiliu važiuoti nebegalima, todėl svarbu profilaktiškai stebėti visų sistemos elementų būklę kaskart automobiliui apsilankius servise.

www.ntn-snr.com