Paskelbimo data: 2021-05-27

Įrankių vežimėlis dirbtuvėms - kaip išsirinkti?

Įrankių vežimėlių paskirtis – sutalpinti pagrindinius serviso įrankius vienoje vietoje, užtikrinti mobilumą ir taip palengvinti darbą. Dabartinis įrankių vežimėlių asortimentas yra labai platus, šiame straipsnyje apžvelgsime profesionaliam naudojimui skirtus įrankių vežimėlius, pateiksime kelis patarimus renkantis bei apžvelgsime komplektuojamų įrankių rinkinius.

Įrankių vežimėlis dirbtuvėms.png

Įrankių vežimėlio talpa

Renkantis įrankių vežimėlį svarbu įvertinti vežimėlio korpuso matmenis ir reikalingų įrankių kiekį. Įrankių vežimėliai yra įvairių dydžių, kuriuose telpa nuo 150 iki 900 įrankių. Kuo didesnė atliekamų darbų įvairovė, tuo reikia universalesnio ir didesnio įrankių asortimento.

  • Jei ieškote įrankių vežimėlio savoms reikmėms ar nedidelėms dirbtuvėms tuomet užteks vežimėlio sukomplektuoto iki 200 įrankių. O prireikus kokio nors įrankio nusipirksite papildomai ir taip praplėsite įrankių asortimentą.
  • Tačiau dirbant servise, rekomenduojama rinktis didesnius įrankių vežimėlius sukomplektuotonuo 200 įrankių ir daugiau tam, kad būtų užtikrintas sklandus darbas.
  • Sunkvežimių remontui – nuo 400 įrankių.

Dažniausiai įrankių vežimėlis naudojamas šalia remontuojamos transporto priemonės, todėl svarbu įvertinti tiek mobilumą, tiek užimamą plotą.Įrankių vežimėlio stalčių skaičius ir dydis

Svarbus kriterijus stalčių skaičius ir dydis. Dažniausiai stalčių būna nuo 6 iki 8, tačiau reikia atkreipti dėmesį į stalčių ilgį, plotį ir aukštį, tam, kad tilptų įvairių dydžių įrankiai. Apatinis aukštesnis stalčius leidžia sudėti didesnių gabaritų pneumatinius ar akumuliatorinius įrankius.

Lengvam įrankių paėmimui, vertėtų rinktis vežimėlius, kurių stalčiai pilnai atsidaro. Verta paminėti ANTI–TILT funkciją, kuri leidžia vienu metu atidaryti tik vieną stalčių, taip apsaugoma nuo įrankių išbyrėjimo vežimėlio apvirtimo atveju.

Įrankiai sunkūs, iš metalo, tad lengvam stalčių atidarymui geriau rinktis vežimėlius su slydimo guoliais. Vežimėliai su rutuliniais slydimo guoliais leidžia minimaliomis pastangomis atidaryti net sunkų stalčių. Ko negalima pasakyti apie stalčių slankiklių sistemą be guolių.

Dirbtuvėse, kuriose daug darbo vietų, vienas iš įrankių vežimėlio funkcijų yra užtikrinti įrankių saugumą, todėl juose įmontuojama užrakto sistema. Taip pat svarbu ir stalčių fiksacijos funkcija, kuomet stalčius atidaromas tik nuspaudus rankeną ar pan., išvengiama savaiminio stalčių atsidarymo stumiant vežimėlį nelygiu grindiniu.


Įrankių vežimėlio ilgaamžiškumas

Įrankių vežimėlio patvarumas viena iš svarbiausių savybių. Aukštos kokybės vežimėlių korpusas gaminamas iš storesnio plieno, yra padengtas kokybišku milteliniu dažymu tam, kad apsaugoti nuo aplinkos veiksnių, korozijos, oksidacijos ir tarnautų ilgus metus. Įrankių vežimėliai turi keturis ratukus, iš kurių du yra pasukami su kojiniu stabdžiu. Aukštos kokybės ratukai paprastai yra pagaminti iš alyvai atsparios gumos, elastingi ir tyliai riedantys.

Įrankių vežimėlio aksesuarai

Įrankių vežimėliuose gali būti iš šonų pridedami laikikliai ir lentynos, dėžutės, diagnostinių kompiuterių laikikliai taip pat reikalingiausi purškikliai, šluostės ar popieriniai rankšluosčiai sudedami šalia – taip palengvinant kasdienį darbą.

Kokybiškas vežimėlio darbastalis paprastai padengtas neslystančia danga, kuri apsaugo nuo įbrėžimų ir išsikišę išoriniai kraštai užtikrina, kad padėti įrankiai ir detalės nenukristų.

Tamsių spalvų vežimėliai reikalauja mažiau priežiūros, ne taip matosi tepalų, alyvos žymės, lyginant su šviesių spalvų įrankių vežimėliais. Taip užtikrinama vizuali švara.
Įrankių komplektai įrankių vežimėliams

Į naują įrankių vežimėlį įrankius galite susikomplektuoti pagal savo poreikius. Įrankių komplektų pasirinkimas yra labai platus. Svarbiausia funkcionalumas ilgaamžiškumas ir įrankio kokybė, kurią nulemia dizainas, gamyboje panaudotos medžiagos, metalo sudėtis, apdirbimas.

Įrankių įdėklai paprastai skirstomi į kietus ir minkštus. Kieti – pagaminti iš plastiko, minkšti – gaminami iš putų poliuretano ir yra tikslesni, minkštesni, pasižymi geresne apsauga nuo pažeidimų bei garso. Putų poliuretano įdėklai gali būti padengti atspariu alyvai anglies pluoštu, lengvai valomi, kaip pavyzdžiui TOPTUL GE serijos vežimėliuose GE-26105 ar GE-44803 ir kt. Įdėkle sužymėti įrankių dydžiai leidžia lengvai pasirinkti reikalingą įrankį.


Įrankių kokybė

Pagrindinė savybė, skirianti mėgėjiškus ir profesionalius įrankius – jų patvarumas. Aukštos kokybės įrankiai gaminami kalimo būdu iš įrankinio plieno, legiruoto chromo, su vanadžio ar molibdeno priedais, pavyzdžiui 31CrV3. Įrankiai pagaminti iš tokio plieno yra stiprūs ir ilgaamžiai.

SONIC įrankių vežimėliai:TOPTUL įrankių vežimėliai: