Paskelbimo data: 2023-06-09

„Inter Cars Marketplace“ – naujos galimybės autoservisams!


„Inter Cars“ įmonių grupė siekia būti autoservisų partneriu, siūlančiu viską, ko jiems reikia iš vienų rankų. Siekiant šio tikslo, buvo sukurta ir paleista „Marketplace“ platforma. Kokia projekto esmė ir kokios naudos jis gali atnešti UAB „Inter Cars Lietuva“ klientams?


„Inter Cars Marketplace“„Inter Cars Marketplace“ yra platforma, jungianti autoservisus su kitomis šioje rinkoje veikiančiomis įmonėmis. Pagrindinė jos funkcija – papildyti esamą „Inter Cars“ grupės prekių ir teikiamų paslaugų bei naudų asortimentą produktų ir paslaugų grupėmis, kurių negalima efektyviai pasiūlyti esamais kanalais. Didžiausias dėmesys skiriamas naudotų dalių paieškos proceso palengvinimui ir naujų originalių dalių asortimento plėtrai.

„Aktyviai analizuojame rinkos tendencijas ir klientų poreikius. Norime suteikti automobilių remonto dirbtuvėms galimybę rasti viską, ko reikia sklandžiam klientų automobilių remontui. Tai apima ne tik naujas atsargines dalis, bet ir naudotas dalis bei vis dar tinkamus eksploatuoti komponentus, kurių gamyba nutraukta arba prieinamumas dėl įvairių priežasčių yra ribotas. Mums tai turi dvejopą prasmę – verslo ir ekologiškumo“, – sako Maciejus Oleksovičius, „Inter Cars SA“ valdybos prezidentas.


Ne tik automobilių dalys„Inter Cars Marketplace“ yra skirta ne tik automobilių dalims. Ši platforma buvo kuriama galvojant apie viską, kas susiję su kasdiene autoserviso veikla. Įrangos ir įrankių, biuro reikmenų, specifinių paslaugų pasiūlymai – tai tik dalis produktų kategorijų, kurias ateityje planuojama įtraukti į pasiūlą.

„Mūsų misija – suteikti automobilių meistrams galimybę tobulėti ir nusimesti nuo pečių visas nereikalingas pareigas. Norime sukurti vietą, kurioje jie galėtų rasti viską, ko reikia kasdieniame darbe. Trumpai tariant, norime suteikti jiems galimybę sukurti savo asortimentą. Naudotos dalys – tai tik viena iš kategorijų, kurias norime pateikti „Inter Cars“ asortimente. Būdami rinkos lyderiais, norime padėti savo klientams ieškant naujų galimybių įgyti naujų klientų-vairuotojų ir taip padidinti jų automobilių remonto verslo pelningumą“, – sako Momchil Kovachev, „Inter Cars SA“ skaitmeninių technologijų vadovas, atsakingas už projektą.


Kur rasti „Inter Cars Marketplace“?Naujoji „Inter Cars“ pardavimo platforma jau veikia Lietuvoje, Lenkijoje, Latvijoje, Kroatijoje, Rumunijoje ir Bulgarijoje. Kūrėjai planuoja palaipsniui plėsti aprėptį ir kitose rinkose, kuriose „Inter Cars“ vykdo savo veiklą. Platformą galima pasiekti per „Inter Cars“ el. Katalogą. Nors naujoji platforma yra visiškai atskiras subjektas, ji pilnai integruota į „Inter Cars“ el. Katalogą. Tai reiškia, kad ją galima pasiekti naudojant tuos pačius prisijungimo duomenis.


Kaip tai veikia?Kaip jau minėta anksčiau, „Inter Cars“ e-katalogas ir „Marketplace“ platforma yra glaudžiai susiję produktai. Iš esmės UAB „Inter Cars Lietuva“ klientai dalių paieškai naudoja tik katalogą, o visą darbą atlieka pritaikyti IT sprendimai.

„Įkeliant naują prekę į sistemą, pardavėjams būtina nurodyti originalų prekės kodą. Tai leidžia sinchronizuoti paieškos užklausas mūsų e-kataloge ir „Marketplace“ platformoje. Kai pirkėjas mūsų kataloge pereina prie jį dominančios prekės (nesvarbu, jis naudoja grafinę paiešką pagal automobilio kėbulo numerį, prekių kategoriją pagal „TecDoc“ medį ar laisvo teksto paiešką), jis mato vienodus originalius dalių kodus, atitinkančius pasiūlymus ir e-kataloge, ir „Marketplace“ platformoje. Ir visa tai - vienoje vietoje! Kadangi abi platformos yra sinchronizuotos, paieška vyksta vienu metu abiejose duomenų bazėse, o e-katalogo prekių sąraše pateikiama informacija ir iš „Marketplace“ platformos. Tereikia vieno mygtuko paspaudimu pereiti iš katalogo į platformą ir užsisakyti dalį iš pardavėjo. Tai autoservisams itin supaprastina paieškas ir sumažina klaidų riziką“, – pabrėžia T. Mickelevič.Verta paminėti, kad „Inter Cars Lietuva“ šioje autodalių pardavimo platformoje dažnai nėra pardavėjas ir nedalyvauja sandoryje tarp pirkėjo ir pardavėjo – tai tarsi skelbimų lenta, kurioje pirkėjai užsakymus teikia tiesiogiai kitiems pardavėjams ir prekes gauna iš jų, o ne iš „Inter Cars Lietuva“ filialų. Toks verslo modelis taikomas praktiškai visada, kai prireikia naudotų dalių, o kartais ir naujų originalių dalių. Į tai svarbu atkreipti dėmesį, galvojant apie atsiskaitymo ir pristatymo galimybes. Dauguma pardavėjų platformoje siūlo pristatymo galimybę, tačiau tik pasirinkus atsiėmimo parduotuvėje variantą. Tokiu atveju prekės atsiimamos pardavėjo nurodytu adresu, o ne UAB „Inter Cars Lietuva“ padaliniuose. Prekės pardavėjas, jo kontaktai ir adresas yra pateikiami prie prekės aprašymo, todėl užsakydami prekes visada žinosite, iš ko perkate.