Paskelbimo data: 2021-05-21

„Hardrace“ pakabos elementai: maksimalus saugumas ir efektyvumas

Automobilių sporto fanų aplinkoje visi vertina aukštą žaliavų kokybę ir naujausias technologijas, užtikrinančias maksimalų saugumą ir efektyvumą. Didelio greičio ir automobilių sporto entuziastams sustiprinti pakabos elementai „Hardrace“ yra puikiai pažįstami. Pradedant sustiprintomis įvorėmis, kurių naudojimas itin pasiteisina serijiniuose automobiliuose, ir baigiant automobilių sporte naudojamais „Uniball“, kurie užtikrina labai tikslų vairavimą bei pakabos standumą. „Hardrace“  komponentų montavimas pagerina automobilio vairavimo tikslumą ir padidina transporto priemonės stabilumą posūkiuose. „Hardrace“  – tai ilgesnio pakabos elementų tarnavimo laikotarpio garantija.

„Hardrace“ pakabos elementai.png

Ratų geometrija

Daugeliui žinomas geometrijos apibrėžimas: tai pakabos, vairo traukės ir ratų ašių kampo santykis su kelio paviršiumi. Jis mums aiškiai nurodo, kad transporto priemonės geometrija yra automobilio komponentų projekto ir sandaros išvestinė. Todėl, norint pagerinti tam tikrus parametrus arba stabilumą ir vairavimo kokybę, reikia sutelkti dėmesį į pakabos konstrukcijos ir vairavimo mechanizmo modifikavimą.

Ratų pasvirimo kampas

Žodis camber anglų kalba reiškia pasvirimo kampą tarp vertikalios rato ašies ir vertikalios transporto priemonės ašies, žiūrint iš priekio arba iš galo. Ratų pasvirimo kampas link transporto priemonės ašies vidaus arba išorės yra matuojamas laipsniais, kaip atskaitos tašką imant vertikalią automobilio ašį. Jei viršutinė rato plokštuma yra pasvirusi į išorę – pasvirimo kampas yra teigiamas. O jei viršutinė plokštuma yra pasvirusi į vidų – vadinasi, turime neigiamą kampą.

Akivaizdu, kad ratų pasvirimo pakeitimas pastebimai keičia transporto priemonės važiavimo savybes ir sąmoningas šio parametro keitimas yra tipinė modifikacija, būdinga automobilių sportui. Neigiamas pasvirimo kampas kartu su suderinamomis pakabos adaptacijomis, skirtomis lenktynėms, turi įtakos ratų sukibimui įveikiant posūkius. Taip yra dėl to, kad padanga su kelio danga sudaro didesnį kampą ir perkelia jėgas vertikaliu padangos paviršiumi, o ne per išcentrinę jėgą. Teigiamą pasvirimo kampą matome visureigiuose arba sunkvežimiuose „Tatra“ ir tai yra susiję su pakabos svirčių konstrukcija bei transporto priemonių apkrova. Reguliuojami komplektai HARDRACE suteikia galimybę lengvai pakeisti pasvirimą ir pritaikyti jį prie individualių vairuotojo poreikių bei lenktynių trasos reikalavimų (pvz., HR8979 – šarnyro adapteris VW BEETLE, CADDY III, CC, GOLF V).

Šarnyro postūmis

Caster reikšmė, verčiant iš anglų kalbos, aiškinama kaip posūkio gembės šarnyro postūmis ir tai yra transporto priemonės priekinės pakabos kampas, matomas iš šono. Jei vertikali ašis yra atlenkta į galą, o tai reiškia, kad apatinis ašies vektorius yra nukreiptas į priekį, o apatinis – į galą, tai turime teigiamą postūmį. Priešingoje situacijoje, kai ašis yra išsilenkusi į priekį, turime neigiamą postūmį. Ką gauname modifikuodami šį parametrą? Esant dideliems greičiams, teigiamo postūmio nustatymas turi įtakos transporto priemonės stabilumui. Važiavimas su mažesniu statiniu pasvirimu pagerina vairavimo trajektoriją, mažina padangų dilimą ir dėl geresnio sukibimo pagerina automobilio stabdymą. Naudojant tokį nustatymą, laimimas transporto priemonės stabilumas esant dideliems greičiams bei efektyvus posūkių įveikimas ir geresnis valdymas. Reguliuojamos svirtys „hardrace“  įgalina tikslų posūkio gembės šarnyro postūmio reguliavimą pagal vairuotojo, ruošiančio savo transporto priemonę lenktynėms, poreikius.

Ratų suvedimas / išsiskėtimas

Daugelyje lengvųjų automobilių modelių ratai nėra tarpusavyje idealiai lygiagretūs. Priklausomai nuo taikomos pavaros (galinių ratų, priekinių ratų, 4x4) ir transporto priemonės paskirties, ratai gali būti suvesti, išskėsti arba turėti nulinį suvedimą. Apie suvedimą kalbame tuomet, kai ratų pora yra nustatyta taip, kad jų priekinės briaunos yra nukreiptos į save. Priekinių briaunų nukreipimas į priešingas puses yra vadinamas išsiskėtimu. Išsiskėtimo lygis dažniausiai yra atspindimas laipsniais, kaip kampas arba kaip atstumas, matuojamas tarp priekinės ir galinės padangos briaunos. Daugumoje automobilių, skirtų standartiniams keliams, gamyklinis suvedimas yra nustatomas ribose nuo +3° (stipriai suvesti) iki -3° (stipriai išskėsti). Tuo pat metu ratas gali būti suvestas, palyginti su transporto priemonės ašimi nuo +1,5° iki -1,5°. Abu tos pačios ašies ratai privalo turėti identišką suvedimą.

Modifikacijos suvedimo srityje turi įtakos trims pagrindiniams parametrams: padangų susidėvėjimui, transporto priemonės stabilumui važiuojant tiesiai ir vairavimui posūkiuose. Reguliuojamos ratų svirtys „hardrace“ suteikia galimybę pagal poreikį nustatyti norimą geometriją, pvz., norint kuo greičiau įkaitinti padangų mišinį, kad pagerėtų automobilio ratų sukibimas ir stabilumas  posūkiuose. Modifika­cijos suvedimo srityje taip pat pagerina automobilio valdymą. Automobilis greičiau ir tiksliau reaguoja į vairo judesius, pvz., šonaslydžio  arba sportinio važiavimo metu. Jis tampa „paklusnesniu“ ir geriau reaguoja į vairuotojo komandas.

Pakabos stabilizatorius

Stabilizatoriaus traukė – tai automobilio pakabos elementas, kuris turi įtakos transporto priemonės kėbulo pasvirimo mažinimui įveikiant posūkius dideliu greičiu. Jungdama priešpriešinius ratus (kairė ir dešinė ašis), traukė sumažina kėbulo pasvirimus ir turi įtakos automobilio vairavimo balansui. Sumontavus tinkamų parametrų stabilizatorių, ratai turi geresnį sukibimą įveikiant posūkius, o kėbulo pasvirimai yra minimalūs. Priešingai nei gamykliniai komponentai, „hardrace“  stabilizatoriaus traukės yra pagamintos iš padidinto kietumo plieno lydinio, todėl efektyviai padidinamas pakabos standumas. Priešingai nei guminės įvorės, aukšto efektyvumo įvorės „hardrace“  leidžia traukėms dirbti 100 % našumu, o tai suteikia transporto priemonei geresnį efektyvumą ir padidina sukibimą. (pvz., HR7758 – stabilizatorius SUPERB III, HR8793-340 – sustiprinta stabilizatoriaus traukė MERCEDES A (W176)).

"Hardrace" pakabos elementų ieškokite Inter Cars Lietuva asortimente.